Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už toho na ni bylo moc. Obrovskou bolest svým nejbližším způsobila šestačtyřicetiletá R. V. z Horního Štěpánova. Po ženě od úterý 3. září pátrala Police ČR, hned následující den bylo její bezvládné tělo nalezeno v lese mezi Horním Štěpánovem a Pohorou. Dle místních dojela do lesa autem a tam se otrávila kombinací léků s alkoholem. Její smrt u lidí z celého Konicka vyvolala stejnou otázku. Proč? A nebyla to jediná tragédie, která uplynulý týden Horní Štěpánov potkala...

Tohle by zamávalo asi s každým. Za smrtí maminky tří dětí dle místních stojí zejména dlouhodobé partnerské problémy. „Její manžel je ředitel známé firmy působící v Ptenském Dvorku. Byli sice bohatí, ale dlouhodobě to mezi nimi skřípalo a rozváděli se. Ona na tom byla psychicky hodně špatně, její muž si něco začal s její mladší sestrou, která u něj byla zaměstnaná. A do toho prý nedávno měla ještě přijít zpráva o vážné nemoci jejich dcery. Je mi jí opravdu líto, muselo toho na ni být strašně moc,“ prozradila Večerníku žena, která zesnulou R. V. znala od dětství.
Středeční tragický nález pohřešované ženy už potvrdili i policisté. „V tomto případě nic nenasvědčuje cizímu zavinění,“ vyjádřil se František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Stejně tragicky dle místních skončilo pátrání po Janu K. taktéž z Horního Štěpánova. Čtyřiasedmdesátiletý senior odešel z domova již ve čtvrtek 15. srpna, policisté po něm okamžitě vyhlásili pátrání, s výzvami přicházel opakovaně i Večerník, ale všechno bylo marné. Nyní už muž v databázi pohřešovaných osob není. „Oběsil se v nedalekém lese! Důvodem byly zřejmě jeho zdravotní problémy,“ prozradil nám další z místních.
Jak se obec srovnává s dvěma těžkými ranami osudu? „Panuje tady nepříjemná atmosféra, lidi jsou z toho přepadlí,“ mávnul ruk muž, jehož jsme oslovili před místním hostincem. Starostu, který dlouhodobě příliš nekomunikuje, se Večerníku koncem uplynulého týdne zastihnout nepodařilo.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments