Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To jsou fofry! Ještě před několika dny uvažovali radní o celkové uzavírce Plumlovské a Blahoslavovy ulice během posledních dvou říjnových týdnů. Uprostřed toho minulého ale došlo k zásadní změně a urychlení celého procesu rekonstrukce Plumlovské ulice a výstavby autobusového terminálu v Blahoslavově ulici. Obě se pro veškerou dopravu uzavírají už dnes, tj. v pondělí 7. října.

 Neprojedete! Důvodem nenadálého uspíšení termínu celkové uzavírky dlouhodobé rekonstrukce v Plumlovské ulici je pokročení rekonstrukčních prací natolik, že je již pravý čas na dokončení stavební investice v podobě vyfrézování starého asfaltového povrchu a položení nového koberce po celé délce komunikace. To samé se týká i Blahoslavovy ulice ve směru od hudební školy až po rondel na Přikrylově náměstí. Vše by se mělo stihnout během příštích čtrnácti dnů. „Ano, bude hotovo,“ opakovaně ujišťuje Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

„Toto náročné dopravní omezení v podobě celkové uzavírky Plumlovské a Blahoslavovy ulice potrvá od pondělí sedmého do neděle dvacátého října s tím, že obě ulice budou po vyznačení vodorovného dopravního značení a dozrání nového asfaltového povrchu znovu uvedeny do plného provozu v pátek prvního listopadu,“ prozradila Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora Prostějova, která má na starost dopravu ve městě. „Kromě těchto dvou ulic bude zprovozněna i část autobusového terminálu s tím, že práce v ulici Hliníky budou probíhat po ukončení těchto uzavírek. Nedojde zde k omezení průjezdnosti ani od Vápenice, ani z Kostelecké ulice,“ přidává Rašková.
Až do začátku listopadu tedy čekají řidiče velice krušné dny a dají se očekávat velké dopravní komplikace v samém centru Prostějova. „Hlavní objízdná trasa povede přes ulici Josefa Lady severní obslužnou komunikací na Kosteleckou ulici,“ vzkazuje náměstkyně.
„Chtěl bych požádat všechny občany, aby těch čtrnáct dní byli trpěliví, ohleduplní a vydrželi tu zcela jistě velikou dopravní zátěž. Jsme nuceni, z hlediska pokládky koberce, uzavřít celou Plumlovskou ulici. Bohužel jinak to nejde. Děkujeme všem za vstřícnost,“ vzkazuje náměstek primátora Jiří Rozehnal.
V souvislosti IV. etapou budování autobusového terminálu v ulici Blahoslavova a závěrečnými pracemí v Plumlovské ulicii bude doprava obousměrně neprůjezdná pochopitelně také pro MHD. V hlavních tazích od nádraží k nemocnici jsou například u linek 5 a 9 zrušeny zastávky Vápenice, Blahoslavova lázně, Plumlovská, Plumlovská-sídliště, za náhradní byly stanoveny Žeranovská či Újezd. V případě často používané dvojky jsou zrušeny zastávky Poděbradovo náměstí, Plumlovská, Plumlovská-sídliště, nastupovat či vystupovat se bude nově na Újezdu, Vápenici a v Hacarově ulici. Linka číslo 4 nebude projíždět zastávkami Vápenice a Palackého, kzteré nahrazuje Újezd. Všechny objízdné trasy autobusů najdete na www.prostejov.eu.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments