Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Absurdní papírová válka o betonový sloupek už zná v Přemyslovicích svého vítěze. Stal se jím úředník, který zábranu postavil přímo před vjezd do garáže svých sousedů. Rodina si tak za několik desítek tisíc korun musela nechat vybudovat nový.

Rodina Smékalových vjezd do svého domu bez problémů využívala třicet let. Před šesti roky ho však zatarasil sloupek, kolem něhož se rozpoutala absurdní papírová válka. Důvodem jeho umístění byly dlouhodobé sousedské spory a údajné pomluvy. Stavební úřad v Kostelci na Hané určil, že parcelu pod sloupkem vlastní obec. Její zástupci ho pak nechali odstranit, jenže se na svém místě objevil zase znovu.
Za jeho výstavbou stál někdejší šéf stavebního úřadu ve Štěpánově u Olomouce Jiří Čepl, který sice v obci trvale nebydlí, jeden z domů i s přilehlými pozemky však patří jeho mamince. Muž byl přesvědčený, že stejně je tomu i s parcelou, na které nechal vybudovat onen sloupek. Celou záležitostí se zabývaly soudy a vše se protahovalo.
Boj na úředním poli trval zhruba tři roky. „Nakonec rodina, která se nemohla dostat do garáže, musela rezignovat. Nemohli řadu let čekat, až budou moci garáž opět využívat. Proto si za několik desítek tisíc korun nechali vybudovat nový vjezd. Nyní už je místo sloupku takový plotek,“ reagoval na dotaz Večerníku místostarosta Přemyslovic Karel Janeček.
Tím ovšem sousedské spory v Přemyslovicích zdaleka neskončily. Zdá se, že právě naopak... Tentýž úředník totiž nyní plánuje vybudovat plot o celkové délce 334 metrů! Stát by měl na pozemku patřícím jeho mamince. Háček je ovšem v tom, že tudy vede cesta, kterou využívají další z místních. „Stavební úřad v Kostelci na Hané v této věci aktuálně přerušil územní řízení a čeká na vyjádření odboru dopravy prostějovského magistrátu. Ten rozhodne, zda tam přístupová cesta musí zůstat, či může být zrušena,“ nastínil další vývoj Janeček.
I v tomto případě budou hlavní motivací pro stavbu plotu zejména vzájemné sousedské rozepře. Jiřího Čepla se Večerníku do ozávěrky tohoto čísla zkontaktovat nepodařilo. „Na stavebním úřadě už nepracuje, kde působí, netuším. Možná, že šel do nějaké soukromé firmy. Kontakt na něj nemám,“ vyjádřil se jeho nástupce ve Štěpánově u Olomouce.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-