Dobrý večer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To je ale výkuk! Hned z několika dopravních přestupků a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí i vykázání podezírají policisté dvaatřicetiletého muže z Brna. Toho předminulou neděli 1 září krátce před polednem zastavili v Kostelci na Hané, když řídil vozidlo Nissan Almera. A začalo velké martyrium...

Řidič totiž při kontrole předložil pouze zelenou kartu a občanský průkaz. „Uvedl, že osvědčení o registraci vozidla nemá, protože mu jej již dříve policisté zadrželi kvůli nevyhovujícímu technickému stavu vozidla. Ani řidičský průkaz nemohl předložit, protože mu letos Magistrát města Prostějova vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2020,“ konstatoval Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Šokovaní strážci zákona muže vyzvali k podrobení se orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Výzvu k podrobení se na přítomnost jiných návykových látek však odmítl! „Zároveň se po poučení odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Policistům uvedl, že v noci na sobotu požil jeden gram marihuany,“ objasnil chování muže za volantem Hejtman.
Tomu tak teď hrozí za odmítnutí podrobení se, zda při řízení vozidla nebyl ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou zákaz činnosti na jeden až dva roky a pokuta 25 000 korun až 50 000 korun. „Dále může za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dosta trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnil policejní mluvčí.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments