Dobré poledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sociální sítě zaznamenaly další téma spojené se statutárním městem Prostějov. Tentokrát je v centru pozornosti výpověď někdejšímu zaměstnanci kina Metro 70 Ivanu Čechovi a údajná škoda, která měla magistrátu vzniknout, když se s ním konšelé dohodli na finanční kompenzaci celého sporu. V závěru minulého týdne se Večerníku k celé záležitosti vyjádřil první muž radnice František Jura.

„Když jsem byl loni zvolen prostějovským primátorem, usiloval jsem o ukončení tohoto sporu smírnou cestou. Neviděl jsem v pokračování soudů nic dobrého ani pro město, ani pro dotyčného bývalého zaměstnance. Inicioval jsem proto uzavření dohody a jsem rád, že obě strany našly dostatek dobré vůle věc ukončit. Mimo jiné to možná radnici do budoucna ušetřilo podstatně více peněz,“ pustil se do vysvětlování František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Nyní ale vedení magistrátu čelí nařčení, že městu vznikla finančním vyrovnáním škoda, kterou je třeba po někom vymáhat! „Sám termín škoda je přitom značně diskutabilní. Bývalý zaměstnanec dostal především doplacenu mzdu, která mu náležela, odvody a příspěvky na stravenky. Podle názoru advokátní kanceláře, která město Prostějov zastupuje, nelze v této souvislosti hovořit o škodě, natož ji vymáhat. Rada se proto v dubnu rozhodla žádnou škodu po nikom nevymáhat. Stejnou vůli vyjádřilo rovněž v dubnu také zastupitelstvo. Můžeme vést spory o přesnou formulaci příslušného návrhu, ale slovíčkaření by nám nemělo bránit vidět faktický stav věci, tedy snahu samosprávy celou věc ukončit a soustředit pozornost na podstatně důležitější témata,“ vyzývá primátor Jura.
Bohužel jak je v poslední době zvykem, rozhodnutí vedení radnice bylo terčem „oznámení“ jedné nejmenované zastupitelky na ministerstvu vnitra... „To má na věc odlišný názor než naši právníci a považuje za důležité, aby o věci rozhodlo zastupitelstvo, které se bude zabývat jinak formulovaným bodem, než projednalo. Já osobně budu prosazovat podobný postup jako v případě sporu s bývalým zaměstnancem kina. Ačkoliv si nemyslím, že má ‚vnitro' pravdu, a nemyslí si to ani naši právníci, radě a zastupitelstvu doporučím schválit usnesení takového znění, abychom celou věc mohli definitivně uzavřít,“ přislíbil primátor.
„Musím si však klást otázku, jestli by vedení města mělo právě na podobné věci vynakládat svou energii. Podobná ‚oznámení' jsou u nás takřka na denním pořádku. Většina z nich ‚spadne pod stůl', výjimečně se objeví odlišný právní výklad nebo vysloveně formální chyba. Rozvoj města a opravdové úkoly, které před radou a zastupitelstvem leží, se tím k řešení nijak neposouvají,“ posteskl si František Jura.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments