Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To to trvalo! Už letos v březnu byl Radim Žondra odsouzen k osmi letům vězení. Usvědčen byl z přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě. Policisté jej tehdy chytili v domě syna bývalého starosty v Polišenského ulici. Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala.


K přepadení světoznámé tenistky došlo 20. prosince 2016. Přesně v 08:21 hodin zazvonil v jejím bytě venkovní zvonek. Muž ohlásil, že jde na revizi kotle. O pět minut později jí v koupelně přiložil zezadu pod bradu kuchyňský nůž zelené barvy. Šokovaná reprezentantka a hráčka zdejšího klubu se levou rukou pokusila ostří odsunout. Agresor nožem prudce trhl a rozpáral Kvitové levačku od palce až po malík. Tenistka měla strach a svíjela se bolestí. I proto mu předala deset tisíc korun a vykolejený útočník utekl.
Pátraní po něm bylo dlouho neúspěšné a k jeho odhalení dopomohla náhoda. Zásadní bylo, že sama Kvitová jako toho, kdo ji pořezal, bezpečně a opakovaně označila právě Radima Žondru ze Ptení, který již za sebou měl odsouzení za brutální přepadení seniorů v jejich domech.
Žondra sám připustil, že den před útokem na Petru Kvitovou sice v Prostějově byl, u soudu se však hájil tím, že v osudný čas přepadení pracoval na stavbě v Napajedlech. Přesvědčivý důkaz o tom dle soudkyně ovšem nepodal ani on, ani nikdo z jeho kolegů, kteří s ním měli na stavbě spolupracovat. Naopak v inkriminovaný den v 11:43 hodin poslal Žondra svému kamarádovi z mobilního telefonu SMS tohoto znění: „Ráno pryč a nic nevím.“
To je dle soudkyně Dagmar Bordovské klíčový podpůrný důkaz. Tím dalším jsou i Žondrovy pachové stopy objevené na mikině Petry Kvitové. Zásadní pak je svědectví samé tenistky.
Odsouzený Radim Žondra se k činu nepřiznal a s rozsudkem i nadále nesouhlasí. Jeho advokátka již proti němu podala odvolání. „Nechala jsem si lhůtu třiceti dnů na doplnění. Čekám ještě na nové důkazy, jež mi mají předložit a které by konečně mohly jednoznačně prokázat nevinu mého klienta,“ uvedla Lucie Janovská Nejedlá.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments