Dobré ráno, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Bylo to složité, ale dobrá věc se podařila. O to je potom větší radost z úspěchu. Na Základní škole Dr. Horáka totiž poslední zářijový den slavnostně otevřeli novou učebnu. A ne ledajakou. Nevyužívané venkovní atrium se změnilo na učebnu pod širým nebem, kterou budou moci využívat nejen žáci této školy a nejen k vyučování přírodopisu. U toho jsme nemohli chybět...Večerník byl již u startu tohoto nevšedního projektu v listopadu loňského roku. Práce probíhaly díky mírné zimě v podstatě nepřetržitě. Jejich průběh měl přece jen mírný dopad na běžný chod školy. „Firma, která se uvolila projekt realizovat, si vzhledem k náročnému přístupu do tohoto prostoru musela pořídit speciální ruční techniku. Materiál do uzavřeného prostoru nebylo možné dopravit jinak než přes vchod a chodby školy,“ upozornila ředitelka Petra Rubáčová.
A právě tím vznikly dodatečné náklady, které z celkové sumy zhruba sedmi set tisíc korun tvořily necelých dvě stě tisíc, a zde podal pomocnou ruku zřizovatel, tedy statutární město Prostějov.
„Jsem velmi ráda, že magistrát podpořil tento výborný projekt, který tak paní ředitelka mohla dotáhnout do konce i přes veškeré neduhy, jež zpočátku měl. Myslím si, že peníze z rozpočtu jsou tu znát a dětem se určitě tento prostor bude líbit,“ nechala se slyšet náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov).
Otevření učebny, jehož se zúčastnila také bývalá náměstkyně Ivana Hemerková, bylo zpestřeno zajímavým kvízem, který si se svými pedagogy připravili žáci školy. K jeho úspěšnému zvládnutí byla třeba pečlivá prohlídka učebny se všemi botanickými, mineralogickými, meteorologickými i informačními prvky a samozřejmě také vlastní znalosti. Vítězové z pánské i dámské části společnosti obdrželi zdravý sirup podle vlastních receptur zástupkyně ředitelky Michaely Mayerové.
„Jsme za to rádi, přece jen učit se venku za krásného počasí je něco jiného než v horké třídě,“ uznal jeden z přítomných školáků. A o to přece jde. „Aby žáci neseděli ve třídě a učili se zase trochu jinak,“ uvedla ve svém proslovu ředitelka školy a poděkovala statutárnímu městu Prostějov, bez jehož dorovnání potřebné sumy by projekt nebylo možné realizovat.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments