Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To je ale výkuk! Hned z několika dopravních přestupků a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí i vykázání podezírají policisté dvaatřicetiletého muže z Brna. Toho předminulou neděli 1 září krátce před polednem zastavili v Kostelci na Hané, když řídil vozidlo Nissan Almera. A začalo velké martyrium...

Řidič totiž při kontrole předložil pouze zelenou kartu a občanský průkaz. „Uvedl, že osvědčení o registraci vozidla nemá, protože mu jej již dříve policisté zadrželi kvůli nevyhovujícímu technickému stavu vozidla. Ani řidičský průkaz nemohl předložit, protože mu letos Magistrát města Prostějova vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2020,“ konstatoval Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Šokovaní strážci zákona muže vyzvali k podrobení se orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Výzvu k podrobení se na přítomnost jiných návykových látek však odmítl! „Zároveň se po poučení odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Policistům uvedl, že v noci na sobotu požil jeden gram marihuany,“ objasnil chování muže za volantem Hejtman.
Tomu tak teď hrozí za odmítnutí podrobení se, zda při řízení vozidla nebyl ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou zákaz činnosti na jeden až dva roky a pokuta 25 000 korun až 50 000 korun. „Dále může za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dosta trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnil policejní mluvčí.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments