Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bezmála rovný milion korun. To je suma peněz, kterou prostějovští radní na svém úterním zasedání odsouhlasili s úmyslem další výsadby zeleně v Prostějově. Většina z ní proběhne ještě letos na podzim.
„Konkrétně se jedná o podzimní výsadbu okrasné zeleně na území města. Jde o obnovu a novou výsadbu záhonů cibulovin a květnatých či lučních záhonů,“ pronesl na tiskové konferenci po zasedání primátor statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011).


Jak dále radní prozradili, půjde o výsadbu na ploše téměř 6 800 metrů čtverečných. „Finance, které na tuto výsadbu plynou, se šplhají k jednomu milionu korun. Projekt hovoří o květnatých loukách v lokalitách ulic J. Lady podél cyklostezky, ulice Okružní podél protihlukové stěny od ulice Dolní, Sídliště Svobody meziblok 2 a 3, lesopark Hloučela, dále ulice Brněnská – levá strana od rondelu po hřbitov, ulice Vrahovická podél bývalého Agrostroje, ulice Janáčkova naproti autobusovému nádraží. Další místa vybraná pro výsadbu jsou křižovatka ulic Olomoucká, Vápenice a Újezd u kostela Milosrdných bratří, lokalita Močidýlka, ulice Dolní vedle nájezdu na dálnici a také lokalita ulice J. Lady podél komunikace poblíž DPS domů, ulice Plumlovská zelený pás mezi komunikací a chodníkem od Penny marketu po benzinku OMW, Kolářovy sady podél mlýnského náhonu,“ konkretizoval místa první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko). Jeho slova pak doplnila ještě náměstkyně Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova): „Finanční prostředky na nové květinové i cibulové pásy byly předloženy ke schválení komisi životního prostředí, která souhlasila s použitím financí z fondu zeleně. S doktorkou Marií Strakovou, odbornicí na luční a travnaté směsi, jsme projeli městem a vytipovali dané lokality a vhodnou výsadbu přímo na místě.“ 

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments