Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by opravdu už letos skončil více než desetiletý román na pokračování s celou sérií neúspěšných pokusů o prodej? Možná že ano! Jak během uplynulého týdne exkluzivně zjistil Večerník, prostějovské radnici se ozval manželský pár z Francie, který má eminentní zájem o koupi ptenského zámku! Ten je dosud v majetku města, ale to se za pár týdnů může změnit.

O nemovitost ve Ptení během uplynulých let projevilo zájem několik soukromých subjektů. Žádný z podnikatelů ale nakonec potřebné peníze nesehnal, nebo v některých případech zkrachovaly i jejich velice ambiciózní projekty, které měly zámek proměnit v turistické centrum, hotel, dokonce i v pivovar. Teď prostějovská radnice ale nově registruje další potencionální kupce.
„Objevili se zájemci z Francie. Jde o manželský pár, který by měl zájem zámek odkoupit a postupně jej rekonstruovat. Dle jejich záměru by zámek chtěli do budoucna zpřístupnit veřejnosti. V plánu by měli například vytvořit zázemí – hlediště pro kino, místní festivaly, koncerty, svatby a tak dále. Chtěli by pořádat i prodej zboží od místních výrobců, vytvořit například místní minipivovar, menší restauraci, místní knihovnu,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárníhi města Prostějov, do jehož vůastnictví zámek patří.
„Při osobním jednání jsme se dohodli, že manželé v nejbližších dnech podají oficiální žádost o odkup zámku. V současné době čekáme, zda žádost dorazí,“ prozradil první náměstek.
Zajímalo nás, za jakou částku je magistrát ochoten zámek ve Ptení prodat? „Před třemi lety byla cena stanovena na tři a půl milionu korun. Nyní ale v případě opravdového zájmu budeme muset aktualizovat znalecký posudek,“ zareagoval Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments