Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Absurdní papírová válka o betonový sloupek už zná v Přemyslovicích svého vítěze. Stal se jím úředník, který zábranu postavil přímo před vjezd do garáže svých sousedů. Rodina si tak za několik desítek tisíc korun musela nechat vybudovat nový.

Rodina Smékalových vjezd do svého domu bez problémů využívala třicet let. Před šesti roky ho však zatarasil sloupek, kolem něhož se rozpoutala absurdní papírová válka. Důvodem jeho umístění byly dlouhodobé sousedské spory a údajné pomluvy. Stavební úřad v Kostelci na Hané určil, že parcelu pod sloupkem vlastní obec. Její zástupci ho pak nechali odstranit, jenže se na svém místě objevil zase znovu.
Za jeho výstavbou stál někdejší šéf stavebního úřadu ve Štěpánově u Olomouce Jiří Čepl, který sice v obci trvale nebydlí, jeden z domů i s přilehlými pozemky však patří jeho mamince. Muž byl přesvědčený, že stejně je tomu i s parcelou, na které nechal vybudovat onen sloupek. Celou záležitostí se zabývaly soudy a vše se protahovalo.
Boj na úředním poli trval zhruba tři roky. „Nakonec rodina, která se nemohla dostat do garáže, musela rezignovat. Nemohli řadu let čekat, až budou moci garáž opět využívat. Proto si za několik desítek tisíc korun nechali vybudovat nový vjezd. Nyní už je místo sloupku takový plotek,“ reagoval na dotaz Večerníku místostarosta Přemyslovic Karel Janeček.
Tím ovšem sousedské spory v Přemyslovicích zdaleka neskončily. Zdá se, že právě naopak... Tentýž úředník totiž nyní plánuje vybudovat plot o celkové délce 334 metrů! Stát by měl na pozemku patřícím jeho mamince. Háček je ovšem v tom, že tudy vede cesta, kterou využívají další z místních. „Stavební úřad v Kostelci na Hané v této věci aktuálně přerušil územní řízení a čeká na vyjádření odboru dopravy prostějovského magistrátu. Ten rozhodne, zda tam přístupová cesta musí zůstat, či může být zrušena,“ nastínil další vývoj Janeček.
I v tomto případě budou hlavní motivací pro stavbu plotu zejména vzájemné sousedské rozepře. Jiřího Čepla se Večerníku do ozávěrky tohoto čísla zkontaktovat nepodařilo. „Na stavebním úřadě už nepracuje, kde působí, netuším. Možná, že šel do nějaké soukromé firmy. Kontakt na něj nemám,“ vyjádřil se jeho nástupce ve Štěpánově u Olomouce.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments