Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Bylo to složité, ale dobrá věc se podařila. O to je potom větší radost z úspěchu. Na Základní škole Dr. Horáka totiž poslední zářijový den slavnostně otevřeli novou učebnu. A ne ledajakou. Nevyužívané venkovní atrium se změnilo na učebnu pod širým nebem, kterou budou moci využívat nejen žáci této školy a nejen k vyučování přírodopisu. U toho jsme nemohli chybět...Večerník byl již u startu tohoto nevšedního projektu v listopadu loňského roku. Práce probíhaly díky mírné zimě v podstatě nepřetržitě. Jejich průběh měl přece jen mírný dopad na běžný chod školy. „Firma, která se uvolila projekt realizovat, si vzhledem k náročnému přístupu do tohoto prostoru musela pořídit speciální ruční techniku. Materiál do uzavřeného prostoru nebylo možné dopravit jinak než přes vchod a chodby školy,“ upozornila ředitelka Petra Rubáčová.
A právě tím vznikly dodatečné náklady, které z celkové sumy zhruba sedmi set tisíc korun tvořily necelých dvě stě tisíc, a zde podal pomocnou ruku zřizovatel, tedy statutární město Prostějov.
„Jsem velmi ráda, že magistrát podpořil tento výborný projekt, který tak paní ředitelka mohla dotáhnout do konce i přes veškeré neduhy, jež zpočátku měl. Myslím si, že peníze z rozpočtu jsou tu znát a dětem se určitě tento prostor bude líbit,“ nechala se slyšet náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov).
Otevření učebny, jehož se zúčastnila také bývalá náměstkyně Ivana Hemerková, bylo zpestřeno zajímavým kvízem, který si se svými pedagogy připravili žáci školy. K jeho úspěšnému zvládnutí byla třeba pečlivá prohlídka učebny se všemi botanickými, mineralogickými, meteorologickými i informačními prvky a samozřejmě také vlastní znalosti. Vítězové z pánské i dámské části společnosti obdrželi zdravý sirup podle vlastních receptur zástupkyně ředitelky Michaely Mayerové.
„Jsme za to rádi, přece jen učit se venku za krásného počasí je něco jiného než v horké třídě,“ uznal jeden z přítomných školáků. A o to přece jde. „Aby žáci neseděli ve třídě a učili se zase trochu jinak,“ uvedla ve svém proslovu ředitelka školy a poděkovala statutárnímu městu Prostějov, bez jehož dorovnání potřebné sumy by projekt nebylo možné realizovat.


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-