Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na tohle si určitě vzpomínáte. Koncem letošního února bylo v jednom z domů v Ponikvi nedaleko Konice objeveno celkem 18 vychrtlých a zcela dehydrovaných psů živících se pouze kostmi svých uhynulých druhů. S odstupem času Večerník zajímal jejich další osud.


Na otřesný případ týrání psů, kteří se v uzavřeném prostoru pojídali navzájem, se přišlo poté, co byl holandský majitel domu Johann V. H. ve třiašedesáti letech odvezen v kritickém stavu do nemocnice. Tam zanedlouho zemřel.
Kříženci sibiřského husky na pokraji smrti putovali do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Tam se již po psychické a fyzické stránce dali zcela do pořádku. „Celkem se k nám dostalo osmnáct pejsků. Sedm dospělých a tři štěňátka už mají nové majitele. Na toho v tuto chvíli stále ještě čeká osm psů ve věku kolem pěti let. Až na jednoho jsou všichni zcela socializování a připraveni zamířit do nového domova. Některé už k nám chodí venčit jejich potenciální majitelé, takže snad vše dobře dopadne,“ prozradil Večerníku vedoucí útulku Voříšek Leopold Dostál.
Jediným pejskem, který se stále musí po psychické stránce zotavovat, je Maxim. „On byl ve smečce na úplně nejnižším stupni, sloužil jako terč útoků ostatních. Kdybychom přijeli o den později, už by tu nebyl,“ doplnil Dostál.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments