Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pořád není konec! Letos na jaře došlo konečně k dohodě a finančnímu odškodnění přes 400 tisíc korun, které magistrát vyplatil Ivanu Čechovi. Prvoinstanční soud totiž rozhodl o nezákonnosti jeho propuštění ze zaměstnaneckého poměru v kině Metro 70, kde dříve působil jako jeho vedoucí. Čechův „vyhazov“ již dříve kritizovala radniční opozice, ti samí opozičníci nyní ale udávají členy vedení města, že finančním vyrovnáním s Čechem utrpěla radnice škodu, která se musí po někom vymáhat!Na tom, že ke škodě nedošlo, se shodla většina zastupitelů na svém červnovém jednání. Opoziční zastupitelka Hana Naiclerová (dříve ANO 2011, nyní hnutí Na rovinu!) a několik dalších jejích kolegů dokonce požadovali vymáhání škody po současné ředitelce kina Metro Barboře Kucsa Prágerové. Naiclerová a spol. s tímto ale neuspěli a opozičnice proto celou záležitost udala na Ministerstvo vnitra České republiky. To skutečně odepsalo, že rozhodnutí zastupitelstva je nezákonné.
„Ano, víme o tomto stanovisku. Problém je však v tom, že paní zastupitelka mu při své stížnosti neposlala všechny potřebné doklady. My však posléze ano, a ministerstvo nám odpovědělo, že jsme v případě odškodnění pana Čecha nepochybili a vše je v kompetenci rozhodnutí zastupitelstva. Pouze nám bylo vytčeno, že jsme na zastupitelstvu nevydali žádné usnesení, které by bylo schválené. I nadále trváme na tom, že finančním narovnáním celé kauzy s panem Čechem město žádnou škodu neutrpělo a na zastupitelstvu v úterý jedenáctého září předložíme ke schválení takto formulované usnesení. Tím snad bude veškerému nedorozumění konec,“ sdělil na tiskové konferenci po posledním jednání rady města František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Již zítra se tedy na toto téma dá očekávat během zasedání zastupitelstva vyhrocená diskuse. Preview před jednáním najdete na jiném místě této dvoustrany.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments