Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„V naší firmě pracují zástupci víc jak deseti národností. A stejně by bylo potřeba přijmout další, protože nedostatek lidí je katastrofální a dopadá to i na nás,“ svěřil se Večerníku pravidelný čtenář zaměstnaný v jedné ze společností působících v prostějovské průmyslové zóně. PROSTĚJOVSKÝ Večerník se v této souvislosti obrátil na největší zdejší zaměstnavatele. Ukázalo se, že téma pracujících cizinců je zřejmě ožahavější, než by se mohlo na první pohled zdát. Úplnou odpověď jsme totiž obdrželi pouze od dvou z nich.

Je to znát na každém kroku. Již delší dobu se české firmy potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Ve velké míře se to týká i společností působících v Prostějově, kde se nezaměstnanost dlouhodobě drží na rekordně nízké úrovni. Zbytek těch, kteří jsou delší dobu nezaměstnaní, se v drtivé většině jeví jako nezaměstnatelní.
Večerník zajímalo, jak tuto situaci vnímají samy firmy. Se stejnými otázkami jsme obeslali největší zaměstnavatele v regionu, tedy společnosti Agel, Mubea, Maier, Kendrion a Toray. Odpovědi na všechny jsme dostali pouze od dvou z nich, nejkonkrétnější od společnosti Toray. Zástupci Kendrionu se vyjádřili v tom smyslu, že u nich cizinci nepracují. Zbývající dvě firmy nereagovaly vůbec.
Dle zástupců skupiny AGEL jsou v jejich nemocnicích zaměstnáni zejména zdravotníci ze Slovenska. „V rámci skupiny AGEL zaměstnáváme schopné a kvalifikované zdravotníky bez ohledu na jejich barvu pleti, národnost či vyznání. A ani je podle těchto kritérií nerozlišujeme. V našem případě jsou to desítky zdravotníků jiné národnosti, zejména ze Slovenska. Drtivá většina těchto pracovníků však žije v Česku již dlouhé roky. Pro výkon své profese všichni disponují veškerými potřebnými odbornými i jazykovými zkouškami,“ uvedla Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel, pod kterou spadá i prostějovská nemocnice.


Tématu se věnujeme v rámci seriálu KAUZY VEČERNÍKU v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 7. října

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments