Dobrý večer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bezmála rovný milion korun. To je suma peněz, kterou prostějovští radní na svém úterním zasedání odsouhlasili s úmyslem další výsadby zeleně v Prostějově. Většina z ní proběhne ještě letos na podzim.
„Konkrétně se jedná o podzimní výsadbu okrasné zeleně na území města. Jde o obnovu a novou výsadbu záhonů cibulovin a květnatých či lučních záhonů,“ pronesl na tiskové konferenci po zasedání primátor statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011).


Jak dále radní prozradili, půjde o výsadbu na ploše téměř 6 800 metrů čtverečných. „Finance, které na tuto výsadbu plynou, se šplhají k jednomu milionu korun. Projekt hovoří o květnatých loukách v lokalitách ulic J. Lady podél cyklostezky, ulice Okružní podél protihlukové stěny od ulice Dolní, Sídliště Svobody meziblok 2 a 3, lesopark Hloučela, dále ulice Brněnská – levá strana od rondelu po hřbitov, ulice Vrahovická podél bývalého Agrostroje, ulice Janáčkova naproti autobusovému nádraží. Další místa vybraná pro výsadbu jsou křižovatka ulic Olomoucká, Vápenice a Újezd u kostela Milosrdných bratří, lokalita Močidýlka, ulice Dolní vedle nájezdu na dálnici a také lokalita ulice J. Lady podél komunikace poblíž DPS domů, ulice Plumlovská zelený pás mezi komunikací a chodníkem od Penny marketu po benzinku OMW, Kolářovy sady podél mlýnského náhonu,“ konkretizoval místa první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko). Jeho slova pak doplnila ještě náměstkyně Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova): „Finanční prostředky na nové květinové i cibulové pásy byly předloženy ke schválení komisi životního prostředí, která souhlasila s použitím financí z fondu zeleně. S doktorkou Marií Strakovou, odbornicí na luční a travnaté směsi, jsme projeli městem a vytipovali dané lokality a vhodnou výsadbu přímo na místě.“ 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments