Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podnikání není žádná legrace. Buď se vám nedaří a vy můžete skončit v dluzích, nebo se vám naopak daří, až nevíte, co s penězi, a utrácíte je za zbytečnosti či hazard. Obě polohy dobře zná Sergio Pizzolante. Italský provozovatel prodejny s ovocem a zeleninou na Žižkově náměstí v Prostějově stanul minulé úterý 24. září před místním soudem. Důvodem byl fakt, že jeho společnost Granhana za rok 2016 nezaplatila daně. Večerník byl u toho!Sergio Pizzolante v České republice žije a podniká už 25 let. Do roku 2017 byl jednatelem společnosti Granhana, jež provozovala obchod na Vápenici v Prostějově. Tam nabízela italské produkty jako sýry mozzarella a gorgonzola, drcená rajčata, olivové oleje a další pochoutky jižní kuchyně. Příliš se jí však nedařilo. „V roce 2016 už byla situace tak špatná, že jsem musel jsem obchod dotovat z vlastních peněz,“ tvrdí Pizzolante, kterého státní zástupkyně viní z toho, že jako jednatel společnosti za uvedený rok nezaplatil daně. Následně mu finanční úřad vyměřil daň ve výši 67 000 korun.
Aktuálně Pizzolante provozuje prodejnu ovoce a zeleniny na Žižkově náměstí. Kromě toho má podnikat i ve své rodné zemi, kde je dle vlastních slov výrazně úspěšnější. „V Itálii zaměstnávám víc jak čtyřicet lidí,“ uvedl u soudu Pizzolante.
Tato slova šla těžko ověřit. Faktem bylo, že jeho prostějovské podnikání šlo od desíti k pěti. V roce 2017 Pizzolante nedodal doklady k tomu, aby jeho účetní mohl za společnost Granhana podat daňové přiznání za předchozí rok. Pizzolante se této společnosti následně co nejrychleji zbavil. „S člověkem, na něhož jsem firmu převedl, jsem se seznámil díky návštěvě kasina. Tam si občas zajdu. Víte, jsem nemocný i v hlavě,“ řekl doslova Pizzolante, který tím mimo jiné narážel na své zdravotní trable, s nimiž se potýká po prodělaném infarktu.
U hlavního líčení Ital nebyl absolutně schopný vysvětlit, proč daňové přiznání za rok 2016 nepodal. Na přímé otázky soudce Petra Vrtěla odpovídal vyhýbavě a zmateně. V celé věci byla kromě obžalovaného vyslechnuta i řada svědků. Jeden z předvolaných se však z jednání omluvil, a tak muselo být hlavní líčení odročeno.


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-