Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by byla paráda! Hojně využívaná cyklostezka mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané se snad v dohledné době dočká svého prodloužení až na Bělecký Mlýn. Za nápadem stojí zejména vedení obce Bílovice-Lutotín a Lesů ČR. Zajímavý projekt je připraven, vyhlíží však peníze z dotací.Lutotín a Bělecký Mlýn by měla propojit nová asfaltová cesta. Stezka určená cyklistům či inline bruslařům má vést údolím Romže, které lze považovat za jedno z nejromantičtějších míst v regionu. Už před dvěma lety byla otevřena její první polovina ve směru od Lutotína, výstavbu tehdy financoval Státní pozemkový úřad. Dokončit stezku až na Bělecký Mlýn se zavázaly na své náklady Lesy ČR. Cesta by měla být zprovozněna nejpozději příští rok.
„Co vím, tak Lesy ČR v této věci aktuálně žádají o stavební povolení, které by snad koncem prázdnin mohly obdržet. Peníze na stavbu prý již mají vyčleněné. Kdy se začne stavět, však zatím netuším, možná to bude ještě letos, ale spíše až příští rok na jaře,“ informoval Večerník starosta Bílovic-Lutotína Miroslav Hochvald.
Právě tato obec připravila projekt cyklostezky, která by do Lutotína vedla z Kostelce na Hané. „Začít má na konci ulice Přemyslovka a podél Romže vést až k železniční zastávce v Lutotíně. Odhadované náklady jsou šest milionů korun. V tuto chvíli připravujeme stavební povolení, pak chceme požádat o dotace z Olomouckého kraje. Už jsme to jednou zkusili, ale úspěšní jsme nebyli. Kostelec na Hané tuto stezku podpořil, podílet se na jejím financování ovšem nechce,“ upřesnil Miroslav Hochvald.
Plánovaná asfaltka by měla nahradit někdejší projekt cyklostezky Romže. Dotaci na vypracování projektu v této souvislosti poskytl i Olomoucký kraj. Peníze však byly rozkradeny. Někdejší šéf společnosti Romže David Sekanina kvůli tomu tehdy skončil před soudem.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments