Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by byla paráda! Hojně využívaná cyklostezka mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané se snad v dohledné době dočká svého prodloužení až na Bělecký Mlýn. Za nápadem stojí zejména vedení obce Bílovice-Lutotín a Lesů ČR. Zajímavý projekt je připraven, vyhlíží však peníze z dotací.Lutotín a Bělecký Mlýn by měla propojit nová asfaltová cesta. Stezka určená cyklistům či inline bruslařům má vést údolím Romže, které lze považovat za jedno z nejromantičtějších míst v regionu. Už před dvěma lety byla otevřena její první polovina ve směru od Lutotína, výstavbu tehdy financoval Státní pozemkový úřad. Dokončit stezku až na Bělecký Mlýn se zavázaly na své náklady Lesy ČR. Cesta by měla být zprovozněna nejpozději příští rok.
„Co vím, tak Lesy ČR v této věci aktuálně žádají o stavební povolení, které by snad koncem prázdnin mohly obdržet. Peníze na stavbu prý již mají vyčleněné. Kdy se začne stavět, však zatím netuším, možná to bude ještě letos, ale spíše až příští rok na jaře,“ informoval Večerník starosta Bílovic-Lutotína Miroslav Hochvald.
Právě tato obec připravila projekt cyklostezky, která by do Lutotína vedla z Kostelce na Hané. „Začít má na konci ulice Přemyslovka a podél Romže vést až k železniční zastávce v Lutotíně. Odhadované náklady jsou šest milionů korun. V tuto chvíli připravujeme stavební povolení, pak chceme požádat o dotace z Olomouckého kraje. Už jsme to jednou zkusili, ale úspěšní jsme nebyli. Kostelec na Hané tuto stezku podpořil, podílet se na jejím financování ovšem nechce,“ upřesnil Miroslav Hochvald.
Plánovaná asfaltka by měla nahradit někdejší projekt cyklostezky Romže. Dotaci na vypracování projektu v této souvislosti poskytl i Olomoucký kraj. Peníze však byly rozkradeny. Někdejší šéf společnosti Romže David Sekanina kvůli tomu tehdy skončil před soudem.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments