Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulou neděli 29. září před třetí hodinou v noci došlo v obci na Prostějovsku k havárii osobního automobilu značky Mazda. A nešlo jen tak o ledajakou nehodu. Policisté záhy přišli na to, že vozidlo si ve večerních hodinách „zapůjčil“ mladý muž, který společně s jeho majitelem popíjel alkohol na pořádaném mejdanu. Havarované vozidlo sice vrátil na místo společně s klíči, ale majitel Mazdy jej druhý den udal policii...


„Podle dosavadního šetření havárii zřejmě způsobil dvacetiletý muž, který večer v domě majitele vozidla společně s dalšími lidmi popíjeli alkohol. Bez jeho vědomí si pak mladík vozidlo ´vypůjčil´. Nedojel však daleko a ještě ve stejné obci narazil do vyvýšeného obrubníku. S poškozeným vozidlem se poté vrátil na místo, odkud vyjel, a klíče vrátil na místo, odkud si je vypůjčil. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ informoval o nehodě i jejích okolnostech František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Případ tak měl samozřejmě další dohru. „Majitel vozidla jeho poškození zjistil až v dopoledních hodinách druhého dne a věc oznámil na linku 158. Na místo přivolaní policisté u podezřelého muže provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 0,22 a 0,27 promile alkoholu v dechu. S výsledky dechových zkoušek podezřelý souhlasil a přiznal vypití několika odlivek vodky před noční jízdou,“ prozradil policejní mluvčí s tím, že mladíkovi hrozí soud a také odnětí svobody. „Muž, který navíc není držitelem příslušného řidičského oprávnění, je pro své jednání podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu a také z přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdil Kořínek. 

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-