Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Během jednání zastupitelstva se jako vždy jednalo o kauze Manthellan, která ještě v žádném případě neskončila. Vyplynulo však na povrch, že město vyhrálo s developerem soudní spor o parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí, které Manthellan zabral a vjezdy na něj zablokoval betonovými skružemi. V úterý navíc zástupci všech stran a hnutí zastoupených ve vrcholném orgánu města zdůraznili, že padesát tisíc korun věnovaných Manthellanem před volbami vrátili.


„Ve věci výzvy o vyklizení prostoru parkoviště a jeho odblokování jsme v soudním sporu se společností Manthellan uspěli,“ konstatovala na zastupitelstvu Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně prostějovského primátora. „To je velice pozitivní zpráva, takže můžeme ještě dnes betonové skruže nechat odstranit a udělat z nich třeba velký plakátovací sloup,“ zamnul si ruce opoziční zastupitel a lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. „To nepůjde tak rychle, ale hned po hodech se do toho můžeme pustit. Skruže jsou ovšem majetkem Manthellanu, takže jeho zástupce vyzveme, aby si je odvezli,“ vložil se do diskuse primátor Prostějova František Jura (ANO 2011).
Společnost Manthellan se však výstavby Galerie Prostějov stále nevzdává a k Nejvyššímu soudu ČR podala dovolání proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zneplatnil veškeré smlouvy s městem Prostějov.
Před posledními komunálními volbami navíc Manthellan sáhl k neobvyklé „štědrosti“, kdy s výjimkou ČSSD poslal na konta ostatních politických stran a hnutí v Prostějově částku 50 000 korun. „Šlo o klasický úplatek a hned jsme tuto částku vrátili zpět na účet Manthellanu,“ uvedl minulé úterý při projednávání tohoto bodu Václav Šmíd (KSČM). Vzápětí se stejným způsobem ke „sponzorskému“ daru od Manthellanu vyjádřili i zástupci dalších stran a hnutí zastoupených v prostějovském zastupitelstvu. Padesát tisíc korun kromě komunistů ještě okamžitě vrátily Změna pro Prostějov, PéVéčko, Na rovinu!, KDU-ČSL, ANO, ODS a SPD-Tomio Okamura. „My jsme vrácení peněz zůstali ušetřeni,“ utrousila náměstkyně primátora a sociální demokratka Alena Rašková. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-