Dobrý večer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Letní prázdniny jsou nenávratně fuč. Do lavic se proto vrátili nejen studenti všech stupňů, comeback čeká také na zvolené členy a členky Zastupitelstva statutárního města Prostějov. Na místní zákonodárce čeká v pořadí 9. zasedání, které proběhne už zítra v úterý 10. září od 10.00 hodin v jednací síni prostějovské radnice. Vy můžete být u toho, případně se posadit k živému přenosu, který přes stream najdete na stránkách www.prostejov.eu. Anebo můžete vyčkat na podrobné zpravodajství Večerníku, který bude jako vždy bedlivým pozorovatelem.


Od 11. června uběhla poměrně dlouhá doba, z toho plyne poměrně nabitý program prvního poprázdninového jednání. Ono už jen shledání po dlouhém čtvrt roce bude pro většinu ze zastupitelů či zastupitelek zajímavé... Určitě si mají všichni co říct. „Obávám se, že se schůze může protáhnout minimálně na dva dny. Aby to nebyly tři!“ nechal se v útrobách radnice slyšet jeden ze členů koalice.
Úvodním zásadním bodem bude bezesporu nabytí akcií společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje. Hned vzápětí bude následovat kontroverzní kauza kolem údajné škody vzniklé v důsledku ukončení pracovního poměru Ivana Čecha (více na vedlejším místě této dvoustrany – pozn. red.) a následovat má projednání újmy vzniklé na základě uhrazení pokuty ÚOHS. Navržena je dále úprava Jednacího řádu Zastupitelstva města Prostějov, návratná finanční výpomoc Národnímu domu, dojde na projednání dotačních programů v oblasti sportu na rok 2020 i jednorázových akcí. Chybět nebudou pozemkové záležitosti, zprávy o činnostech kontrolního či finančního výboru za I. pololetí 2019 a tradičně dojde na bod projednávání záležitostí firmy Manthellan. Závěr vyplní dotazy, připomínky a podněty členů zastupitelstva města. 


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments