Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ti budou koukat! Až se školáci z Nezamyslic vrátí po prázdninách do své školy, budou si nejspíš myslet, že se spletli. Již od letošního února totiž prochází budova B rozsáhlou rekonstrukcí. Po ní by mělo všech třináct tříd, které se tam nachází, proměnit k nepoznání. Slavnostní otevření zrekonstruované budovy se uskuteční ve čtvrtek 29. srpna od 13:00 hodin.


Budova B Masarykovy školy v Nezamyslicích byla slavnostně otevřena v roce 1989. Po rozsáhlých opravách z ní zůstanou prakticky pouze obvodové zdi. „V interiérech jsme změnili kompletně vše: elektřinu, vodu, topení i podlahovou krytinu. Od září zde bude žákům k dispozici celkem třináct nových učeben včetně těch určených speciálně pro výuku matematiky, fyziky, chemie a cizích jazyků. Všechny třídy budou vybaveny interaktivní tabulí. Dále se zde objeví nové dílny a také kuchyňka, kde se budou žáci učit vařit,“ popsal veškeré úpravy starosta Nezamyslic Vlastimil Michlíček s tím, že během rekonstrukce děti musely docházet do objektu místní ZUŠ. To by se po prázdninách mělo změnit. Slavnostní otevření je totiž naplánováno již na začátek nového školního roku.
Celkové náklady na rekonstrukci přišly na 26 milionů korun, městys získal dotace ve výši 18 milionů korun z programu IROP. Do školy v Nezamyslicích dochází do celkem 18 tříd přes 400 žáků. Kvůli jejich navyšujícím se počtům nechal městys vybudovat zcela novou budovu C, kterou slavnostně otevřel před dvěma lety. „Tím jsme dokončili kompletní rekonstrukci celé školy a věříme, že nám minimálně dalších třicet let vydrží, aniž by potřebovala výraznějších úprav,“ uzavřel starosta Nezamyslic.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments