Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do konce tohoto roku ještě magistrát stále bude provozovat tři veřejné záchodky v Prostějově. Podle slov radních to ale není jednoduché a z hlediska finančního jde o ztrátovou záležitost. Proto není divu, že konšelé již delší čas přemýšlejí o tom, že by veřejné WC dali k dispozici jiným provozovatelům. Zřejmě půjde o společnost FCC Prostějov.

„Provozujeme dosud tři veřejná WC, a to ve Školní a Knihařské ulici plus také na hlavním nádraží. Když se před několika měsíci moji kolegové začali bavit o tom, že by provoz záchodků bylo dobré přenechat někomu jinému, nerozuměl jsem tomu, proč se zbavovat odpovědnosti za veřejnou službu. Když jsem se o celou problematiku začal zajímat hlouběji, zjistil jsem, že zajištění provozu WC je pro město finančně absolutně nevýhodné, až ztrátové. Není jednoduché platit zaměstnance a veškeré náklady, když tržby toto všechno ani zdaleka nepokryjí,“ vysvětlil Večerníku primátor statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011). „Proto jsme nyní vyhlásili zadávací řízení na veřejnou zakázku provozování WC v Prostějově. Zatím pro roky 2020 až 2022,“ přidal.
K zájmu o provoz této služby je však vedení radnice skeptické. „Nevěřím, že by se do řízení přihlásil někdo ze soukromých podnikatelů nebo živnostníků. Myslím si, že provozováním veřejných záchodků bude nakonec víceméně pověřena společnost FCC Prostějov,“ utrousil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments