Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by opravdu už letos skončil více než desetiletý román na pokračování s celou sérií neúspěšných pokusů o prodej? Možná že ano! Jak během uplynulého týdne exkluzivně zjistil Večerník, prostějovské radnici se ozval manželský pár z Francie, který má eminentní zájem o koupi ptenského zámku! Ten je dosud v majetku města, ale to se za pár týdnů může změnit.

O nemovitost ve Ptení během uplynulých let projevilo zájem několik soukromých subjektů. Žádný z podnikatelů ale nakonec potřebné peníze nesehnal, nebo v některých případech zkrachovaly i jejich velice ambiciózní projekty, které měly zámek proměnit v turistické centrum, hotel, dokonce i v pivovar. Teď prostějovská radnice ale nově registruje další potencionální kupce.
„Objevili se zájemci z Francie. Jde o manželský pár, který by měl zájem zámek odkoupit a postupně jej rekonstruovat. Dle jejich záměru by zámek chtěli do budoucna zpřístupnit veřejnosti. V plánu by měli například vytvořit zázemí – hlediště pro kino, místní festivaly, koncerty, svatby a tak dále. Chtěli by pořádat i prodej zboží od místních výrobců, vytvořit například místní minipivovar, menší restauraci, místní knihovnu,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárníhi města Prostějov, do jehož vůastnictví zámek patří.
„Při osobním jednání jsme se dohodli, že manželé v nejbližších dnech podají oficiální žádost o odkup zámku. V současné době čekáme, zda žádost dorazí,“ prozradil první náměstek.
Zajímalo nás, za jakou částku je magistrát ochoten zámek ve Ptení prodat? „Před třemi lety byla cena stanovena na tři a půl milionu korun. Nyní ale v případě opravdového zájmu budeme muset aktualizovat znalecký posudek,“ zareagoval Jiří Pospíšil.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments