Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do konce tohoto roku ještě magistrát stále bude provozovat tři veřejné záchodky v Prostějově. Podle slov radních to ale není jednoduché a z hlediska finančního jde o ztrátovou záležitost. Proto není divu, že konšelé již delší čas přemýšlejí o tom, že by veřejné WC dali k dispozici jiným provozovatelům. Zřejmě půjde o společnost FCC Prostějov.

„Provozujeme dosud tři veřejná WC, a to ve Školní a Knihařské ulici plus také na hlavním nádraží. Když se před několika měsíci moji kolegové začali bavit o tom, že by provoz záchodků bylo dobré přenechat někomu jinému, nerozuměl jsem tomu, proč se zbavovat odpovědnosti za veřejnou službu. Když jsem se o celou problematiku začal zajímat hlouběji, zjistil jsem, že zajištění provozu WC je pro město finančně absolutně nevýhodné, až ztrátové. Není jednoduché platit zaměstnance a veškeré náklady, když tržby toto všechno ani zdaleka nepokryjí,“ vysvětlil Večerníku primátor statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011). „Proto jsme nyní vyhlásili zadávací řízení na veřejnou zakázku provozování WC v Prostějově. Zatím pro roky 2020 až 2022,“ přidal.
K zájmu o provoz této služby je však vedení radnice skeptické. „Nevěřím, že by se do řízení přihlásil někdo ze soukromých podnikatelů nebo živnostníků. Myslím si, že provozováním veřejných záchodků bude nakonec víceméně pověřena společnost FCC Prostějov,“ utrousil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar