Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Bylo to složité, ale dobrá věc se podařila. O to je potom větší radost z úspěchu. Na Základní škole Dr. Horáka totiž poslední zářijový den slavnostně otevřeli novou učebnu. A ne ledajakou. Nevyužívané venkovní atrium se změnilo na učebnu pod širým nebem, kterou budou moci využívat nejen žáci této školy a nejen k vyučování přírodopisu. U toho jsme nemohli chybět...Večerník byl již u startu tohoto nevšedního projektu v listopadu loňského roku. Práce probíhaly díky mírné zimě v podstatě nepřetržitě. Jejich průběh měl přece jen mírný dopad na běžný chod školy. „Firma, která se uvolila projekt realizovat, si vzhledem k náročnému přístupu do tohoto prostoru musela pořídit speciální ruční techniku. Materiál do uzavřeného prostoru nebylo možné dopravit jinak než přes vchod a chodby školy,“ upozornila ředitelka Petra Rubáčová.
A právě tím vznikly dodatečné náklady, které z celkové sumy zhruba sedmi set tisíc korun tvořily necelých dvě stě tisíc, a zde podal pomocnou ruku zřizovatel, tedy statutární město Prostějov.
„Jsem velmi ráda, že magistrát podpořil tento výborný projekt, který tak paní ředitelka mohla dotáhnout do konce i přes veškeré neduhy, jež zpočátku měl. Myslím si, že peníze z rozpočtu jsou tu znát a dětem se určitě tento prostor bude líbit,“ nechala se slyšet náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov).
Otevření učebny, jehož se zúčastnila také bývalá náměstkyně Ivana Hemerková, bylo zpestřeno zajímavým kvízem, který si se svými pedagogy připravili žáci školy. K jeho úspěšnému zvládnutí byla třeba pečlivá prohlídka učebny se všemi botanickými, mineralogickými, meteorologickými i informačními prvky a samozřejmě také vlastní znalosti. Vítězové z pánské i dámské části společnosti obdrželi zdravý sirup podle vlastních receptur zástupkyně ředitelky Michaely Mayerové.
„Jsme za to rádi, přece jen učit se venku za krásného počasí je něco jiného než v horké třídě,“ uznal jeden z přítomných školáků. A o to přece jde. „Aby žáci neseděli ve třídě a učili se zase trochu jinak,“ uvedla ve svém proslovu ředitelka školy a poděkovala statutárnímu městu Prostějov, bez jehož dorovnání potřebné sumy by projekt nebylo možné realizovat.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments