Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Letní prázdniny jsou nenávratně fuč. Do lavic se proto vrátili nejen studenti všech stupňů, comeback čeká také na zvolené členy a členky Zastupitelstva statutárního města Prostějov. Na místní zákonodárce čeká v pořadí 9. zasedání, které proběhne už zítra v úterý 10. září od 10.00 hodin v jednací síni prostějovské radnice. Vy můžete být u toho, případně se posadit k živému přenosu, který přes stream najdete na stránkách www.prostejov.eu. Anebo můžete vyčkat na podrobné zpravodajství Večerníku, který bude jako vždy bedlivým pozorovatelem.


Od 11. června uběhla poměrně dlouhá doba, z toho plyne poměrně nabitý program prvního poprázdninového jednání. Ono už jen shledání po dlouhém čtvrt roce bude pro většinu ze zastupitelů či zastupitelek zajímavé... Určitě si mají všichni co říct. „Obávám se, že se schůze může protáhnout minimálně na dva dny. Aby to nebyly tři!“ nechal se v útrobách radnice slyšet jeden ze členů koalice.
Úvodním zásadním bodem bude bezesporu nabytí akcií společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje. Hned vzápětí bude následovat kontroverzní kauza kolem údajné škody vzniklé v důsledku ukončení pracovního poměru Ivana Čecha (více na vedlejším místě této dvoustrany – pozn. red.) a následovat má projednání újmy vzniklé na základě uhrazení pokuty ÚOHS. Navržena je dále úprava Jednacího řádu Zastupitelstva města Prostějov, návratná finanční výpomoc Národnímu domu, dojde na projednání dotačních programů v oblasti sportu na rok 2020 i jednorázových akcí. Chybět nebudou pozemkové záležitosti, zprávy o činnostech kontrolního či finančního výboru za I. pololetí 2019 a tradičně dojde na bod projednávání záležitostí firmy Manthellan. Závěr vyplní dotazy, připomínky a podněty členů zastupitelstva města. 


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments