Příjemnou noc, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V minulém vydání Večerník informoval o petici, kterou sepsali prostějovští zastupitelé za hnutí Svoboda přímé demokracie-Tomio Okamura Martin Křupka s Pavlem Dopitou a pod kterou jsou v tuto chvíli podepsány už stovky Prostějovanů. Ti všichni mají obavy z enormního nárůstu počtu nepřizpůsobivých občanů, především romské komunity, stahujících se do centra města. Petičníci vyzývají vedení magistrátu, aby neutěšenou situaci začalo řešit.


Dokument se dostal také na program úterního jednání zastupitelstva. A setkal se s okamžitým pochopením jak primátora Františka Jury, tak i ostatních radních a zastupitelů. „Na základě žádosti občanů, kterým vadí negativní změny v centru Prostějova v souvislosti s nastěhováním sociálně slabých lidí do bytů s hrazeným nájemným, uspořádala naše SPD petiční akci, kterou doposud podepsaly stovky Prostějovanů. Petice požaduje vyhlášení takzvané bezdoplatkové zóny v centru města. Jsme si vědomi toho, že vzhledem k administrativní náročnosti tohoto úkonu je toho schopen pouze odbor sociálních věcí magistrátu. Navrhujeme tedy zřízení speciální komise nebo pracovní skupiny, která by pro tento odbor připravila bez dlouhého otálení všechny podklady. Nutná bude samozřejmě také sounáležitost městské policie, Policie ČR a určitě i pracovníků hygieny. Přestože se tento problém nyní týká akutně centra Prostějova, je možné, že by komise mohla seznat důvody, aby bezdoplatkovou zónu vyhlásila i v jiných lokalitách města,“ přednesl návrh Pavel Dopita (SPD-Tomio Okamura).
„Osobně souhlasím s tím, že jde o skutečný problém, který vadí všem slušným lidem v Prostějově. Ubezpečuji vás, že na nejbližší poradě vedení města či na blížícím se zasedání Rady statutárního města Prostějov ustanovíme pracovní skupinu, a to zcela bezodkladně. Jsem přesvědčen, že množící se stížnosti na chování nepřizpůsobivých občanů jsou potřeba řešit. A věřím, že pracovní skupina se tímto problémem začne okamžitě zabývat,“ zareagoval František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Krátce po tomto proslovu se dokonce začali nabízet zastupitelé napříč politickým spektrem, kteří projevili zájem ve speciální pracovní skupině působit a celou záležitost ihned řešit.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments