Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 „Odpad patří do kontejneru a nikam jinam!“ To vzkazují strážníci všem Prostějovanům. Někteří z nich mají s dodržováním tohoto jednoduchého pravidla stále neuvěřitelný problém. Oni sami však mohou mít trable s městskými strážníky.
Zajištění odvozu a likvidace odpadu stojí město Prostějov spoustu peněz. Přesto si někteří lidé stále neuvědomují, že i uložení odpadků vedle přeplněného kontejneru je protiprávní. „Někteří občané odkládají mimo místa k tomu určená například elektrozařízení, pneumatiky, křesla a sedačky, sanitární keramiku, pytle s textilem, nádobí, skříně, koberce a další nepotřebné věci. Odpady odkládají například za garáže, do křoví, ale i ke kontejnerům na tříděný odpad nebo směsný komunální odpad a spoléhají na to, že to někdo uklidí,“ popsala Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Právě strážníci se s těmito problémy potýkají téměř každý den. Většina obyvatel se totiž zajímá o své okolí a chce mít kolem sebe čisto, proto přibývá oznámení nesprávného nakládání s odpady i na tísňovou linku městské policie. „V některých případech se podařilo zjistit původce založení černých skládek. K identifikaci pachatelů velmi dobře strážníkům slouží městský kamerový dohlížecí systém. K dohledání těchto osob, jsou využívány i fotopasti a další prostředky,“ zdůraznila Greplová.
Dle zákona se přestupku dopustí ten, kdo neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa. „Za toto jednání lze fyzické osobě uložit pokutu až do výše padesáti tisíc korun. Pokud jde o právnickou osobu, může se pokuta vyšplhat až na jeden milion,“ upozornila mluvčí prostějovských strážníků, která zároveň požádala všechny občany, aby nakládali se svým odpadem svědomitě. „K odložení objemných odpadů, které se nevejdou do běžných popelnic a kontejnerů, domácích elektrospotřebičů a dalších odpadů mohou občané města Prostějov zdarma využít dva sběrné dvory, a to v ulici Anenská a Vrahovická,“ vzkázala Greplová.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments