Dobrý večer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pořád není konec! Letos na jaře došlo konečně k dohodě a finančnímu odškodnění přes 400 tisíc korun, které magistrát vyplatil Ivanu Čechovi. Prvoinstanční soud totiž rozhodl o nezákonnosti jeho propuštění ze zaměstnaneckého poměru v kině Metro 70, kde dříve působil jako jeho vedoucí. Čechův „vyhazov“ již dříve kritizovala radniční opozice, ti samí opozičníci nyní ale udávají členy vedení města, že finančním vyrovnáním s Čechem utrpěla radnice škodu, která se musí po někom vymáhat!Na tom, že ke škodě nedošlo, se shodla většina zastupitelů na svém červnovém jednání. Opoziční zastupitelka Hana Naiclerová (dříve ANO 2011, nyní hnutí Na rovinu!) a několik dalších jejích kolegů dokonce požadovali vymáhání škody po současné ředitelce kina Metro Barboře Kucsa Prágerové. Naiclerová a spol. s tímto ale neuspěli a opozičnice proto celou záležitost udala na Ministerstvo vnitra České republiky. To skutečně odepsalo, že rozhodnutí zastupitelstva je nezákonné.
„Ano, víme o tomto stanovisku. Problém je však v tom, že paní zastupitelka mu při své stížnosti neposlala všechny potřebné doklady. My však posléze ano, a ministerstvo nám odpovědělo, že jsme v případě odškodnění pana Čecha nepochybili a vše je v kompetenci rozhodnutí zastupitelstva. Pouze nám bylo vytčeno, že jsme na zastupitelstvu nevydali žádné usnesení, které by bylo schválené. I nadále trváme na tom, že finančním narovnáním celé kauzy s panem Čechem město žádnou škodu neutrpělo a na zastupitelstvu v úterý jedenáctého září předložíme ke schválení takto formulované usnesení. Tím snad bude veškerému nedorozumění konec,“ sdělil na tiskové konferenci po posledním jednání rady města František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Již zítra se tedy na toto téma dá očekávat během zasedání zastupitelstva vyhrocená diskuse. Preview před jednáním najdete na jiném místě této dvoustrany.


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments