Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V minulém vydání Večerník informoval o petici, kterou sepsali prostějovští zastupitelé za hnutí Svoboda přímé demokracie-Tomio Okamura Martin Křupka s Pavlem Dopitou a pod kterou jsou v tuto chvíli podepsány už stovky Prostějovanů. Ti všichni mají obavy z enormního nárůstu počtu nepřizpůsobivých občanů, především romské komunity, stahujících se do centra města. Petičníci vyzývají vedení magistrátu, aby neutěšenou situaci začalo řešit.


Dokument se dostal také na program úterního jednání zastupitelstva. A setkal se s okamžitým pochopením jak primátora Františka Jury, tak i ostatních radních a zastupitelů. „Na základě žádosti občanů, kterým vadí negativní změny v centru Prostějova v souvislosti s nastěhováním sociálně slabých lidí do bytů s hrazeným nájemným, uspořádala naše SPD petiční akci, kterou doposud podepsaly stovky Prostějovanů. Petice požaduje vyhlášení takzvané bezdoplatkové zóny v centru města. Jsme si vědomi toho, že vzhledem k administrativní náročnosti tohoto úkonu je toho schopen pouze odbor sociálních věcí magistrátu. Navrhujeme tedy zřízení speciální komise nebo pracovní skupiny, která by pro tento odbor připravila bez dlouhého otálení všechny podklady. Nutná bude samozřejmě také sounáležitost městské policie, Policie ČR a určitě i pracovníků hygieny. Přestože se tento problém nyní týká akutně centra Prostějova, je možné, že by komise mohla seznat důvody, aby bezdoplatkovou zónu vyhlásila i v jiných lokalitách města,“ přednesl návrh Pavel Dopita (SPD-Tomio Okamura).
„Osobně souhlasím s tím, že jde o skutečný problém, který vadí všem slušným lidem v Prostějově. Ubezpečuji vás, že na nejbližší poradě vedení města či na blížícím se zasedání Rady statutárního města Prostějov ustanovíme pracovní skupinu, a to zcela bezodkladně. Jsem přesvědčen, že množící se stížnosti na chování nepřizpůsobivých občanů jsou potřeba řešit. A věřím, že pracovní skupina se tímto problémem začne okamžitě zabývat,“ zareagoval František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Krátce po tomto proslovu se dokonce začali nabízet zastupitelé napříč politickým spektrem, kteří projevili zájem ve speciální pracovní skupině působit a celou záležitost ihned řešit.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments