Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak konečně! Po 16 měsících byla minulé pondělí 9. září opět otevřena zmodernizovaná mimoúrovňová křižovatka na D46 u Olšan u Prostějova. Úpravy kritického místa označovaného za nejnebezpečnější dálniční křižovatku v ČR si vyžádaly 100 milionů korun. Stavba byla zahájena loni 9. května, její uvedení do provozu plánovalo ŘSD původně až na leden příštího roku.Prodloužení připojovacího pruhu na dálnici již bylo skutečně potřeba. „Dálniční křižovatka v Olšanech byla postavena v roce 1975 bez připojovacích pruhů pouze s klínovými odklony, navíc ve směrovém oblouku. Jak narůstala intenzita dopravy, stávalo se toto místo velice nebezpečným. Dokonce začalo být experty označováno jako nejnebezpečnější dálniční křižovatka v celé České republice!,“ uvedl ředitel olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka, podle něhož byla v průběhu rekonstrukce nejsložitější demolice nevyhovujícího mostu. Tu se podařilo zvládnout během jedné noci. Dálnice v tu dobu musela být zcela uzavřená. Kromě nadjezdu přes dálnici silničáři postavili také připojovací a odbočovací pruhy, rozšířen byl i most přes potok Blata a vznikla tam i nová protihluková stěna.

Kolony až do soboty

Pondělní slavnostní otevření ještě neznamenalo konec kolon, které se v těch místech v průběhu uplynulého roku tvořily se železnou pravidelností. Úsek dálnice u Olšan totiž až do soboty zůstával sveden v obou směrech do jednoho pruhu. „Od úterý byly zprovozněny pravé jízdní pruhy v obou směrech a veškeré nájezdové i výjezdové větve. Až do soboty zůstávaly uzavřeny levé jízdní pruhy v obou směrech. Probíhaly zde dokončovací práce na přejezdech středního dělicího pásu,“ upřesnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.
Otevření křižovatky přivítali i lidé z Olšan. „Určitě jsme rádi, nájezd bude nyní bezpečnější. Také jsme rádi, že už skončilo navýšení dopravy přes obec, k němuž došlo v průběhu rekonstrukce,“ uzavřel starosta Olšan Milan Elfmark.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments