Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Sídliště Svobody, Hloučela, Tylova. Tam všude už dělníci a stavební stroje řádili, rekonstrukce je úspěšně hotová. A na Šárce se pracuje. Na řadu ale přichází také další obytné zóny v Mozartově a Moravské ulici. Magistrát aktuálně zveřejnil informaci o tom, že chystá zadat projekt. Předpokládaná hodnota obou dokumentací činí pět a půl milionu korun.


„Na sídlištích Moravská a Mozartova budou vybudovány a upraveny pozemní komunikace, parkovací stání, chodníky, cyklostezky i zpevněné plochy. Změny se budou týkat také hřišť pro děti i dospělé, veřejného osvětlení, mobiliáře, zeleně a případné přeložky inženýrských sítí dle zpracovaného investičního záměru,“ nastínil cíle rekonstrukce František Jura (ANO 2011), primátor Statutárního města Prostěhjov.
Magistrát také oslovil místní obyvatele, jaké mají podněty pro stavební úpravy a už také informoval o tom, jakým způsobem chce zakázku na projekt provést. „„Pochopitelně jsme se obyvatel zmíněných sídlišť dotazovali, jak si regeneraci představují, co jim v lokalitě chybí, co tam třeba naopak nechtějí. Právě na základě těchto setkání a požadavků budou projekty připraveny,“ informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011), který má rozvoj a investiční akce města ve své gesci a doplnil: „Při hodnocení zadávacího řízení bude brán pochopitelně zřetel na ekonomickou výhodnost. Oslovíme dvanáct možných dodavatelů zasláním Výzvy k podání nabídky.“
Stavět by se mohlo začít už v příštím roce, kdy by také mělo být hotovo. Po dokončení tak bude vrahovické Sídliště Svornosti jediným, které ještě neprošlo revitalizací.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments