Příjemnou noc, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V minulém vydání Večerník informoval o petici, kterou sepsali prostějovští zastupitelé za hnutí Svoboda přímé demokracie-Tomio Okamura Martin Křupka s Pavlem Dopitou a pod kterou jsou v tuto chvíli podepsány už stovky Prostějovanů. Ti všichni mají obavy z enormního nárůstu počtu nepřizpůsobivých občanů, především romské komunity, stahujících se do centra města. Petičníci vyzývají vedení magistrátu, aby neutěšenou situaci začalo řešit.


Dokument se dostal také na program úterního jednání zastupitelstva. A setkal se s okamžitým pochopením jak primátora Františka Jury, tak i ostatních radních a zastupitelů. „Na základě žádosti občanů, kterým vadí negativní změny v centru Prostějova v souvislosti s nastěhováním sociálně slabých lidí do bytů s hrazeným nájemným, uspořádala naše SPD petiční akci, kterou doposud podepsaly stovky Prostějovanů. Petice požaduje vyhlášení takzvané bezdoplatkové zóny v centru města. Jsme si vědomi toho, že vzhledem k administrativní náročnosti tohoto úkonu je toho schopen pouze odbor sociálních věcí magistrátu. Navrhujeme tedy zřízení speciální komise nebo pracovní skupiny, která by pro tento odbor připravila bez dlouhého otálení všechny podklady. Nutná bude samozřejmě také sounáležitost městské policie, Policie ČR a určitě i pracovníků hygieny. Přestože se tento problém nyní týká akutně centra Prostějova, je možné, že by komise mohla seznat důvody, aby bezdoplatkovou zónu vyhlásila i v jiných lokalitách města,“ přednesl návrh Pavel Dopita (SPD-Tomio Okamura).
„Osobně souhlasím s tím, že jde o skutečný problém, který vadí všem slušným lidem v Prostějově. Ubezpečuji vás, že na nejbližší poradě vedení města či na blížícím se zasedání Rady statutárního města Prostějov ustanovíme pracovní skupinu, a to zcela bezodkladně. Jsem přesvědčen, že množící se stížnosti na chování nepřizpůsobivých občanů jsou potřeba řešit. A věřím, že pracovní skupina se tímto problémem začne okamžitě zabývat,“ zareagoval František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Krátce po tomto proslovu se dokonce začali nabízet zastupitelé napříč politickým spektrem, kteří projevili zájem ve speciální pracovní skupině působit a celou záležitost ihned řešit.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments