Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 A máme tu další udání, kterým se minulé úterý muselo zaobírat Zastupitelstvo statutárního města Prostějov! Tentokrát šlo o oznámení Hany Naiclerové (Změna pro Prostějov) na Ministerstvo vnitra ČR v případě kauzy táhnoucí se již od roku 2005. Jde o výstavbu aquaparku v Krasické ulici, za jejíž způsob provedení obdržel magistrát od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže nejdříve 500 tisíc korun pokuty, poté po soudních tahanicích došlo ke „slevě“ na 200 000. Tuto sumu město nakonec zaplatilo, přestože neustále tvrdilo, a tvrdí dodnes, že při výběru zhotovitele nepochybilo. Opoziční zastupitelka si však myslí něco jiného a požaduje dvě stě tisíc korun za škodu a tuto částku hodlá vymáhat...Podle opozice byla výstavba prostějovského aquaparku za 250 milionů korun od samého úvodu v roce 2005 jedním velkým průšvihem a místo klasického výběrového řízení sáhlo město ke kritizovanému projektu, kdy založilo stavební společnost napojenou na tehdejší radní. S tím však nesouhlasí ani současné vedení magistrátu. „Aquapark se stavěl takzvaným projektem PPP a podle něj vznikla společnost MIPROSTAV. Podobně se tenkrát zabezpečovaly stavební investice v mnoha dalších městech republiky. Prostějov však někdy v roce 2008 obdržel od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže pokutu půl milionu korun, s čímž se město nikdy nesmířilo. Soudní spor se táhl několik let a po snížení pokuty na dvě stě tisíc se teprve vloni rada rozhodla tuto částku zaplatit a ukončit tak dlouholetý spor,“ shrnul dění Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora.
Na začátku dubna 2018 skutečně konšelé rozhodli o úhradě pokuty, navíc i s dodatkem tuto škodu po nikom nevymáhat. „Důvody jsou podrobně popsány v písemném materiálu, který byl radě města při projednávání tohoto bodu předložen. Součástí materiálu je mimo jiné stanovisko Advokátní kanceláře Ritter–Šťastný, která doporučila škodu nevymáhat, neboť by se s velkou pravděpodobností nepodařilo prokázat zavinění konkrétních osob,“ vysvětlil ještě primátor Prostějova František Jura (ANO 2011).
Takové rozhodnutí se ovšem nelíbilo opoziční zastupitelce Haně Naiclerové a na celou záležitost upozornila Ministerstvo vnitra České republiky. To si od prostějovského magistrátu následně vyžádalo všechny podklady k uvedenému rozhodnutí. „V návaznosti na zaslané podklady statutární město Prostějov obdrželo dne 31. července tohoto roku upozornění Ministerstva vnitra na nezákonnost. V obdrženém stanovisku konstatuje, že rozhodnutí rady města je v rozporu se zákonem o obcích, neboť dle ministerstva se jedná o pravomoc vyhrazenou zastupitelstvu. V souladu s tímto stanoviskem ministerstva rada města na schůzi konané dne 27. srpna zrušila usnesení z dubna 2018, kterým rozhodla nevymáhat škodu v uvedené záležitosti. Oddělení právní nyní překládá materiál, na základě kterého by mělo zastupitelstvo města rozhodnout o tom, zda předmětnou škodu bude, či nebude vymáhat,“ přednesl nový návrh primátor Jura. „Původní rozhodnutí rady města škodu nevymáhat se opírá o právní stanovisko advokátní kanceláře Ritter– Šťastný, jež doporučila škodu po zastupitelích hlasujících pro přijetí usnesení, kterým zastupitelstvo schválilo Smlouvu o veřejno-privátním partnerství a účast města v obchodní společnost realizující stavbu, nevymáhat, neboť by se s velkou pravděpodobností nepodařilo prokázat zavinění,“ doplnil ještě předkladatel návrhu.
Zda vůbec v případě výstavby aquaparku a následné platbě pokuty k nějaké škodě došlo a jestli je potřeba ji po někom vymáhat, se ještě diskutovalo zhruba půl hodiny. Nakonec čtyřiadvacet zastupitelů hlasovalo pro navrženou alternativu škodu nevymáhat. Kauza aquapark se tímto zdá být tedy ukončena. Opravdu tomu ale tak bude?


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments