Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tragicky osudové místo pro Prostějovany. Uplynulou středu 11. září přišla smutná zpráva z Pardubicka, která dala vzpomenout na osmnáct let starou událost. Po čelní srážce s kamionem tam na silnici mezi Holicemi a Chvojencem zahynul třiadvacetiletý řidič dodávkového vozidla Lukáš H. z Prostějova.

K tragédii došlo takřka navlas stejném místě, co v neděli 11. listopadu 2001, rovněž při autohavárii, vyhasl život prostějovského zastupitele a známého ochránce přírody Petra Albrechta. Ten čelní srážku s riskantně předjíždějícím osobním vozidlem nepřežil společně s manželkou a tehdy třináctiletýM synem..
Ve středu 11. září 2019 krátce po třinácté hodině uzavřela vážná dopravní nehoda silnici mezi Holicemi a Chvojencem na Pardubicku. Při střetu kamionu s dodávkou zde přišel o život jeden člověk. A pro zdejší region to znamenalo smutnou zprávu. Krutou shodou okolností se totiž jednalo o muže z Prostějova! Ten je už čtvrtým Hanákem, který přišel na tomto místě o život... Poprvé tomu tak bylo před osmnácti lety.
U dopravní nehody na východě Čech vedle dvou sanitek zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby, který nakonec odletěl prázdný. I přes veškeré úsilí záchranářů se totiž řidiče dodávky nepodařilo zachránit. „V obou dopravních prostředcích cestovali shodně sami řidiči, jeden z nich však srážku nepřežil. Hasiči třiadvacetiletého muže z vozidla vyprostili, ale jeho zranění byla neslučitelná se životem,“ potvrdila Dita Holečková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje. „Druhý byl podroben dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost drog. Oba testy byly negativní,“ přidala.
Večerníku se podařilo zjistit, že v případě zahynulého řidiče jde o třiadvacetiletého Lukáše H. z Prostějova. Podle oznámení na parte se s ním hluboce truchlící rodina rozloučí rtuto sobotu 21. září v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.
Při nehodě byl nnavíc alezen i barel s neznámou látkou. „Hasiči zjistili, že se jednalo o kyselinu diethylen triamin penta octovou – žíravou látku, která se přidává do hnojiva. Při srážce látka nereagovala. Hasiči proto při manipulaci s barelem používali ochranné obleky a dýchací přístroje,“ poznamenala policejní mluvčí s tím, že dosud není známo, proč k tragické srážce kamionu s dodávkou došlo. „Příčiny a míra zavinění na tragédii policisté vyšetřují,“ konstatovala Dita Holečková.
Prostějovský mladík není jediným, kdo na silnici mezi Holicemi a Chvojencem na Pardubicku přišel za volantem vozidla o život! Večerník vzpomněl, že na zcela totožném místě zahynul v neděli 11. listopadu 2001 tehdejší prostějovský zastupitel, význačný botanik, známý ochránce přírody, biolog i aktivní ekolog Petr Albrecht, který byl i předsedou Regionálního sdružení IRIS. Ještě v témže roce mu byla udělena in memoriam Cena ministra životního prostředí za rok 2001.
Bylo mu 40 let, kdy doplatil na bezohlednou jízdu řidiče jaguáru. Společně s ním cestovali v autě manželka Magda a třináctiletý syn Jan, kteří srážku ve Škodě Favorit rovněž nepřežili. S těžkým zraněním pak tehdy vyvázl druhý, tehdy sedmiletý syn David.
Po Petru Albrechtovi je dnes pojmenovaná Botanická zahrada v Lidické ulici, o čemž rozhodlo prostějovské zastupitelstvo v roce 2012. Albrecht zachránil zdejší botanickou zahradu již za komunismu, kdy měla být zlikvidována kvůli rozšiřování kasáren.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments