Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bezmála rovný milion korun. To je suma peněz, kterou prostějovští radní na svém úterním zasedání odsouhlasili s úmyslem další výsadby zeleně v Prostějově. Většina z ní proběhne ještě letos na podzim.
„Konkrétně se jedná o podzimní výsadbu okrasné zeleně na území města. Jde o obnovu a novou výsadbu záhonů cibulovin a květnatých či lučních záhonů,“ pronesl na tiskové konferenci po zasedání primátor statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011).


Jak dále radní prozradili, půjde o výsadbu na ploše téměř 6 800 metrů čtverečných. „Finance, které na tuto výsadbu plynou, se šplhají k jednomu milionu korun. Projekt hovoří o květnatých loukách v lokalitách ulic J. Lady podél cyklostezky, ulice Okružní podél protihlukové stěny od ulice Dolní, Sídliště Svobody meziblok 2 a 3, lesopark Hloučela, dále ulice Brněnská – levá strana od rondelu po hřbitov, ulice Vrahovická podél bývalého Agrostroje, ulice Janáčkova naproti autobusovému nádraží. Další místa vybraná pro výsadbu jsou křižovatka ulic Olomoucká, Vápenice a Újezd u kostela Milosrdných bratří, lokalita Močidýlka, ulice Dolní vedle nájezdu na dálnici a také lokalita ulice J. Lady podél komunikace poblíž DPS domů, ulice Plumlovská zelený pás mezi komunikací a chodníkem od Penny marketu po benzinku OMW, Kolářovy sady podél mlýnského náhonu,“ konkretizoval místa první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko). Jeho slova pak doplnila ještě náměstkyně Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova): „Finanční prostředky na nové květinové i cibulové pásy byly předloženy ke schválení komisi životního prostředí, která souhlasila s použitím financí z fondu zeleně. S doktorkou Marií Strakovou, odbornicí na luční a travnaté směsi, jsme projeli městem a vytipovali dané lokality a vhodnou výsadbu přímo na místě.“ 

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-