Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 „Odpad patří do kontejneru a nikam jinam!“ To vzkazují strážníci všem Prostějovanům. Někteří z nich mají s dodržováním tohoto jednoduchého pravidla stále neuvěřitelný problém. Oni sami však mohou mít trable s městskými strážníky.
Zajištění odvozu a likvidace odpadu stojí město Prostějov spoustu peněz. Přesto si někteří lidé stále neuvědomují, že i uložení odpadků vedle přeplněného kontejneru je protiprávní. „Někteří občané odkládají mimo místa k tomu určená například elektrozařízení, pneumatiky, křesla a sedačky, sanitární keramiku, pytle s textilem, nádobí, skříně, koberce a další nepotřebné věci. Odpady odkládají například za garáže, do křoví, ale i ke kontejnerům na tříděný odpad nebo směsný komunální odpad a spoléhají na to, že to někdo uklidí,“ popsala Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Právě strážníci se s těmito problémy potýkají téměř každý den. Většina obyvatel se totiž zajímá o své okolí a chce mít kolem sebe čisto, proto přibývá oznámení nesprávného nakládání s odpady i na tísňovou linku městské policie. „V některých případech se podařilo zjistit původce založení černých skládek. K identifikaci pachatelů velmi dobře strážníkům slouží městský kamerový dohlížecí systém. K dohledání těchto osob, jsou využívány i fotopasti a další prostředky,“ zdůraznila Greplová.
Dle zákona se přestupku dopustí ten, kdo neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa. „Za toto jednání lze fyzické osobě uložit pokutu až do výše padesáti tisíc korun. Pokud jde o právnickou osobu, může se pokuta vyšplhat až na jeden milion,“ upozornila mluvčí prostějovských strážníků, která zároveň požádala všechny občany, aby nakládali se svým odpadem svědomitě. „K odložení objemných odpadů, které se nevejdou do běžných popelnic a kontejnerů, domácích elektrospotřebičů a dalších odpadů mohou občané města Prostějov zdarma využít dva sběrné dvory, a to v ulici Anenská a Vrahovická,“ vzkázala Greplová.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments