Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako by se nic nestalo... Přitom takový oheň jako ze začátku loňského srpna v Chobyni nepamatují. U obřího požáru, který doprovázely i výbuchy, zasahovalo celkem jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Ti dostali pořádně zabrat, z plamenů sálal takový žár, že roztavil i plastové majáky na jednom z hasičských vozů zaparkovaných zhruba ve vzdálenosti patnácti metrů. Okolnosti vzniku požáru byly dle místních více než podezřelé. Jenže ani po roce to vypadá, že za konkrétní záležitost nenese odpovědnost absolutně nikdo.

Opuštěný dům měl nedlouho před požárem rekonstruovat zájemce o jeho odkoupení. Masivní požár ohrozil podstatnou část vesnice, hasiči z objektu vynesli několik propan-butanových lahví a kanystrů s pohonnými hmotami. Ty hrozily vybuchnutím a napácháním ještě větších škod.
Dle místních vše nasvědčovalo tomu, že si objekt zapálili sami jeho majitelé. Ostatně sousedé vypovídali o tom, že po dvojité ráně dům rychle vzplanul. Bezprostředně poté z něj jeho majitel vyšel a v klidu se vypravil na autobusovou zastávku, kde už na něj čekala jeho přítelkyně se dvěma dětmi.
Celou záležitost vyšetřovali hasiči i policisté. Ti posléze dospěli k závěru, že Denis Grydil dům skutečně zapálil, učinit tak ovšem měl neúmyslně. O tom ovšem místní silně pochybovali a v předmětné věci hledali vlastní vysvětlení. „Je to neuvěřitelný pohádkář! Nadělal se už strašně moc průserů, ale vždy z toho nějak vybruslil. Říká se, že jej vždy zachránil fakt, že jeho táta řadu let pracuje na kriminálce. To si ovšem nemyslím, jelikož otec s ním už řadu let nechce mít nic společného,“ vyjádřila se například žena, která se s Grydilem velmi dobře zná.
Věc nakonec vůbec neskončila u soudu. Dle státního zastupitelství nebyly naplněny znaky trestného činu obecného ohrožení. „Na základě závěru hasičů škoda nepřevýšila hranici pěti milionů korun. Navíc nebylo ohroženo zdraví více jak sedmi osob,“ odůvodnil státní zástupce zastavení trestního stíhání s tím, že celou věc by měla prošetřit přestupková komise pro podezření z porušení zákona o požární ochraně.
Večerník kontaktoval i majitele nemovitosti, který ji měl Denisu Grydilovi prodávat. „Ohledně zastavení trestního stíhání s námi nikdo nemluvil. Co se týče náhrady škody, tak pojišťovna nám vyplatila minimální částku. Podání další žaloby na Grydila kvůli vysokým soudním poplatkům nezvažujeme, stejně bychom se od něj žádných peněz nedočkali,“ čílil se muž, který si nepřál být jmenován.
Jak jsme se ovšem dále dozvěděli, ohořelá ruina strašící v Chobyni přesto již změnila majitele. „Nejde jen o Grydila, který mohl část Chobyně vyhodit do vzduchu. Je to celé jeden velký podvod od začátku do konce! Původní majitel říkal, že nic není problém, vše zaplatí pojišťovna a on to pak nechá zbourat. Nakonec to prodal nějakému inženýrovi a ruina nám tady straší dál. Jsem zvědavý, jestli s tím někdo něco udělá, nebo jestli se to časem nebude muset zbourat na náklady obce,“ nebral si servítky starosta Šubířova Jindřich Ritter, který coby člen místní hasičské jednotky k zásahu dorazil mezi prvními.
Samotného Denise Grydila se redakci Večerníku opakovaně zastihnout nepodařilo. 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments