Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak rychlé to asi nikdo nečekal. V průběhu uplynulého týdne se již naplno rozjely práce na výstavbě obřího VGP parku Prostějov. Nové tři výrobní haly a parkoviště pro více jak pětistovku vozidel vznknou na pozemcích, které zůstaly po někdejším hlavním výrobním závodě OP Prostějov.Hlavní areál OP Prostějov byl odstřelen 28. června 2014, pláň po někdejším oděvním gigantu však zůstávala dlouho prázdná. Po pěti letech tam opět panuje čilý stavební ruch. „Staví se tu výrobní haly. Je to ovšem těžké, země je plná betonu ze základů původních staveb. Pokud vím, tak tu máme být minimálně tři měsíce,“ prozradil Večerníku jeden ze strojníků pracujících na stavbě.
S dotazy ohledně aktuální situace se Večerník obrátil i přímo na zástupce společnosti patřící lidem z Lucemburska. Zajímali jsme se mimo jiné, zda jsou již známa jména budoucích nájemců továrních hal. Na e-mail ovšem nikdo do uzávěrky tohoto vydání nereagoval a úspěšní jsme nebyli ani v telefonickém spojení. Budeme zkoušet i nadále.
Projekt nadnárodní společnosti VGP jsme však představili již loni. Místo OP Prostějov by měly v dohledné době vyrůst tři výrobní haly, kde by mělo najít práci až 743 lidí a dále pak parkoviště pro 515 osobních aut. Zaměstnání podle plánů nabídnou firmy zabývající se lehkou strojní a elektrotechnickou výrobou, část výrobků má směřovat do automobilového průmyslu.


Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-