Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podnikání není žádná legrace. Buď se vám nedaří a vy můžete skončit v dluzích, nebo se vám naopak daří, až nevíte, co s penězi, a utrácíte je za zbytečnosti či hazard. Obě polohy dobře zná Sergio Pizzolante. Italský provozovatel prodejny s ovocem a zeleninou na Žižkově náměstí v Prostějově stanul minulé úterý 24. září před místním soudem. Důvodem byl fakt, že jeho společnost Granhana za rok 2016 nezaplatila daně. Večerník byl u toho!Sergio Pizzolante v České republice žije a podniká už 25 let. Do roku 2017 byl jednatelem společnosti Granhana, jež provozovala obchod na Vápenici v Prostějově. Tam nabízela italské produkty jako sýry mozzarella a gorgonzola, drcená rajčata, olivové oleje a další pochoutky jižní kuchyně. Příliš se jí však nedařilo. „V roce 2016 už byla situace tak špatná, že jsem musel jsem obchod dotovat z vlastních peněz,“ tvrdí Pizzolante, kterého státní zástupkyně viní z toho, že jako jednatel společnosti za uvedený rok nezaplatil daně. Následně mu finanční úřad vyměřil daň ve výši 67 000 korun.
Aktuálně Pizzolante provozuje prodejnu ovoce a zeleniny na Žižkově náměstí. Kromě toho má podnikat i ve své rodné zemi, kde je dle vlastních slov výrazně úspěšnější. „V Itálii zaměstnávám víc jak čtyřicet lidí,“ uvedl u soudu Pizzolante.
Tato slova šla těžko ověřit. Faktem bylo, že jeho prostějovské podnikání šlo od desíti k pěti. V roce 2017 Pizzolante nedodal doklady k tomu, aby jeho účetní mohl za společnost Granhana podat daňové přiznání za předchozí rok. Pizzolante se této společnosti následně co nejrychleji zbavil. „S člověkem, na něhož jsem firmu převedl, jsem se seznámil díky návštěvě kasina. Tam si občas zajdu. Víte, jsem nemocný i v hlavě,“ řekl doslova Pizzolante, který tím mimo jiné narážel na své zdravotní trable, s nimiž se potýká po prodělaném infarktu.
U hlavního líčení Ital nebyl absolutně schopný vysvětlit, proč daňové přiznání za rok 2016 nepodal. Na přímé otázky soudce Petra Vrtěla odpovídal vyhýbavě a zmateně. V celé věci byla kromě obžalovaného vyslechnuta i řada svědků. Jeden z předvolaných se však z jednání omluvil, a tak muselo být hlavní líčení odročeno.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments