Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak konečně! Po 16 měsících byla minulé pondělí 9. září opět otevřena zmodernizovaná mimoúrovňová křižovatka na D46 u Olšan u Prostějova. Úpravy kritického místa označovaného za nejnebezpečnější dálniční křižovatku v ČR si vyžádaly 100 milionů korun. Stavba byla zahájena loni 9. května, její uvedení do provozu plánovalo ŘSD původně až na leden příštího roku.Prodloužení připojovacího pruhu na dálnici již bylo skutečně potřeba. „Dálniční křižovatka v Olšanech byla postavena v roce 1975 bez připojovacích pruhů pouze s klínovými odklony, navíc ve směrovém oblouku. Jak narůstala intenzita dopravy, stávalo se toto místo velice nebezpečným. Dokonce začalo být experty označováno jako nejnebezpečnější dálniční křižovatka v celé České republice!,“ uvedl ředitel olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka, podle něhož byla v průběhu rekonstrukce nejsložitější demolice nevyhovujícího mostu. Tu se podařilo zvládnout během jedné noci. Dálnice v tu dobu musela být zcela uzavřená. Kromě nadjezdu přes dálnici silničáři postavili také připojovací a odbočovací pruhy, rozšířen byl i most přes potok Blata a vznikla tam i nová protihluková stěna.

Kolony až do soboty

Pondělní slavnostní otevření ještě neznamenalo konec kolon, které se v těch místech v průběhu uplynulého roku tvořily se železnou pravidelností. Úsek dálnice u Olšan totiž až do soboty zůstával sveden v obou směrech do jednoho pruhu. „Od úterý byly zprovozněny pravé jízdní pruhy v obou směrech a veškeré nájezdové i výjezdové větve. Až do soboty zůstávaly uzavřeny levé jízdní pruhy v obou směrech. Probíhaly zde dokončovací práce na přejezdech středního dělicího pásu,“ upřesnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.
Otevření křižovatky přivítali i lidé z Olšan. „Určitě jsme rádi, nájezd bude nyní bezpečnější. Také jsme rádi, že už skončilo navýšení dopravy přes obec, k němuž došlo v průběhu rekonstrukce,“ uzavřel starosta Olšan Milan Elfmark.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments