Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před senátem Okresního soudu v Prostějově stanul minulé úterý jednašedesátiletý klempíř na volné noze z Olomouce. Ondřej Harwot není justici vůbec neznámý, v minulosti byl již opakovaně souzen za zpronevěry či podvody, na krku má rovněž několikero exekucí. Tentokrát si na něj předseda senátu Petr Vrtěl posvítil kvůli podvodnému jednání, kterého se dopustil na seniorce z Laškova. Ženě už před pěti lety slíbil opravit střechu rodinného domu a během roku 2014 od ní postupně vylákal celkem 84 tisíce korun. Jako zálohy na zakoupení materiálu. Ten ale nikdy ani neobjednal a ženě do domu stále teče... Večerník byl soudnímu líčení přítomen.

Tento případ je skutečným podvodem, protože živnostník z Olomouce vylákal od ženy zálohy, ale slib nedodržel a peníze utratil pro svoji potřebu. Nic nepomohlo, že během let 2016 až 2019 všechny peníze postupně vrátil, ovšem až poté, co poškozená žena začala vyhrožovat trestním oznámení, což nakonec učinila. „Obviněný pod záminkou opravy střechy vylákal od poškozené celkem čtyřiaosmdesát tisíc korun. V roce 2016 jí splatil čtrnáct tisíc korun, o rok později pak stejnou částku. Od roku 2018, kdy žena z Laškova podala trestní oznámení, splatil pan Harwot postupně zbývající sumu peněz. Přesto v jeho počínání spatřuji všechny znaky přečinu podvodu,“ konstatoval okresní státní zástupce Jaroslav Miklenda.
Soudce Petr Vrtěl předvolal k přelíčení i poškozenou Jaroslavu Vičarovou. Ta se ovšem vzdala možnosti vypovídat či klást obviněnému Harwotovi nějaké otázky či nahlížet do spisů. „Všechny peníze mi už vrátil, přestože to trvalo několik let. Většinu mi poslal ovšem až poté, co jsem se po poradě se zetěm rozhodla na něj podat trestní oznámení, a do celé záležitosti se vložili policisté. Já už proti němu nebudu vypovídat, s tímto pánem jsem skončila a nechci jej už v životě vidět,“ prohlásila před soudem podvedená žena. Na rozdíl od jiných podobných případů však měla to štěstí, že své peníze dostala od podvodníka zpět.
Sám Ondřej Harwot svého činu litoval. „Finanční zálohu jsem skutečně od paní Vičarové vybral, ale nebylo to s žádným podvodným úmyslem. Vždyť jsem jí na všechny vybrané částky vystavil oficiální příjmové doklady! Už si nepamatuji, kde skončily. Zřejmě jsem jimi vyřešil své finanční problémy,“ obhajoval se klempíř z Olomouce, kterému navíc Živnostenský úřad v Olomouci v době vylákání zálohy zrušil živnostenské oprávnění. „Již jsem si ho ale obnovil a řádně podnikám. Je mi líto této události, všechno jsem ale paní Vičarové vrátil,“ dodal Harwot.
I přes tyto skutečnosti ovšem soudce Petra Vrtěla neobměkčil. Přestože i státní zástupce Jaroslav Miklenda v závěrečné řeči uvedl, že by akceptoval pro obviněného trest veřejně prospěšných prací v rozmezí od 250 do 300 hodin, padl jiný rozsudek.
Ondřej Harwot odešel ze soudní síně s trestem odnětí svobody na jeden rok s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří roků. Odsouzený si nechal lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti rozsudku odvolá, stejně tak učinil státní zástupce Jaroslav Miklenda.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments