Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už drahnou dobu je jeden z domů v Lidické ulici evidentně totálně nevyužívaný a jeho majitelé, manželé z Prostějova, si s ním zřejmě nevědí rady. Proto nemovitost nabídli ke koupi zdejšímu magistrátu a tak o této nabídce jednalo v úterý 10. září prostějovské zastupitelstvo. Vlastně ale ani nebylo příliš dlouho o čem jednat. Jak vyplynulo z návrhu radních, město tento dům s pozemkem vůbec k ničemu nepotřebuje. A navíc ta cena...

„Devatenáctého března tohoto roku se na Odbor správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějov obrátili vlastníci pozemku s opakovanou nabídkou na odkoupení pozemku v Lidické ulici, jehož součástí je jiná stavba, z jejich společného jmění manželů do vlastnictví statutárního města Prostějov. Svou nabídku pak později doplnili o kupní cenu 7 900 000 korun, za kterou předmětný pozemek nabízí městu k odkoupení,“ uvedl na zastupitelstvu první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Vzápětí bylo navrženo ke schválení rozhodnutí rady města s odmítavým stanoviskem. A právě tento návrh byl bez zbytečných diskusí jednomyslně odhlasován.
„Odbor územního plánování a památkové péče sděluje, že neeviduje žádný koncepční záměr týkající se tohoto pozemku v katastrálním území Prostějova včetně stavby, z tohoto důvodu koupi uvedených nemovitostí z hlediska územního plánování nedoporučuje. Rovněž náš odbor posoudil uvedenou nabídku a mohu tak sdělit, že z hlediska aktuálních záměrů statutárního města Prostějov není odkoupení uvedené nemovitosti potřebné. Nepřipravujeme v současné době žádný záměr v této lokalitě na okraji Lidické ulice související s nabízenou nemovitostí,“ doplnil Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu. 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments