Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak konečně! Po 16 měsících byla minulé pondělí 9. září opět otevřena zmodernizovaná mimoúrovňová křižovatka na D46 u Olšan u Prostějova. Úpravy kritického místa označovaného za nejnebezpečnější dálniční křižovatku v ČR si vyžádaly 100 milionů korun. Stavba byla zahájena loni 9. května, její uvedení do provozu plánovalo ŘSD původně až na leden příštího roku.Prodloužení připojovacího pruhu na dálnici již bylo skutečně potřeba. „Dálniční křižovatka v Olšanech byla postavena v roce 1975 bez připojovacích pruhů pouze s klínovými odklony, navíc ve směrovém oblouku. Jak narůstala intenzita dopravy, stávalo se toto místo velice nebezpečným. Dokonce začalo být experty označováno jako nejnebezpečnější dálniční křižovatka v celé České republice!,“ uvedl ředitel olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka, podle něhož byla v průběhu rekonstrukce nejsložitější demolice nevyhovujícího mostu. Tu se podařilo zvládnout během jedné noci. Dálnice v tu dobu musela být zcela uzavřená. Kromě nadjezdu přes dálnici silničáři postavili také připojovací a odbočovací pruhy, rozšířen byl i most přes potok Blata a vznikla tam i nová protihluková stěna.

Kolony až do soboty

Pondělní slavnostní otevření ještě neznamenalo konec kolon, které se v těch místech v průběhu uplynulého roku tvořily se železnou pravidelností. Úsek dálnice u Olšan totiž až do soboty zůstával sveden v obou směrech do jednoho pruhu. „Od úterý byly zprovozněny pravé jízdní pruhy v obou směrech a veškeré nájezdové i výjezdové větve. Až do soboty zůstávaly uzavřeny levé jízdní pruhy v obou směrech. Probíhaly zde dokončovací práce na přejezdech středního dělicího pásu,“ upřesnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.
Otevření křižovatky přivítali i lidé z Olšan. „Určitě jsme rádi, nájezd bude nyní bezpečnější. Také jsme rádi, že už skončilo navýšení dopravy přes obec, k němuž došlo v průběhu rekonstrukce,“ uzavřel starosta Olšan Milan Elfmark.


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-