Dobrý večer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Možná to znáte taky. Zatímco vy na svém pozemku pravidelně sečete trávu, soused se o něj vůbec nestará. Chmýří z přemnožených bodláků pak létá všude kolem a vy s ním musíte bojovat stejně, jako byste si je doma sami pěstovali. Přesně taková je situace na jednom z pozemků poblíž oblíbeného koupaliště ve Stražisku.


Totálně zaplevelené pozemky už řadu let nechává ležet ladem pětačtyřicetiletý Martin K. ze Stražiska. „Jeho rodina si parcely nechala po revoluci vrátit v restituci, ale už dlouho se o ně nikdo nestará. Jeden se nachází v bezprostředním sousedství místního koupaliště, další pak na okraji vesnice. Od jara do podzimu na nich roste vysoký plevel včetně bodláků. Jejich chmýří pak létá po celé vesnici, sama jsem alergička, a tak mi to způsobuje nemalé potíže,“ popsala Večerníku situaci jedna z místních, kteří si s tímto problémem už řadu let neví rady. „Majitel dluží, kam se podívá. Navíc bydlí v domě se sestrou, se kterou se neustále hádají tak, že to musí řešit policisté. Důvodem jsou mimo jiné problémy v dědickém řízení,“ dodala žena, která se po letech skřípění zubů rozhodla dát podnět odboru životního prostředí konické radnice. Nyní spolu s dalšími doufá, že se situace konečně zlepší. „Zřejmě se v celé záležitosti konečně něco děje. Slyšela jsem, že se sestra majitele už ptala na obecním úřadě, zda by jeho zaměstnanci nebyli ochotní pozemek posíct,“ uzavřela žena.
Na majitele pozemku se Večerníku kontakt získat nepodařilo.
Obecně platí, že ze zákona o rostlinolékařské péči vyplývá, že každý majitel má povinnost starat se o svůj pozemek. Vše mohou upravit obce ve svých vyhláškách, jejichž součástí je i možné udělení sankce. Právnické a fyzické osobě pak může být obcí uložena pokuta ve výši až 100 000 Kč. Dalším nástrojem může být zákon o přestupcích. Pokud majitel neudržuje čistotu a pořádek do takové míry, že to naruší vzhled obce, pak mu může obec uložit pokutu až do 10 000 Kč. „Tuto možnost jsme zatím nezvažovali, problém v tomto ohledu u nás dělá zejména jedna zmiňovaná rodina. Nicméně není vyloučeno, že do budoucna k tomuto kroku přistoupíme,“ reagovala na dotaz Večerníku starostka Stražiska Markéta Dvořáková.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments