Dobré poledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ztráta kolikrát hodně bolí, zvláště když jde o cennou věc. Od středy minulého týdne vyšetřují prostějovští policisté tři téměř na chlup stejné případy. Majitelé na třech různých místech v regionu ztratili své peněženky - dvakrát před obchody, jednou dokonce na dámském záchodě. Vždy šrajtofle někdo našel, ovšem ani jedinkrát se nenašel poctivec, aby je vrátil. Policie tak tyto případy šetří s podezřením na přečin zatajení cizí věci.Ve středu 11. září před sedmnáctou hodinou měl třiatřicetiletý muž před prodejnou potravin v Čelechovicích na Hané ztratit peněženku. „Když si to uvědomil a vrátil se na místo, už ji tam nenalezl. S peněženkou přišel i o osobní doklady a finanční hotovost 24 800 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu zatajení věci. Nepoctivému nálezci v případě dopadení a prokázání viny za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl k prvnímu případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Nepoctivý nálezce se minulou středu před polednem objevil také na dámské toaletě v nákupním centru v Konečné ulici v Držovicích. „Tam si svou peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 2 700 korun zapomněla osmasedmdesátiletá žena. Způsobenou škodu vyčíslila celkem na 3 300 korun. Tento případ policisté šetří pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ten pravděpodobně pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ přidal mluvčí prostějovské policie.
Již o něco starší podobný případ, ale právě až od středy 11. září šetří policisté obvodního oddělení Prostějov 1. „V pátek šestého září v dopoledních hodinách měl dvaapadesátiletý muž u nákupního centra v Anenské ulici v Prostějově ztratit peněženku, kterou si měl nálezem přisvojit dosud nezjištěný pachatel. S peněženkou muž přišel o osobní doklady, dvě platební karty a finanční hotovost 6 000 korun. Nepoctivému nálezci této peněženky za přečin zatajení věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ vyjádřil se ke třetímu nepoctivci František Kořínek.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments