Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To to trvalo! Už letos v březnu byl Radim Žondra odsouzen k osmi letům vězení. Usvědčen byl z přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě. Policisté jej tehdy chytili v domě syna bývalého starosty v Polišenského ulici. Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala.


K přepadení světoznámé tenistky došlo 20. prosince 2016. Přesně v 08:21 hodin zazvonil v jejím bytě venkovní zvonek. Muž ohlásil, že jde na revizi kotle. O pět minut později jí v koupelně přiložil zezadu pod bradu kuchyňský nůž zelené barvy. Šokovaná reprezentantka a hráčka zdejšího klubu se levou rukou pokusila ostří odsunout. Agresor nožem prudce trhl a rozpáral Kvitové levačku od palce až po malík. Tenistka měla strach a svíjela se bolestí. I proto mu předala deset tisíc korun a vykolejený útočník utekl.
Pátraní po něm bylo dlouho neúspěšné a k jeho odhalení dopomohla náhoda. Zásadní bylo, že sama Kvitová jako toho, kdo ji pořezal, bezpečně a opakovaně označila právě Radima Žondru ze Ptení, který již za sebou měl odsouzení za brutální přepadení seniorů v jejich domech.
Žondra sám připustil, že den před útokem na Petru Kvitovou sice v Prostějově byl, u soudu se však hájil tím, že v osudný čas přepadení pracoval na stavbě v Napajedlech. Přesvědčivý důkaz o tom dle soudkyně ovšem nepodal ani on, ani nikdo z jeho kolegů, kteří s ním měli na stavbě spolupracovat. Naopak v inkriminovaný den v 11:43 hodin poslal Žondra svému kamarádovi z mobilního telefonu SMS tohoto znění: „Ráno pryč a nic nevím.“
To je dle soudkyně Dagmar Bordovské klíčový podpůrný důkaz. Tím dalším jsou i Žondrovy pachové stopy objevené na mikině Petry Kvitové. Zásadní pak je svědectví samé tenistky.
Odsouzený Radim Žondra se k činu nepřiznal a s rozsudkem i nadále nesouhlasí. Jeho advokátka již proti němu podala odvolání. „Nechala jsem si lhůtu třiceti dnů na doplnění. Čekám ještě na nové důkazy, jež mi mají předložit a které by konečně mohly jednoznačně prokázat nevinu mého klienta,“ uvedla Lucie Janovská Nejedlá.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments