Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Ten jeho zděšený a vytřeštěný pohled hned tak nezapomenu,“ prohlásil uplynulou sobotu občan Smržic, který byl svědkem nevídaného dramatu, k němuž došlo u Českého potoka. Jeden z kolemjdoucích tam zhruba o půl jedenácté objevil muže po pás zapadlého v bahně, který se vlastními silami nebyl schopen vyškrábat zpět na břeh. V tu chvíli mu skutečně šlo o život...

Přítomní se pokoušeli zhruba čtyřicetiletého muže z bahna vyprostit vlastními silami, nicméně to se jim nepodařilo. Na místo museli dorazit přivolaní prostějovští hasiči. Těm se s vypětím všech sil podařilo muže vytáhnout a předat jej záchranářům, kteří jej převezli do nemocnice. Za celou událostí stál alkohol.
„Jednalo se o známého opilce ze sousedních Čelechovic, kterého měli už včera po čtvrté hodině vyhodit ze zdejší hospody. Ještě po sobě nechal dluh. Pak se tady asi nějaký čas motal a nakonec spadl ze srázu do potoka. Jak dlouho v něm byl, nikdo neví, když jej vytahovali, byl očividně ještě opilý. Musel být ale hodně podchlazený,“ prozradil Večerníku pod příslibem anonymity bodrý muž.
Večerníku se nepodařilo těsně před uzávěrkou ověřit celou událost u záchranných složek.
Dramatická událost však upozornila na dlouhodobý problém. „Podél celého potoka protékajícího Smržicemi je všude spousta bahna. Povodí Moravy by s tím mělo něco dělat. Dítě by tady mohlo zahučet až po krk a možná už by ho nikdo nevytáhl,“ zdůraznil chlapík na závěr s velkým varováním pro všechny.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments