Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sociální sítě zaznamenaly další téma spojené se statutárním městem Prostějov. Tentokrát je v centru pozornosti výpověď někdejšímu zaměstnanci kina Metro 70 Ivanu Čechovi a údajná škoda, která měla magistrátu vzniknout, když se s ním konšelé dohodli na finanční kompenzaci celého sporu. V závěru minulého týdne se Večerníku k celé záležitosti vyjádřil první muž radnice František Jura.

„Když jsem byl loni zvolen prostějovským primátorem, usiloval jsem o ukončení tohoto sporu smírnou cestou. Neviděl jsem v pokračování soudů nic dobrého ani pro město, ani pro dotyčného bývalého zaměstnance. Inicioval jsem proto uzavření dohody a jsem rád, že obě strany našly dostatek dobré vůle věc ukončit. Mimo jiné to možná radnici do budoucna ušetřilo podstatně více peněz,“ pustil se do vysvětlování František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Nyní ale vedení magistrátu čelí nařčení, že městu vznikla finančním vyrovnáním škoda, kterou je třeba po někom vymáhat! „Sám termín škoda je přitom značně diskutabilní. Bývalý zaměstnanec dostal především doplacenu mzdu, která mu náležela, odvody a příspěvky na stravenky. Podle názoru advokátní kanceláře, která město Prostějov zastupuje, nelze v této souvislosti hovořit o škodě, natož ji vymáhat. Rada se proto v dubnu rozhodla žádnou škodu po nikom nevymáhat. Stejnou vůli vyjádřilo rovněž v dubnu také zastupitelstvo. Můžeme vést spory o přesnou formulaci příslušného návrhu, ale slovíčkaření by nám nemělo bránit vidět faktický stav věci, tedy snahu samosprávy celou věc ukončit a soustředit pozornost na podstatně důležitější témata,“ vyzývá primátor Jura.
Bohužel jak je v poslední době zvykem, rozhodnutí vedení radnice bylo terčem „oznámení“ jedné nejmenované zastupitelky na ministerstvu vnitra... „To má na věc odlišný názor než naši právníci a považuje za důležité, aby o věci rozhodlo zastupitelstvo, které se bude zabývat jinak formulovaným bodem, než projednalo. Já osobně budu prosazovat podobný postup jako v případě sporu s bývalým zaměstnancem kina. Ačkoliv si nemyslím, že má ‚vnitro' pravdu, a nemyslí si to ani naši právníci, radě a zastupitelstvu doporučím schválit usnesení takového znění, abychom celou věc mohli definitivně uzavřít,“ přislíbil primátor.
„Musím si však klást otázku, jestli by vedení města mělo právě na podobné věci vynakládat svou energii. Podobná ‚oznámení' jsou u nás takřka na denním pořádku. Většina z nich ‚spadne pod stůl', výjimečně se objeví odlišný právní výklad nebo vysloveně formální chyba. Rozvoj města a opravdové úkoly, které před radou a zastupitelstvem leží, se tím k řešení nijak neposouvají,“ posteskl si František Jura.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments