Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tragicky osudové místo pro Prostějovany. Uplynulou středu 11. září přišla smutná zpráva z Pardubicka, která dala vzpomenout na osmnáct let starou událost. Po čelní srážce s kamionem tam na silnici mezi Holicemi a Chvojencem zahynul třiadvacetiletý řidič dodávkového vozidla Lukáš H. z Prostějova.

K tragédii došlo takřka navlas stejném místě, co v neděli 11. listopadu 2001, rovněž při autohavárii, vyhasl život prostějovského zastupitele a známého ochránce přírody Petra Albrechta. Ten čelní srážku s riskantně předjíždějícím osobním vozidlem nepřežil společně s manželkou a tehdy třináctiletýM synem..
Ve středu 11. září 2019 krátce po třinácté hodině uzavřela vážná dopravní nehoda silnici mezi Holicemi a Chvojencem na Pardubicku. Při střetu kamionu s dodávkou zde přišel o život jeden člověk. A pro zdejší region to znamenalo smutnou zprávu. Krutou shodou okolností se totiž jednalo o muže z Prostějova! Ten je už čtvrtým Hanákem, který přišel na tomto místě o život... Poprvé tomu tak bylo před osmnácti lety.
U dopravní nehody na východě Čech vedle dvou sanitek zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby, který nakonec odletěl prázdný. I přes veškeré úsilí záchranářů se totiž řidiče dodávky nepodařilo zachránit. „V obou dopravních prostředcích cestovali shodně sami řidiči, jeden z nich však srážku nepřežil. Hasiči třiadvacetiletého muže z vozidla vyprostili, ale jeho zranění byla neslučitelná se životem,“ potvrdila Dita Holečková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje. „Druhý byl podroben dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost drog. Oba testy byly negativní,“ přidala.
Večerníku se podařilo zjistit, že v případě zahynulého řidiče jde o třiadvacetiletého Lukáše H. z Prostějova. Podle oznámení na parte se s ním hluboce truchlící rodina rozloučí rtuto sobotu 21. září v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.
Při nehodě byl nnavíc alezen i barel s neznámou látkou. „Hasiči zjistili, že se jednalo o kyselinu diethylen triamin penta octovou – žíravou látku, která se přidává do hnojiva. Při srážce látka nereagovala. Hasiči proto při manipulaci s barelem používali ochranné obleky a dýchací přístroje,“ poznamenala policejní mluvčí s tím, že dosud není známo, proč k tragické srážce kamionu s dodávkou došlo. „Příčiny a míra zavinění na tragédii policisté vyšetřují,“ konstatovala Dita Holečková.
Prostějovský mladík není jediným, kdo na silnici mezi Holicemi a Chvojencem na Pardubicku přišel za volantem vozidla o život! Večerník vzpomněl, že na zcela totožném místě zahynul v neděli 11. listopadu 2001 tehdejší prostějovský zastupitel, význačný botanik, známý ochránce přírody, biolog i aktivní ekolog Petr Albrecht, který byl i předsedou Regionálního sdružení IRIS. Ještě v témže roce mu byla udělena in memoriam Cena ministra životního prostředí za rok 2001.
Bylo mu 40 let, kdy doplatil na bezohlednou jízdu řidiče jaguáru. Společně s ním cestovali v autě manželka Magda a třináctiletý syn Jan, kteří srážku ve Škodě Favorit rovněž nepřežili. S těžkým zraněním pak tehdy vyvázl druhý, tehdy sedmiletý syn David.
Po Petru Albrechtovi je dnes pojmenovaná Botanická zahrada v Lidické ulici, o čemž rozhodlo prostějovské zastupitelstvo v roce 2012. Albrecht zachránil zdejší botanickou zahradu již za komunismu, kdy měla být zlikvidována kvůli rozšiřování kasáren.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments