Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Během jednání zastupitelstva se jako vždy jednalo o kauze Manthellan, která ještě v žádném případě neskončila. Vyplynulo však na povrch, že město vyhrálo s developerem soudní spor o parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí, které Manthellan zabral a vjezdy na něj zablokoval betonovými skružemi. V úterý navíc zástupci všech stran a hnutí zastoupených ve vrcholném orgánu města zdůraznili, že padesát tisíc korun věnovaných Manthellanem před volbami vrátili.


„Ve věci výzvy o vyklizení prostoru parkoviště a jeho odblokování jsme v soudním sporu se společností Manthellan uspěli,“ konstatovala na zastupitelstvu Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně prostějovského primátora. „To je velice pozitivní zpráva, takže můžeme ještě dnes betonové skruže nechat odstranit a udělat z nich třeba velký plakátovací sloup,“ zamnul si ruce opoziční zastupitel a lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. „To nepůjde tak rychle, ale hned po hodech se do toho můžeme pustit. Skruže jsou ovšem majetkem Manthellanu, takže jeho zástupce vyzveme, aby si je odvezli,“ vložil se do diskuse primátor Prostějova František Jura (ANO 2011).
Společnost Manthellan se však výstavby Galerie Prostějov stále nevzdává a k Nejvyššímu soudu ČR podala dovolání proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zneplatnil veškeré smlouvy s městem Prostějov.
Před posledními komunálními volbami navíc Manthellan sáhl k neobvyklé „štědrosti“, kdy s výjimkou ČSSD poslal na konta ostatních politických stran a hnutí v Prostějově částku 50 000 korun. „Šlo o klasický úplatek a hned jsme tuto částku vrátili zpět na účet Manthellanu,“ uvedl minulé úterý při projednávání tohoto bodu Václav Šmíd (KSČM). Vzápětí se stejným způsobem ke „sponzorskému“ daru od Manthellanu vyjádřili i zástupci dalších stran a hnutí zastoupených v prostějovském zastupitelstvu. Padesát tisíc korun kromě komunistů ještě okamžitě vrátily Změna pro Prostějov, PéVéčko, Na rovinu!, KDU-ČSL, ANO, ODS a SPD-Tomio Okamura. „My jsme vrácení peněz zůstali ušetřeni,“ utrousila náměstkyně primátora a sociální demokratka Alena Rašková. 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments