Příjemnou noc, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tragický případ z 22. září 2018, kdy ulicí Na Valše v Mostkovicích otřásl slovy těžko popsatelný výbuch, není dosud uzavřen. V jedné z nemovitostí, která se po detonaci skoro celá okamžitě zbortila, zahynul třiatřicetiletý profesionální hasič z prostějovské jednotky. Podle exkluzivního vyjádření šéfa prostějovské kriminálky pro Večerník se policisté budou vyšetřováním zabývat ještě do konce tohoto roku.


Po výbuchu v Mostkovicích zůstalo zhruba šest desítek poničených domů. Škoda činí asi 30 milionů korun. Už od samého začátku se vědělo, že profesionální hasič vyráběl ve svém domě pyrotechniku. To ostatně v květnu letošního roku potvrdili na tiskové konferenci sami policisté. Od té doby se ale nad dalšími informacemi zavřela voda, šířily se jen spekulace, nebo klasické formulky: „Věc je v šetření, více to nemůžeme komentovat.“ Překvpivého „bobříka mlčení“ drží i většina postižených.
Teprve až minulý pátek poskytl pro Večerník exkluzivní vyjádření šéf prostějovské kriminálky. „Mohu potvrdit, že tento tragický případ není stále uzavřen, ale podle mého názoru celé vyšetřování skončí ještě do konce tohoto roku. Byly vyslechnuty desítky osob, ale detailně se k jejich výpovědím nebudeme vyjadřovat. V případu nebyl nikdo obviněn,“ sdělil Leo Haluza, vedoucí oddělení obecné kriminality Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje - územního odboru Prostějov.
Večerník se také zeptal, jaké úkony ještě kriminalisté provádějí. „Aktuálně probíhá znalecké zkoumání, jaké množství látek v domě, kde došlo k výbuchu, bylo. Mám na mysli váhové množství, které mohlo způsobit známé následky,“ uvedl Haluza s tím, že v domě nebyla nalezena vyrobená pyrotechnika ani výbušniny, které například používá armáda nebo dělníci v kamenolomu. „Nikoliv, o žádné složky s TNT nešlo, v domě byly nalezeny stopy po chemických látkách, které jsou běžně prodejné, ale ze kterých se zábavní pyrotechnika dá vyrobit,“ potvrdil.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments