Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už drahnou dobu je jeden z domů v Lidické ulici evidentně totálně nevyužívaný a jeho majitelé, manželé z Prostějova, si s ním zřejmě nevědí rady. Proto nemovitost nabídli ke koupi zdejšímu magistrátu a tak o této nabídce jednalo v úterý 10. září prostějovské zastupitelstvo. Vlastně ale ani nebylo příliš dlouho o čem jednat. Jak vyplynulo z návrhu radních, město tento dům s pozemkem vůbec k ničemu nepotřebuje. A navíc ta cena...

„Devatenáctého března tohoto roku se na Odbor správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějov obrátili vlastníci pozemku s opakovanou nabídkou na odkoupení pozemku v Lidické ulici, jehož součástí je jiná stavba, z jejich společného jmění manželů do vlastnictví statutárního města Prostějov. Svou nabídku pak později doplnili o kupní cenu 7 900 000 korun, za kterou předmětný pozemek nabízí městu k odkoupení,“ uvedl na zastupitelstvu první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Vzápětí bylo navrženo ke schválení rozhodnutí rady města s odmítavým stanoviskem. A právě tento návrh byl bez zbytečných diskusí jednomyslně odhlasován.
„Odbor územního plánování a památkové péče sděluje, že neeviduje žádný koncepční záměr týkající se tohoto pozemku v katastrálním území Prostějova včetně stavby, z tohoto důvodu koupi uvedených nemovitostí z hlediska územního plánování nedoporučuje. Rovněž náš odbor posoudil uvedenou nabídku a mohu tak sdělit, že z hlediska aktuálních záměrů statutárního města Prostějov není odkoupení uvedené nemovitosti potřebné. Nepřipravujeme v současné době žádný záměr v této lokalitě na okraji Lidické ulice související s nabízenou nemovitostí,“ doplnil Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu. 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments