Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník v předminulém vydání již informoval, blíží se regenerace prostějovských sídlišť Moravská a Mozartova. Není tajemstvím, že tamní obyvatelé se při veřejných projednáváních podrobností celého projektu často nemohli dohodnout na úpravě chodníků, parkovacích ploch, výsadbě zeleně, dokonce ani na rekonstrukci dětských hřišť. Radnice ale nyní hlásí, že s lidmi je domluvena a za celkem pět milionů korun se má už na podzim pořídit projektová dokumentace. Po více jak dvouleté anabázi tak zmizí jeden velký STÍN MINULOSTI.

„Na sídlištích Moravská a Mozartova budou vybudovány i upraveny pozemní komunikace, parkovací stání, chodníky, cyklostezky a zpevněné plochy. Změny se budou týkat také hřišť pro děti i dospělé, veřejného osvětlení, mobiliáře, zeleně a případné přeložky inženýrských sítí dle zpracovaného investičního záměru,“ zopakoval primátor města Prostějova František Jura. „Z necelé pětistovky vzrostlých stromů bylo dvaapadesát navrženo ke kácení, načež vysázeno bude asi šestačtyřicet nových stromů. Počet navrhovaných parkovacích míst je 139,“ přidal k sídlišti Mozartova pár zajímavých čísel Jiří Rozehnal, náměstek prostějovského primátora. Ke druhé lokalitě prozradil, že tam přibude 76 nových parkovacích míst.
Vše nyní běží v režimu zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na služby pro vypracování projektové dokumentace pro obě sídliště. „Při hodnocení zadávacího řízení bude brán pochopitelně zřetel na ekonomickou výhodnost. Oslovujeme dvanáct možných dodavatelů zasláním výzvy k podání nabídky. Předpokládáme, že náklady na projektovou dokumentaci v případě regenerace sídliště Mozartova by měly činit tři a půl milionu korun, v případě sídliště Moravská pak dva miliony korun,“ uvedl Rozehnal.
Ke stavu a změnám na sídlištích se mohli jejich obyvatelé vyslovit v listopadu, respektive v prosinci minulého roku. Jejich různorodé požadavky řešily chodce, cyklisty, vyžití dětí i lidí pokročilejšího věku. „Pochopitelně jsme se obyvatel zmíněných sídlišť dotazovali, jak si regeneraci představují, co jim v lokalitě chybí, co tam třeba naopak nechtějí. Padly podněty na klidová místa pro seniory, stížnost na nedostatek laviček, doplnění sportovních ploch pro vyžití žáků základní školy i nedostatek odpadkových košů. Lidé naopak odmítali navrhované zúžení některých komunikací,“ vypočítal náměstek primátora. Ten dále přiznal, že debaty s obyvateli obou sídlišť skutečně nebyly jednoduché. „Diskuse to byly při veřejných projednáváních často opravdu vzrušené, někdy se ani blízcí sousedé nedokázali napoprvé dohodnout, kde přesně vysadit nové stromy, jestli opravit stávající dětské hřiště či ho posunout někam jinam a podobně,“ informoval Jiří Rozehnal s tím, že část z požadavků a podnětů od občanů magistrát společně s projekční kanceláří zapracují do finální verze projektu.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments