Dobrý podvečer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V minulém vydání Večerník informoval o petici, kterou sepsali prostějovští zastupitelé za hnutí Svoboda přímé demokracie-Tomio Okamura Martin Křupka s Pavlem Dopitou a pod kterou jsou v tuto chvíli podepsány už stovky Prostějovanů. Ti všichni mají obavy z enormního nárůstu počtu nepřizpůsobivých občanů, především romské komunity, stahujících se do centra města. Petičníci vyzývají vedení magistrátu, aby neutěšenou situaci začalo řešit.


Dokument se dostal také na program úterního jednání zastupitelstva. A setkal se s okamžitým pochopením jak primátora Františka Jury, tak i ostatních radních a zastupitelů. „Na základě žádosti občanů, kterým vadí negativní změny v centru Prostějova v souvislosti s nastěhováním sociálně slabých lidí do bytů s hrazeným nájemným, uspořádala naše SPD petiční akci, kterou doposud podepsaly stovky Prostějovanů. Petice požaduje vyhlášení takzvané bezdoplatkové zóny v centru města. Jsme si vědomi toho, že vzhledem k administrativní náročnosti tohoto úkonu je toho schopen pouze odbor sociálních věcí magistrátu. Navrhujeme tedy zřízení speciální komise nebo pracovní skupiny, která by pro tento odbor připravila bez dlouhého otálení všechny podklady. Nutná bude samozřejmě také sounáležitost městské policie, Policie ČR a určitě i pracovníků hygieny. Přestože se tento problém nyní týká akutně centra Prostějova, je možné, že by komise mohla seznat důvody, aby bezdoplatkovou zónu vyhlásila i v jiných lokalitách města,“ přednesl návrh Pavel Dopita (SPD-Tomio Okamura).
„Osobně souhlasím s tím, že jde o skutečný problém, který vadí všem slušným lidem v Prostějově. Ubezpečuji vás, že na nejbližší poradě vedení města či na blížícím se zasedání Rady statutárního města Prostějov ustanovíme pracovní skupinu, a to zcela bezodkladně. Jsem přesvědčen, že množící se stížnosti na chování nepřizpůsobivých občanů jsou potřeba řešit. A věřím, že pracovní skupina se tímto problémem začne okamžitě zabývat,“ zareagoval František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Krátce po tomto proslovu se dokonce začali nabízet zastupitelé napříč politickým spektrem, kteří projevili zájem ve speciální pracovní skupině působit a celou záležitost ihned řešit.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-