Dobrý večer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už toho na ni bylo moc. Obrovskou bolest svým nejbližším způsobila šestačtyřicetiletá R. V. z Horního Štěpánova. Po ženě od úterý 3. září pátrala Police ČR, hned následující den bylo její bezvládné tělo nalezeno v lese mezi Horním Štěpánovem a Pohorou. Dle místních dojela do lesa autem a tam se otrávila kombinací léků s alkoholem. Její smrt u lidí z celého Konicka vyvolala stejnou otázku. Proč? A nebyla to jediná tragédie, která uplynulý týden Horní Štěpánov potkala...

Tohle by zamávalo asi s každým. Za smrtí maminky tří dětí dle místních stojí zejména dlouhodobé partnerské problémy. „Její manžel je ředitel známé firmy působící v Ptenském Dvorku. Byli sice bohatí, ale dlouhodobě to mezi nimi skřípalo a rozváděli se. Ona na tom byla psychicky hodně špatně, její muž si něco začal s její mladší sestrou, která u něj byla zaměstnaná. A do toho prý nedávno měla ještě přijít zpráva o vážné nemoci jejich dcery. Je mi jí opravdu líto, muselo toho na ni být strašně moc,“ prozradila Večerníku žena, která zesnulou R. V. znala od dětství.
Středeční tragický nález pohřešované ženy už potvrdili i policisté. „V tomto případě nic nenasvědčuje cizímu zavinění,“ vyjádřil se František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Stejně tragicky dle místních skončilo pátrání po Janu K. taktéž z Horního Štěpánova. Čtyřiasedmdesátiletý senior odešel z domova již ve čtvrtek 15. srpna, policisté po něm okamžitě vyhlásili pátrání, s výzvami přicházel opakovaně i Večerník, ale všechno bylo marné. Nyní už muž v databázi pohřešovaných osob není. „Oběsil se v nedalekém lese! Důvodem byly zřejmě jeho zdravotní problémy,“ prozradil nám další z místních.
Jak se obec srovnává s dvěma těžkými ranami osudu? „Panuje tady nepříjemná atmosféra, lidi jsou z toho přepadlí,“ mávnul ruk muž, jehož jsme oslovili před místním hostincem. Starostu, který dlouhodobě příliš nekomunikuje, se Večerníku koncem uplynulého týdne zastihnout nepodařilo.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments