Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník v předminulém vydání již informoval, blíží se regenerace prostějovských sídlišť Moravská a Mozartova. Není tajemstvím, že tamní obyvatelé se při veřejných projednáváních podrobností celého projektu často nemohli dohodnout na úpravě chodníků, parkovacích ploch, výsadbě zeleně, dokonce ani na rekonstrukci dětských hřišť. Radnice ale nyní hlásí, že s lidmi je domluvena a za celkem pět milionů korun se má už na podzim pořídit projektová dokumentace. Po více jak dvouleté anabázi tak zmizí jeden velký STÍN MINULOSTI.

„Na sídlištích Moravská a Mozartova budou vybudovány i upraveny pozemní komunikace, parkovací stání, chodníky, cyklostezky a zpevněné plochy. Změny se budou týkat také hřišť pro děti i dospělé, veřejného osvětlení, mobiliáře, zeleně a případné přeložky inženýrských sítí dle zpracovaného investičního záměru,“ zopakoval primátor města Prostějova František Jura. „Z necelé pětistovky vzrostlých stromů bylo dvaapadesát navrženo ke kácení, načež vysázeno bude asi šestačtyřicet nových stromů. Počet navrhovaných parkovacích míst je 139,“ přidal k sídlišti Mozartova pár zajímavých čísel Jiří Rozehnal, náměstek prostějovského primátora. Ke druhé lokalitě prozradil, že tam přibude 76 nových parkovacích míst.
Vše nyní běží v režimu zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na služby pro vypracování projektové dokumentace pro obě sídliště. „Při hodnocení zadávacího řízení bude brán pochopitelně zřetel na ekonomickou výhodnost. Oslovujeme dvanáct možných dodavatelů zasláním výzvy k podání nabídky. Předpokládáme, že náklady na projektovou dokumentaci v případě regenerace sídliště Mozartova by měly činit tři a půl milionu korun, v případě sídliště Moravská pak dva miliony korun,“ uvedl Rozehnal.
Ke stavu a změnám na sídlištích se mohli jejich obyvatelé vyslovit v listopadu, respektive v prosinci minulého roku. Jejich různorodé požadavky řešily chodce, cyklisty, vyžití dětí i lidí pokročilejšího věku. „Pochopitelně jsme se obyvatel zmíněných sídlišť dotazovali, jak si regeneraci představují, co jim v lokalitě chybí, co tam třeba naopak nechtějí. Padly podněty na klidová místa pro seniory, stížnost na nedostatek laviček, doplnění sportovních ploch pro vyžití žáků základní školy i nedostatek odpadkových košů. Lidé naopak odmítali navrhované zúžení některých komunikací,“ vypočítal náměstek primátora. Ten dále přiznal, že debaty s obyvateli obou sídlišť skutečně nebyly jednoduché. „Diskuse to byly při veřejných projednáváních často opravdu vzrušené, někdy se ani blízcí sousedé nedokázali napoprvé dohodnout, kde přesně vysadit nové stromy, jestli opravit stávající dětské hřiště či ho posunout někam jinam a podobně,“ informoval Jiří Rozehnal s tím, že část z požadavků a podnětů od občanů magistrát společně s projekční kanceláří zapracují do finální verze projektu.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments