Dobrý večer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Absurdní papírová válka o betonový sloupek už zná v Přemyslovicích svého vítěze. Stal se jím úředník, který zábranu postavil přímo před vjezd do garáže svých sousedů. Rodina si tak za několik desítek tisíc korun musela nechat vybudovat nový.

Rodina Smékalových vjezd do svého domu bez problémů využívala třicet let. Před šesti roky ho však zatarasil sloupek, kolem něhož se rozpoutala absurdní papírová válka. Důvodem jeho umístění byly dlouhodobé sousedské spory a údajné pomluvy. Stavební úřad v Kostelci na Hané určil, že parcelu pod sloupkem vlastní obec. Její zástupci ho pak nechali odstranit, jenže se na svém místě objevil zase znovu.
Za jeho výstavbou stál někdejší šéf stavebního úřadu ve Štěpánově u Olomouce Jiří Čepl, který sice v obci trvale nebydlí, jeden z domů i s přilehlými pozemky však patří jeho mamince. Muž byl přesvědčený, že stejně je tomu i s parcelou, na které nechal vybudovat onen sloupek. Celou záležitostí se zabývaly soudy a vše se protahovalo.
Boj na úředním poli trval zhruba tři roky. „Nakonec rodina, která se nemohla dostat do garáže, musela rezignovat. Nemohli řadu let čekat, až budou moci garáž opět využívat. Proto si za několik desítek tisíc korun nechali vybudovat nový vjezd. Nyní už je místo sloupku takový plotek,“ reagoval na dotaz Večerníku místostarosta Přemyslovic Karel Janeček.
Tím ovšem sousedské spory v Přemyslovicích zdaleka neskončily. Zdá se, že právě naopak... Tentýž úředník totiž nyní plánuje vybudovat plot o celkové délce 334 metrů! Stát by měl na pozemku patřícím jeho mamince. Háček je ovšem v tom, že tudy vede cesta, kterou využívají další z místních. „Stavební úřad v Kostelci na Hané v této věci aktuálně přerušil územní řízení a čeká na vyjádření odboru dopravy prostějovského magistrátu. Ten rozhodne, zda tam přístupová cesta musí zůstat, či může být zrušena,“ nastínil další vývoj Janeček.
I v tomto případě budou hlavní motivací pro stavbu plotu zejména vzájemné sousedské rozepře. Jiřího Čepla se Večerníku do ozávěrky tohoto čísla zkontaktovat nepodařilo. „Na stavebním úřadě už nepracuje, kde působí, netuším. Možná, že šel do nějaké soukromé firmy. Kontakt na něj nemám,“ vyjádřil se jeho nástupce ve Štěpánově u Olomouce.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments