Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by opravdu už letos skončil více než desetiletý román na pokračování s celou sérií neúspěšných pokusů o prodej? Možná že ano! Jak během uplynulého týdne exkluzivně zjistil Večerník, prostějovské radnici se ozval manželský pár z Francie, který má eminentní zájem o koupi ptenského zámku! Ten je dosud v majetku města, ale to se za pár týdnů může změnit.

O nemovitost ve Ptení během uplynulých let projevilo zájem několik soukromých subjektů. Žádný z podnikatelů ale nakonec potřebné peníze nesehnal, nebo v některých případech zkrachovaly i jejich velice ambiciózní projekty, které měly zámek proměnit v turistické centrum, hotel, dokonce i v pivovar. Teď prostějovská radnice ale nově registruje další potencionální kupce.
„Objevili se zájemci z Francie. Jde o manželský pár, který by měl zájem zámek odkoupit a postupně jej rekonstruovat. Dle jejich záměru by zámek chtěli do budoucna zpřístupnit veřejnosti. V plánu by měli například vytvořit zázemí – hlediště pro kino, místní festivaly, koncerty, svatby a tak dále. Chtěli by pořádat i prodej zboží od místních výrobců, vytvořit například místní minipivovar, menší restauraci, místní knihovnu,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárníhi města Prostějov, do jehož vůastnictví zámek patří.
„Při osobním jednání jsme se dohodli, že manželé v nejbližších dnech podají oficiální žádost o odkup zámku. V současné době čekáme, zda žádost dorazí,“ prozradil první náměstek.
Zajímalo nás, za jakou částku je magistrát ochoten zámek ve Ptení prodat? „Před třemi lety byla cena stanovena na tři a půl milionu korun. Nyní ale v případě opravdového zájmu budeme muset aktualizovat znalecký posudek,“ zareagoval Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-