Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Bylo to složité, ale dobrá věc se podařila. O to je potom větší radost z úspěchu. Na Základní škole Dr. Horáka totiž poslední zářijový den slavnostně otevřeli novou učebnu. A ne ledajakou. Nevyužívané venkovní atrium se změnilo na učebnu pod širým nebem, kterou budou moci využívat nejen žáci této školy a nejen k vyučování přírodopisu. U toho jsme nemohli chybět...Večerník byl již u startu tohoto nevšedního projektu v listopadu loňského roku. Práce probíhaly díky mírné zimě v podstatě nepřetržitě. Jejich průběh měl přece jen mírný dopad na běžný chod školy. „Firma, která se uvolila projekt realizovat, si vzhledem k náročnému přístupu do tohoto prostoru musela pořídit speciální ruční techniku. Materiál do uzavřeného prostoru nebylo možné dopravit jinak než přes vchod a chodby školy,“ upozornila ředitelka Petra Rubáčová.
A právě tím vznikly dodatečné náklady, které z celkové sumy zhruba sedmi set tisíc korun tvořily necelých dvě stě tisíc, a zde podal pomocnou ruku zřizovatel, tedy statutární město Prostějov.
„Jsem velmi ráda, že magistrát podpořil tento výborný projekt, který tak paní ředitelka mohla dotáhnout do konce i přes veškeré neduhy, jež zpočátku měl. Myslím si, že peníze z rozpočtu jsou tu znát a dětem se určitě tento prostor bude líbit,“ nechala se slyšet náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov).
Otevření učebny, jehož se zúčastnila také bývalá náměstkyně Ivana Hemerková, bylo zpestřeno zajímavým kvízem, který si se svými pedagogy připravili žáci školy. K jeho úspěšnému zvládnutí byla třeba pečlivá prohlídka učebny se všemi botanickými, mineralogickými, meteorologickými i informačními prvky a samozřejmě také vlastní znalosti. Vítězové z pánské i dámské části společnosti obdrželi zdravý sirup podle vlastních receptur zástupkyně ředitelky Michaely Mayerové.
„Jsme za to rádi, přece jen učit se venku za krásného počasí je něco jiného než v horké třídě,“ uznal jeden z přítomných školáků. A o to přece jde. „Aby žáci neseděli ve třídě a učili se zase trochu jinak,“ uvedla ve svém proslovu ředitelka školy a poděkovala statutárnímu městu Prostějov, bez jehož dorovnání potřebné sumy by projekt nebylo možné realizovat.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments