Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neustále se zhoršující situace s nepřizpůsobivými občany v centru města štve nejenom stále nervóznější občany, ale vyburcovala už dokonce i některé prostějovské zastupitele, kteří se rozhodli sepsat petici. Dokument jste mohli podepsat uprostřed minulého týdne před budovou Atrium a během dvou dnů se sešla hned více jak stovka signatářů! Že se něco děje, není až tak nic překvapivého. Situace je totiž na první pohled stále více alarmující. Hlavně Romové se totiž během posledních dvou let začali stále vracet do samého středu Prostějova, kde obsazují volné ubytovny nebo byty, které opustili jiní obyvatelé. A de facto svým osobitým způsobem už obsadili nejen obchodní dům Zlatá brána, ale i přilehlé lavičky kolem kašny. Vznikne snad v Prostějově nové ghetto? Nebo se podaří situaci stabilizovat a historické centrum zůstane přístupné všem občanům bez sebemenšího pocitu strachu?

O petici požadující řešení eskalujícího problému sociálního bydlení podepsané také zastupiteli hnutí Svoboda přímé demokracie - Tomio Okamura jako zástupci petičního výboru Pavlem Dopitou a Martinem Křupkou už ví i magistrát. Nejvyšší orgán města by ji měl projednat na příštím zasedání, které se koná již zítra, tj. v úterý 10. září.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments