Dobré poledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podnikání není žádná legrace. Buď se vám nedaří a vy můžete skončit v dluzích, nebo se vám naopak daří, až nevíte, co s penězi, a utrácíte je za zbytečnosti či hazard. Obě polohy dobře zná Sergio Pizzolante. Italský provozovatel prodejny s ovocem a zeleninou na Žižkově náměstí v Prostějově stanul minulé úterý 24. září před místním soudem. Důvodem byl fakt, že jeho společnost Granhana za rok 2016 nezaplatila daně. Večerník byl u toho!



Sergio Pizzolante v České republice žije a podniká už 25 let. Do roku 2017 byl jednatelem společnosti Granhana, jež provozovala obchod na Vápenici v Prostějově. Tam nabízela italské produkty jako sýry mozzarella a gorgonzola, drcená rajčata, olivové oleje a další pochoutky jižní kuchyně. Příliš se jí však nedařilo. „V roce 2016 už byla situace tak špatná, že jsem musel jsem obchod dotovat z vlastních peněz,“ tvrdí Pizzolante, kterého státní zástupkyně viní z toho, že jako jednatel společnosti za uvedený rok nezaplatil daně. Následně mu finanční úřad vyměřil daň ve výši 67 000 korun.
Aktuálně Pizzolante provozuje prodejnu ovoce a zeleniny na Žižkově náměstí. Kromě toho má podnikat i ve své rodné zemi, kde je dle vlastních slov výrazně úspěšnější. „V Itálii zaměstnávám víc jak čtyřicet lidí,“ uvedl u soudu Pizzolante.
Tato slova šla těžko ověřit. Faktem bylo, že jeho prostějovské podnikání šlo od desíti k pěti. V roce 2017 Pizzolante nedodal doklady k tomu, aby jeho účetní mohl za společnost Granhana podat daňové přiznání za předchozí rok. Pizzolante se této společnosti následně co nejrychleji zbavil. „S člověkem, na něhož jsem firmu převedl, jsem se seznámil díky návštěvě kasina. Tam si občas zajdu. Víte, jsem nemocný i v hlavě,“ řekl doslova Pizzolante, který tím mimo jiné narážel na své zdravotní trable, s nimiž se potýká po prodělaném infarktu.
U hlavního líčení Ital nebyl absolutně schopný vysvětlit, proč daňové přiznání za rok 2016 nepodal. Na přímé otázky soudce Petra Vrtěla odpovídal vyhýbavě a zmateně. V celé věci byla kromě obžalovaného vyslechnuta i řada svědků. Jeden z předvolaných se však z jednání omluvil, a tak muselo být hlavní líčení odročeno.


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments