Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulou neděli 29. září před třetí hodinou v noci došlo v obci na Prostějovsku k havárii osobního automobilu značky Mazda. A nešlo jen tak o ledajakou nehodu. Policisté záhy přišli na to, že vozidlo si ve večerních hodinách „zapůjčil“ mladý muž, který společně s jeho majitelem popíjel alkohol na pořádaném mejdanu. Havarované vozidlo sice vrátil na místo společně s klíči, ale majitel Mazdy jej druhý den udal policii...


„Podle dosavadního šetření havárii zřejmě způsobil dvacetiletý muž, který večer v domě majitele vozidla společně s dalšími lidmi popíjeli alkohol. Bez jeho vědomí si pak mladík vozidlo ´vypůjčil´. Nedojel však daleko a ještě ve stejné obci narazil do vyvýšeného obrubníku. S poškozeným vozidlem se poté vrátil na místo, odkud vyjel, a klíče vrátil na místo, odkud si je vypůjčil. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ informoval o nehodě i jejích okolnostech František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Případ tak měl samozřejmě další dohru. „Majitel vozidla jeho poškození zjistil až v dopoledních hodinách druhého dne a věc oznámil na linku 158. Na místo přivolaní policisté u podezřelého muže provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 0,22 a 0,27 promile alkoholu v dechu. S výsledky dechových zkoušek podezřelý souhlasil a přiznal vypití několika odlivek vodky před noční jízdou,“ prozradil policejní mluvčí s tím, že mladíkovi hrozí soud a také odnětí svobody. „Muž, který navíc není držitelem příslušného řidičského oprávnění, je pro své jednání podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu a také z přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdil Kořínek. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments