Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by byla paráda! Hojně využívaná cyklostezka mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané se snad v dohledné době dočká svého prodloužení až na Bělecký Mlýn. Za nápadem stojí zejména vedení obce Bílovice-Lutotín a Lesů ČR. Zajímavý projekt je připraven, vyhlíží však peníze z dotací.Lutotín a Bělecký Mlýn by měla propojit nová asfaltová cesta. Stezka určená cyklistům či inline bruslařům má vést údolím Romže, které lze považovat za jedno z nejromantičtějších míst v regionu. Už před dvěma lety byla otevřena její první polovina ve směru od Lutotína, výstavbu tehdy financoval Státní pozemkový úřad. Dokončit stezku až na Bělecký Mlýn se zavázaly na své náklady Lesy ČR. Cesta by měla být zprovozněna nejpozději příští rok.
„Co vím, tak Lesy ČR v této věci aktuálně žádají o stavební povolení, které by snad koncem prázdnin mohly obdržet. Peníze na stavbu prý již mají vyčleněné. Kdy se začne stavět, však zatím netuším, možná to bude ještě letos, ale spíše až příští rok na jaře,“ informoval Večerník starosta Bílovic-Lutotína Miroslav Hochvald.
Právě tato obec připravila projekt cyklostezky, která by do Lutotína vedla z Kostelce na Hané. „Začít má na konci ulice Přemyslovka a podél Romže vést až k železniční zastávce v Lutotíně. Odhadované náklady jsou šest milionů korun. V tuto chvíli připravujeme stavební povolení, pak chceme požádat o dotace z Olomouckého kraje. Už jsme to jednou zkusili, ale úspěšní jsme nebyli. Kostelec na Hané tuto stezku podpořil, podílet se na jejím financování ovšem nechce,“ upřesnil Miroslav Hochvald.
Plánovaná asfaltka by měla nahradit někdejší projekt cyklostezky Romže. Dotaci na vypracování projektu v této souvislosti poskytl i Olomoucký kraj. Peníze však byly rozkradeny. Někdejší šéf společnosti Romže David Sekanina kvůli tomu tehdy skončil před soudem.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments