Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ostře sledovaní opeřenci! Takovou přezdívku si vysloužili členové labutí rodinky z prostějovského rybníka. Minulé úterý 13. srpna dopoledne byli strážníci přivoláni k jednomu z celkem osmi letošních mláďat. Vypadalo, že je zraněné. Večerník zjišťoval, co se s labutí dělo dál...


A nebylo to úplně příjemné. Vše začalo telefonem na linku 156. „V dopoledních hodinách úterý třináctého srpna bylo přijato oznámení o ležící zraněné labuti u rybníka. Na místo vyslána hlídka s odchytovými pomůckami, která zjistila, že mladá labuť měla poraněné křídlo,“ prozradila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prosějov.
Strážníci na to konto ptáka odchytili. Následně byl opeřenec převezen a předán ochráncům přírody Iris na Husově náměstí. Od nich pak putoval do Stanice pro záchranu handicapovaných živočichů v Němčicích nad Hanou. „V případě tohoto labutího mláděte se nejednalo o zranění, nýbrž o špatně narostlé křídlo. Jedná se o geneticky podmíněnou vadu, která se projevila až v průběhu růstu zvířete. Rozhodl jsem se, že už jej do Prostějova vracet nebudu,“ prozradil vedoucí stanice Drahoš Kňourek. „Pokud bych tak učinil, podobné telefonáty ohledně zraněné labutě by se v budoucnu určitě ještě mnohokrát opakovaly. Proto jsem ji vypustil v biokoridoru na rybníku nedaleko Vitčic. Má tam ke svému životu vše, co potřebuje: dostatek vody, trávy i rákosí,“ ujistil záchranář, kterého jsme se dále zeptali, zda zvíře bude i s uvedeným handicapem schopné přežít ve volné přírodě. „Věřím, že ano. Jediný problém by mohl být v tom, že na zimu nikam neodletí. To vzhledem k teplému rázu počasí už teď nedělá spousta labutí, a dokonce i někteří čápi. Pokud by byla výjimečně krutá zima a labuť by dlouhodobě neměla přístup k trávě, pak by asi nepřežila. Ale taková zima u nás už roky nebyla,“ rozptýlil případné obavy Drahoš Kňourek.
Z labutí rodinky s osmi mláďaty se letos staly skutečné prostějovské celebrity. V červenci se dokonce u drozdovického rybníka dočkala vlastní ohrádky a speciální dopravní značky.


Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments