Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Možná to znáte taky. Zatímco vy na svém pozemku pravidelně sečete trávu, soused se o něj vůbec nestará. Chmýří z přemnožených bodláků pak létá všude kolem a vy s ním musíte bojovat stejně, jako byste si je doma sami pěstovali. Přesně taková je situace na jednom z pozemků poblíž oblíbeného koupaliště ve Stražisku.


Totálně zaplevelené pozemky už řadu let nechává ležet ladem pětačtyřicetiletý Martin K. ze Stražiska. „Jeho rodina si parcely nechala po revoluci vrátit v restituci, ale už dlouho se o ně nikdo nestará. Jeden se nachází v bezprostředním sousedství místního koupaliště, další pak na okraji vesnice. Od jara do podzimu na nich roste vysoký plevel včetně bodláků. Jejich chmýří pak létá po celé vesnici, sama jsem alergička, a tak mi to způsobuje nemalé potíže,“ popsala Večerníku situaci jedna z místních, kteří si s tímto problémem už řadu let neví rady. „Majitel dluží, kam se podívá. Navíc bydlí v domě se sestrou, se kterou se neustále hádají tak, že to musí řešit policisté. Důvodem jsou mimo jiné problémy v dědickém řízení,“ dodala žena, která se po letech skřípění zubů rozhodla dát podnět odboru životního prostředí konické radnice. Nyní spolu s dalšími doufá, že se situace konečně zlepší. „Zřejmě se v celé záležitosti konečně něco děje. Slyšela jsem, že se sestra majitele už ptala na obecním úřadě, zda by jeho zaměstnanci nebyli ochotní pozemek posíct,“ uzavřela žena.
Na majitele pozemku se Večerníku kontakt získat nepodařilo.
Obecně platí, že ze zákona o rostlinolékařské péči vyplývá, že každý majitel má povinnost starat se o svůj pozemek. Vše mohou upravit obce ve svých vyhláškách, jejichž součástí je i možné udělení sankce. Právnické a fyzické osobě pak může být obcí uložena pokuta ve výši až 100 000 Kč. Dalším nástrojem může být zákon o přestupcích. Pokud majitel neudržuje čistotu a pořádek do takové míry, že to naruší vzhled obce, pak mu může obec uložit pokutu až do 10 000 Kč. „Tuto možnost jsme zatím nezvažovali, problém v tomto ohledu u nás dělá zejména jedna zmiňovaná rodina. Nicméně není vyloučeno, že do budoucna k tomuto kroku přistoupíme,“ reagovala na dotaz Večerníku starostka Stražiska Markéta Dvořáková.


Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments