Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nezájem. Ten nakonec stojí v cestě za tím, aby v Prostějově fungovala zubní pohotovost i o víkendech. Možnost nabídl Olomoucký kraj, opakovaná veřejná zakázka zajišťující službu ve městě však měla nulovou odezvu. Krajskému úřadu se na dvojici veřejných zakázek nepřihlásil žádný zájemce.„Hejtmanství na základě našeho podnětu dvakrát vyhlásilo veřejnou zakázku. Oslovena byla také Oblastní stomatologická komora v Prostějově se žádostí o informování jejích členů. Lékařskou pohotovost se však zajistit nepodařilo,“ informovala Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně prostějovského primátora.
O zubní pohotovosti na Prostějovsku i době víkendů se mluvilo i na posledním zastupitelstvu. Návrh prosazovala zastupitelka Zuzana Bartošová (KDU-ČSL), nakonec však vždy zůstalo pouze u dojíždění obyvatel Prostějova na nejbližší pohotovost v Olomouci. „Nadšená z toho nejsem, ale pokud není k nalezení člověk, který by to dělal, tak nezmůžete nic,“ vyjádřila se k nepříznivé zprávě, kterou zveřejnil magistrát předminulý čtvrtek.
To, že se nikdo o nabídku neucházel, pak nepřekvapilo doktora Martina Feita. Jeho F-Centrum v Melantrichově ulici nabízí lidem zubní pohotovost dopoledne v pracovních dnech. „Věděl jsem o té možnosti. A pro Prostějov bych to i rád udělal. Jenže není kapacita zubařů, kteří jsou už teď hodně vytížení,“ objasnil primární důvod této nepříznivé situacie. Zároveň také sdělil, co dále přispělo k tomu, že pohotovost o víkendech v Prostějově nebude. „Jde o to, že takovou zátěž nemůže dělat jeden člověk. Je potřeba tým zubařů, kteří by se střídali.“
I nadále tak pacienti budou muset jezdit do dvacet kilometrů vzdálené Olomouce. Ve fakultní nemocnici funguje zubní pohotovostní služba nonstop od roku 2016.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments