Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To jsou fofry! Ještě před několika dny uvažovali radní o celkové uzavírce Plumlovské a Blahoslavovy ulice během posledních dvou říjnových týdnů. Uprostřed toho minulého ale došlo k zásadní změně a urychlení celého procesu rekonstrukce Plumlovské ulice a výstavby autobusového terminálu v Blahoslavově ulici. Obě se pro veškerou dopravu uzavírají už dnes, tj. v pondělí 7. října.

 Neprojedete! Důvodem nenadálého uspíšení termínu celkové uzavírky dlouhodobé rekonstrukce v Plumlovské ulici je pokročení rekonstrukčních prací natolik, že je již pravý čas na dokončení stavební investice v podobě vyfrézování starého asfaltového povrchu a položení nového koberce po celé délce komunikace. To samé se týká i Blahoslavovy ulice ve směru od hudební školy až po rondel na Přikrylově náměstí. Vše by se mělo stihnout během příštích čtrnácti dnů. „Ano, bude hotovo,“ opakovaně ujišťuje Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

„Toto náročné dopravní omezení v podobě celkové uzavírky Plumlovské a Blahoslavovy ulice potrvá od pondělí sedmého do neděle dvacátého října s tím, že obě ulice budou po vyznačení vodorovného dopravního značení a dozrání nového asfaltového povrchu znovu uvedeny do plného provozu v pátek prvního listopadu,“ prozradila Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora Prostějova, která má na starost dopravu ve městě. „Kromě těchto dvou ulic bude zprovozněna i část autobusového terminálu s tím, že práce v ulici Hliníky budou probíhat po ukončení těchto uzavírek. Nedojde zde k omezení průjezdnosti ani od Vápenice, ani z Kostelecké ulice,“ přidává Rašková.
Až do začátku listopadu tedy čekají řidiče velice krušné dny a dají se očekávat velké dopravní komplikace v samém centru Prostějova. „Hlavní objízdná trasa povede přes ulici Josefa Lady severní obslužnou komunikací na Kosteleckou ulici,“ vzkazuje náměstkyně.
„Chtěl bych požádat všechny občany, aby těch čtrnáct dní byli trpěliví, ohleduplní a vydrželi tu zcela jistě velikou dopravní zátěž. Jsme nuceni, z hlediska pokládky koberce, uzavřít celou Plumlovskou ulici. Bohužel jinak to nejde. Děkujeme všem za vstřícnost,“ vzkazuje náměstek primátora Jiří Rozehnal.
V souvislosti IV. etapou budování autobusového terminálu v ulici Blahoslavova a závěrečnými pracemí v Plumlovské ulicii bude doprava obousměrně neprůjezdná pochopitelně také pro MHD. V hlavních tazích od nádraží k nemocnici jsou například u linek 5 a 9 zrušeny zastávky Vápenice, Blahoslavova lázně, Plumlovská, Plumlovská-sídliště, za náhradní byly stanoveny Žeranovská či Újezd. V případě často používané dvojky jsou zrušeny zastávky Poděbradovo náměstí, Plumlovská, Plumlovská-sídliště, nastupovat či vystupovat se bude nově na Újezdu, Vápenici a v Hacarově ulici. Linka číslo 4 nebude projíždět zastávkami Vápenice a Palackého, kzteré nahrazuje Újezd. Všechny objízdné trasy autobusů najdete na www.prostejov.eu.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar