Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by byla paráda! Hojně využívaná cyklostezka mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané se snad v dohledné době dočká svého prodloužení až na Bělecký Mlýn. Za nápadem stojí zejména vedení obce Bílovice-Lutotín a Lesů ČR. Zajímavý projekt je připraven, vyhlíží však peníze z dotací.Lutotín a Bělecký Mlýn by měla propojit nová asfaltová cesta. Stezka určená cyklistům či inline bruslařům má vést údolím Romže, které lze považovat za jedno z nejromantičtějších míst v regionu. Už před dvěma lety byla otevřena její první polovina ve směru od Lutotína, výstavbu tehdy financoval Státní pozemkový úřad. Dokončit stezku až na Bělecký Mlýn se zavázaly na své náklady Lesy ČR. Cesta by měla být zprovozněna nejpozději příští rok.
„Co vím, tak Lesy ČR v této věci aktuálně žádají o stavební povolení, které by snad koncem prázdnin mohly obdržet. Peníze na stavbu prý již mají vyčleněné. Kdy se začne stavět, však zatím netuším, možná to bude ještě letos, ale spíše až příští rok na jaře,“ informoval Večerník starosta Bílovic-Lutotína Miroslav Hochvald.
Právě tato obec připravila projekt cyklostezky, která by do Lutotína vedla z Kostelce na Hané. „Začít má na konci ulice Přemyslovka a podél Romže vést až k železniční zastávce v Lutotíně. Odhadované náklady jsou šest milionů korun. V tuto chvíli připravujeme stavební povolení, pak chceme požádat o dotace z Olomouckého kraje. Už jsme to jednou zkusili, ale úspěšní jsme nebyli. Kostelec na Hané tuto stezku podpořil, podílet se na jejím financování ovšem nechce,“ upřesnil Miroslav Hochvald.
Plánovaná asfaltka by měla nahradit někdejší projekt cyklostezky Romže. Dotaci na vypracování projektu v této souvislosti poskytl i Olomoucký kraj. Peníze však byly rozkradeny. Někdejší šéf společnosti Romže David Sekanina kvůli tomu tehdy skončil před soudem.


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-