Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Během jednání zastupitelstva se jako vždy jednalo o kauze Manthellan, která ještě v žádném případě neskončila. Vyplynulo však na povrch, že město vyhrálo s developerem soudní spor o parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí, které Manthellan zabral a vjezdy na něj zablokoval betonovými skružemi. V úterý navíc zástupci všech stran a hnutí zastoupených ve vrcholném orgánu města zdůraznili, že padesát tisíc korun věnovaných Manthellanem před volbami vrátili.


„Ve věci výzvy o vyklizení prostoru parkoviště a jeho odblokování jsme v soudním sporu se společností Manthellan uspěli,“ konstatovala na zastupitelstvu Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně prostějovského primátora. „To je velice pozitivní zpráva, takže můžeme ještě dnes betonové skruže nechat odstranit a udělat z nich třeba velký plakátovací sloup,“ zamnul si ruce opoziční zastupitel a lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. „To nepůjde tak rychle, ale hned po hodech se do toho můžeme pustit. Skruže jsou ovšem majetkem Manthellanu, takže jeho zástupce vyzveme, aby si je odvezli,“ vložil se do diskuse primátor Prostějova František Jura (ANO 2011).
Společnost Manthellan se však výstavby Galerie Prostějov stále nevzdává a k Nejvyššímu soudu ČR podala dovolání proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zneplatnil veškeré smlouvy s městem Prostějov.
Před posledními komunálními volbami navíc Manthellan sáhl k neobvyklé „štědrosti“, kdy s výjimkou ČSSD poslal na konta ostatních politických stran a hnutí v Prostějově částku 50 000 korun. „Šlo o klasický úplatek a hned jsme tuto částku vrátili zpět na účet Manthellanu,“ uvedl minulé úterý při projednávání tohoto bodu Václav Šmíd (KSČM). Vzápětí se stejným způsobem ke „sponzorskému“ daru od Manthellanu vyjádřili i zástupci dalších stran a hnutí zastoupených v prostějovském zastupitelstvu. Padesát tisíc korun kromě komunistů ještě okamžitě vrátily Změna pro Prostějov, PéVéčko, Na rovinu!, KDU-ČSL, ANO, ODS a SPD-Tomio Okamura. „My jsme vrácení peněz zůstali ušetřeni,“ utrousila náměstkyně primátora a sociální demokratka Alena Rašková. 

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments