Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Možná to znáte taky. Zatímco vy na svém pozemku pravidelně sečete trávu, soused se o něj vůbec nestará. Chmýří z přemnožených bodláků pak létá všude kolem a vy s ním musíte bojovat stejně, jako byste si je doma sami pěstovali. Přesně taková je situace na jednom z pozemků poblíž oblíbeného koupaliště ve Stražisku.


Totálně zaplevelené pozemky už řadu let nechává ležet ladem pětačtyřicetiletý Martin K. ze Stražiska. „Jeho rodina si parcely nechala po revoluci vrátit v restituci, ale už dlouho se o ně nikdo nestará. Jeden se nachází v bezprostředním sousedství místního koupaliště, další pak na okraji vesnice. Od jara do podzimu na nich roste vysoký plevel včetně bodláků. Jejich chmýří pak létá po celé vesnici, sama jsem alergička, a tak mi to způsobuje nemalé potíže,“ popsala Večerníku situaci jedna z místních, kteří si s tímto problémem už řadu let neví rady. „Majitel dluží, kam se podívá. Navíc bydlí v domě se sestrou, se kterou se neustále hádají tak, že to musí řešit policisté. Důvodem jsou mimo jiné problémy v dědickém řízení,“ dodala žena, která se po letech skřípění zubů rozhodla dát podnět odboru životního prostředí konické radnice. Nyní spolu s dalšími doufá, že se situace konečně zlepší. „Zřejmě se v celé záležitosti konečně něco děje. Slyšela jsem, že se sestra majitele už ptala na obecním úřadě, zda by jeho zaměstnanci nebyli ochotní pozemek posíct,“ uzavřela žena.
Na majitele pozemku se Večerníku kontakt získat nepodařilo.
Obecně platí, že ze zákona o rostlinolékařské péči vyplývá, že každý majitel má povinnost starat se o svůj pozemek. Vše mohou upravit obce ve svých vyhláškách, jejichž součástí je i možné udělení sankce. Právnické a fyzické osobě pak může být obcí uložena pokuta ve výši až 100 000 Kč. Dalším nástrojem může být zákon o přestupcích. Pokud majitel neudržuje čistotu a pořádek do takové míry, že to naruší vzhled obce, pak mu může obec uložit pokutu až do 10 000 Kč. „Tuto možnost jsme zatím nezvažovali, problém v tomto ohledu u nás dělá zejména jedna zmiňovaná rodina. Nicméně není vyloučeno, že do budoucna k tomuto kroku přistoupíme,“ reagovala na dotaz Večerníku starostka Stražiska Markéta Dvořáková.


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-