Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do konce tohoto roku ještě magistrát stále bude provozovat tři veřejné záchodky v Prostějově. Podle slov radních to ale není jednoduché a z hlediska finančního jde o ztrátovou záležitost. Proto není divu, že konšelé již delší čas přemýšlejí o tom, že by veřejné WC dali k dispozici jiným provozovatelům. Zřejmě půjde o společnost FCC Prostějov.

„Provozujeme dosud tři veřejná WC, a to ve Školní a Knihařské ulici plus také na hlavním nádraží. Když se před několika měsíci moji kolegové začali bavit o tom, že by provoz záchodků bylo dobré přenechat někomu jinému, nerozuměl jsem tomu, proč se zbavovat odpovědnosti za veřejnou službu. Když jsem se o celou problematiku začal zajímat hlouběji, zjistil jsem, že zajištění provozu WC je pro město finančně absolutně nevýhodné, až ztrátové. Není jednoduché platit zaměstnance a veškeré náklady, když tržby toto všechno ani zdaleka nepokryjí,“ vysvětlil Večerníku primátor statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011). „Proto jsme nyní vyhlásili zadávací řízení na veřejnou zakázku provozování WC v Prostějově. Zatím pro roky 2020 až 2022,“ přidal.
K zájmu o provoz této služby je však vedení radnice skeptické. „Nevěřím, že by se do řízení přihlásil někdo ze soukromých podnikatelů nebo živnostníků. Myslím si, že provozováním veřejných záchodků bude nakonec víceméně pověřena společnost FCC Prostějov,“ utrousil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments