Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako by se nic nestalo... Přitom takový oheň jako ze začátku loňského srpna v Chobyni nepamatují. U obřího požáru, který doprovázely i výbuchy, zasahovalo celkem jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Ti dostali pořádně zabrat, z plamenů sálal takový žár, že roztavil i plastové majáky na jednom z hasičských vozů zaparkovaných zhruba ve vzdálenosti patnácti metrů. Okolnosti vzniku požáru byly dle místních více než podezřelé. Jenže ani po roce to vypadá, že za konkrétní záležitost nenese odpovědnost absolutně nikdo.

Opuštěný dům měl nedlouho před požárem rekonstruovat zájemce o jeho odkoupení. Masivní požár ohrozil podstatnou část vesnice, hasiči z objektu vynesli několik propan-butanových lahví a kanystrů s pohonnými hmotami. Ty hrozily vybuchnutím a napácháním ještě větších škod.
Dle místních vše nasvědčovalo tomu, že si objekt zapálili sami jeho majitelé. Ostatně sousedé vypovídali o tom, že po dvojité ráně dům rychle vzplanul. Bezprostředně poté z něj jeho majitel vyšel a v klidu se vypravil na autobusovou zastávku, kde už na něj čekala jeho přítelkyně se dvěma dětmi.
Celou záležitost vyšetřovali hasiči i policisté. Ti posléze dospěli k závěru, že Denis Grydil dům skutečně zapálil, učinit tak ovšem měl neúmyslně. O tom ovšem místní silně pochybovali a v předmětné věci hledali vlastní vysvětlení. „Je to neuvěřitelný pohádkář! Nadělal se už strašně moc průserů, ale vždy z toho nějak vybruslil. Říká se, že jej vždy zachránil fakt, že jeho táta řadu let pracuje na kriminálce. To si ovšem nemyslím, jelikož otec s ním už řadu let nechce mít nic společného,“ vyjádřila se například žena, která se s Grydilem velmi dobře zná.
Věc nakonec vůbec neskončila u soudu. Dle státního zastupitelství nebyly naplněny znaky trestného činu obecného ohrožení. „Na základě závěru hasičů škoda nepřevýšila hranici pěti milionů korun. Navíc nebylo ohroženo zdraví více jak sedmi osob,“ odůvodnil státní zástupce zastavení trestního stíhání s tím, že celou věc by měla prošetřit přestupková komise pro podezření z porušení zákona o požární ochraně.
Večerník kontaktoval i majitele nemovitosti, který ji měl Denisu Grydilovi prodávat. „Ohledně zastavení trestního stíhání s námi nikdo nemluvil. Co se týče náhrady škody, tak pojišťovna nám vyplatila minimální částku. Podání další žaloby na Grydila kvůli vysokým soudním poplatkům nezvažujeme, stejně bychom se od něj žádných peněz nedočkali,“ čílil se muž, který si nepřál být jmenován.
Jak jsme se ovšem dále dozvěděli, ohořelá ruina strašící v Chobyni přesto již změnila majitele. „Nejde jen o Grydila, který mohl část Chobyně vyhodit do vzduchu. Je to celé jeden velký podvod od začátku do konce! Původní majitel říkal, že nic není problém, vše zaplatí pojišťovna a on to pak nechá zbourat. Nakonec to prodal nějakému inženýrovi a ruina nám tady straší dál. Jsem zvědavý, jestli s tím někdo něco udělá, nebo jestli se to časem nebude muset zbourat na náklady obce,“ nebral si servítky starosta Šubířova Jindřich Ritter, který coby člen místní hasičské jednotky k zásahu dorazil mezi prvními.
Samotného Denise Grydila se redakci Večerníku opakovaně zastihnout nepodařilo. 

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments