Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nezájem. Ten nakonec stojí v cestě za tím, aby v Prostějově fungovala zubní pohotovost i o víkendech. Možnost nabídl Olomoucký kraj, opakovaná veřejná zakázka zajišťující službu ve městě však měla nulovou odezvu. Krajskému úřadu se na dvojici veřejných zakázek nepřihlásil žádný zájemce.„Hejtmanství na základě našeho podnětu dvakrát vyhlásilo veřejnou zakázku. Oslovena byla také Oblastní stomatologická komora v Prostějově se žádostí o informování jejích členů. Lékařskou pohotovost se však zajistit nepodařilo,“ informovala Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně prostějovského primátora.
O zubní pohotovosti na Prostějovsku i době víkendů se mluvilo i na posledním zastupitelstvu. Návrh prosazovala zastupitelka Zuzana Bartošová (KDU-ČSL), nakonec však vždy zůstalo pouze u dojíždění obyvatel Prostějova na nejbližší pohotovost v Olomouci. „Nadšená z toho nejsem, ale pokud není k nalezení člověk, který by to dělal, tak nezmůžete nic,“ vyjádřila se k nepříznivé zprávě, kterou zveřejnil magistrát předminulý čtvrtek.
To, že se nikdo o nabídku neucházel, pak nepřekvapilo doktora Martina Feita. Jeho F-Centrum v Melantrichově ulici nabízí lidem zubní pohotovost dopoledne v pracovních dnech. „Věděl jsem o té možnosti. A pro Prostějov bych to i rád udělal. Jenže není kapacita zubařů, kteří jsou už teď hodně vytížení,“ objasnil primární důvod této nepříznivé situacie. Zároveň také sdělil, co dále přispělo k tomu, že pohotovost o víkendech v Prostějově nebude. „Jde o to, že takovou zátěž nemůže dělat jeden člověk. Je potřeba tým zubařů, kteří by se střídali.“
I nadále tak pacienti budou muset jezdit do dvacet kilometrů vzdálené Olomouce. Ve fakultní nemocnici funguje zubní pohotovostní služba nonstop od roku 2016.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments