Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Ten jeho zděšený a vytřeštěný pohled hned tak nezapomenu,“ prohlásil uplynulou sobotu občan Smržic, který byl svědkem nevídaného dramatu, k němuž došlo u Českého potoka. Jeden z kolemjdoucích tam zhruba o půl jedenácté objevil muže po pás zapadlého v bahně, který se vlastními silami nebyl schopen vyškrábat zpět na břeh. V tu chvíli mu skutečně šlo o život...

Přítomní se pokoušeli zhruba čtyřicetiletého muže z bahna vyprostit vlastními silami, nicméně to se jim nepodařilo. Na místo museli dorazit přivolaní prostějovští hasiči. Těm se s vypětím všech sil podařilo muže vytáhnout a předat jej záchranářům, kteří jej převezli do nemocnice. Za celou událostí stál alkohol.
„Jednalo se o známého opilce ze sousedních Čelechovic, kterého měli už včera po čtvrté hodině vyhodit ze zdejší hospody. Ještě po sobě nechal dluh. Pak se tady asi nějaký čas motal a nakonec spadl ze srázu do potoka. Jak dlouho v něm byl, nikdo neví, když jej vytahovali, byl očividně ještě opilý. Musel být ale hodně podchlazený,“ prozradil Večerníku pod příslibem anonymity bodrý muž.
Večerníku se nepodařilo těsně před uzávěrkou ověřit celou událost u záchranných složek.
Dramatická událost však upozornila na dlouhodobý problém. „Podél celého potoka protékajícího Smržicemi je všude spousta bahna. Povodí Moravy by s tím mělo něco dělat. Dítě by tady mohlo zahučet až po krk a možná už by ho nikdo nevytáhl,“ zdůraznil chlapík na závěr s velkým varováním pro všechny.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments