Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ostře sledovaní opeřenci! Takovou přezdívku si vysloužili členové labutí rodinky z prostějovského rybníka. Minulé úterý 13. srpna dopoledne byli strážníci přivoláni k jednomu z celkem osmi letošních mláďat. Vypadalo, že je zraněné. Večerník zjišťoval, co se s labutí dělo dál...


A nebylo to úplně příjemné. Vše začalo telefonem na linku 156. „V dopoledních hodinách úterý třináctého srpna bylo přijato oznámení o ležící zraněné labuti u rybníka. Na místo vyslána hlídka s odchytovými pomůckami, která zjistila, že mladá labuť měla poraněné křídlo,“ prozradila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prosějov.
Strážníci na to konto ptáka odchytili. Následně byl opeřenec převezen a předán ochráncům přírody Iris na Husově náměstí. Od nich pak putoval do Stanice pro záchranu handicapovaných živočichů v Němčicích nad Hanou. „V případě tohoto labutího mláděte se nejednalo o zranění, nýbrž o špatně narostlé křídlo. Jedná se o geneticky podmíněnou vadu, která se projevila až v průběhu růstu zvířete. Rozhodl jsem se, že už jej do Prostějova vracet nebudu,“ prozradil vedoucí stanice Drahoš Kňourek. „Pokud bych tak učinil, podobné telefonáty ohledně zraněné labutě by se v budoucnu určitě ještě mnohokrát opakovaly. Proto jsem ji vypustil v biokoridoru na rybníku nedaleko Vitčic. Má tam ke svému životu vše, co potřebuje: dostatek vody, trávy i rákosí,“ ujistil záchranář, kterého jsme se dále zeptali, zda zvíře bude i s uvedeným handicapem schopné přežít ve volné přírodě. „Věřím, že ano. Jediný problém by mohl být v tom, že na zimu nikam neodletí. To vzhledem k teplému rázu počasí už teď nedělá spousta labutí, a dokonce i někteří čápi. Pokud by byla výjimečně krutá zima a labuť by dlouhodobě neměla přístup k trávě, pak by asi nepřežila. Ale taková zima u nás už roky nebyla,“ rozptýlil případné obavy Drahoš Kňourek.
Z labutí rodinky s osmi mláďaty se letos staly skutečné prostějovské celebrity. V červenci se dokonce u drozdovického rybníka dočkala vlastní ohrádky a speciální dopravní značky.


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments