Dobrý večer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To jsou fofry! Ještě před několika dny uvažovali radní o celkové uzavírce Plumlovské a Blahoslavovy ulice během posledních dvou říjnových týdnů. Uprostřed toho minulého ale došlo k zásadní změně a urychlení celého procesu rekonstrukce Plumlovské ulice a výstavby autobusového terminálu v Blahoslavově ulici. Obě se pro veškerou dopravu uzavírají už dnes, tj. v pondělí 7. října.

 Neprojedete! Důvodem nenadálého uspíšení termínu celkové uzavírky dlouhodobé rekonstrukce v Plumlovské ulici je pokročení rekonstrukčních prací natolik, že je již pravý čas na dokončení stavební investice v podobě vyfrézování starého asfaltového povrchu a položení nového koberce po celé délce komunikace. To samé se týká i Blahoslavovy ulice ve směru od hudební školy až po rondel na Přikrylově náměstí. Vše by se mělo stihnout během příštích čtrnácti dnů. „Ano, bude hotovo,“ opakovaně ujišťuje Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

„Toto náročné dopravní omezení v podobě celkové uzavírky Plumlovské a Blahoslavovy ulice potrvá od pondělí sedmého do neděle dvacátého října s tím, že obě ulice budou po vyznačení vodorovného dopravního značení a dozrání nového asfaltového povrchu znovu uvedeny do plného provozu v pátek prvního listopadu,“ prozradila Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora Prostějova, která má na starost dopravu ve městě. „Kromě těchto dvou ulic bude zprovozněna i část autobusového terminálu s tím, že práce v ulici Hliníky budou probíhat po ukončení těchto uzavírek. Nedojde zde k omezení průjezdnosti ani od Vápenice, ani z Kostelecké ulice,“ přidává Rašková.
Až do začátku listopadu tedy čekají řidiče velice krušné dny a dají se očekávat velké dopravní komplikace v samém centru Prostějova. „Hlavní objízdná trasa povede přes ulici Josefa Lady severní obslužnou komunikací na Kosteleckou ulici,“ vzkazuje náměstkyně.
„Chtěl bych požádat všechny občany, aby těch čtrnáct dní byli trpěliví, ohleduplní a vydrželi tu zcela jistě velikou dopravní zátěž. Jsme nuceni, z hlediska pokládky koberce, uzavřít celou Plumlovskou ulici. Bohužel jinak to nejde. Děkujeme všem za vstřícnost,“ vzkazuje náměstek primátora Jiří Rozehnal.
V souvislosti IV. etapou budování autobusového terminálu v ulici Blahoslavova a závěrečnými pracemí v Plumlovské ulicii bude doprava obousměrně neprůjezdná pochopitelně také pro MHD. V hlavních tazích od nádraží k nemocnici jsou například u linek 5 a 9 zrušeny zastávky Vápenice, Blahoslavova lázně, Plumlovská, Plumlovská-sídliště, za náhradní byly stanoveny Žeranovská či Újezd. V případě často používané dvojky jsou zrušeny zastávky Poděbradovo náměstí, Plumlovská, Plumlovská-sídliště, nastupovat či vystupovat se bude nově na Újezdu, Vápenici a v Hacarově ulici. Linka číslo 4 nebude projíždět zastávkami Vápenice a Palackého, kzteré nahrazuje Újezd. Všechny objízdné trasy autobusů najdete na www.prostejov.eu.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments