Dobré poledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulou neděli 29. září před třetí hodinou v noci došlo v obci na Prostějovsku k havárii osobního automobilu značky Mazda. A nešlo jen tak o ledajakou nehodu. Policisté záhy přišli na to, že vozidlo si ve večerních hodinách „zapůjčil“ mladý muž, který společně s jeho majitelem popíjel alkohol na pořádaném mejdanu. Havarované vozidlo sice vrátil na místo společně s klíči, ale majitel Mazdy jej druhý den udal policii...


„Podle dosavadního šetření havárii zřejmě způsobil dvacetiletý muž, který večer v domě majitele vozidla společně s dalšími lidmi popíjeli alkohol. Bez jeho vědomí si pak mladík vozidlo ´vypůjčil´. Nedojel však daleko a ještě ve stejné obci narazil do vyvýšeného obrubníku. S poškozeným vozidlem se poté vrátil na místo, odkud vyjel, a klíče vrátil na místo, odkud si je vypůjčil. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ informoval o nehodě i jejích okolnostech František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Případ tak měl samozřejmě další dohru. „Majitel vozidla jeho poškození zjistil až v dopoledních hodinách druhého dne a věc oznámil na linku 158. Na místo přivolaní policisté u podezřelého muže provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 0,22 a 0,27 promile alkoholu v dechu. S výsledky dechových zkoušek podezřelý souhlasil a přiznal vypití několika odlivek vodky před noční jízdou,“ prozradil policejní mluvčí s tím, že mladíkovi hrozí soud a také odnětí svobody. „Muž, který navíc není držitelem příslušného řidičského oprávnění, je pro své jednání podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu a také z přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdil Kořínek. 

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments