Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tragický případ z 22. září 2018, kdy ulicí Na Valše v Mostkovicích otřásl slovy těžko popsatelný výbuch, není dosud uzavřen. V jedné z nemovitostí, která se po detonaci skoro celá okamžitě zbortila, zahynul třiatřicetiletý profesionální hasič z prostějovské jednotky. Podle exkluzivního vyjádření šéfa prostějovské kriminálky pro Večerník se policisté budou vyšetřováním zabývat ještě do konce tohoto roku.


Po výbuchu v Mostkovicích zůstalo zhruba šest desítek poničených domů. Škoda činí asi 30 milionů korun. Už od samého začátku se vědělo, že profesionální hasič vyráběl ve svém domě pyrotechniku. To ostatně v květnu letošního roku potvrdili na tiskové konferenci sami policisté. Od té doby se ale nad dalšími informacemi zavřela voda, šířily se jen spekulace, nebo klasické formulky: „Věc je v šetření, více to nemůžeme komentovat.“ Překvpivého „bobříka mlčení“ drží i většina postižených.
Teprve až minulý pátek poskytl pro Večerník exkluzivní vyjádření šéf prostějovské kriminálky. „Mohu potvrdit, že tento tragický případ není stále uzavřen, ale podle mého názoru celé vyšetřování skončí ještě do konce tohoto roku. Byly vyslechnuty desítky osob, ale detailně se k jejich výpovědím nebudeme vyjadřovat. V případu nebyl nikdo obviněn,“ sdělil Leo Haluza, vedoucí oddělení obecné kriminality Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje - územního odboru Prostějov.
Večerník se také zeptal, jaké úkony ještě kriminalisté provádějí. „Aktuálně probíhá znalecké zkoumání, jaké množství látek v domě, kde došlo k výbuchu, bylo. Mám na mysli váhové množství, které mohlo způsobit známé následky,“ uvedl Haluza s tím, že v domě nebyla nalezena vyrobená pyrotechnika ani výbušniny, které například používá armáda nebo dělníci v kamenolomu. „Nikoliv, o žádné složky s TNT nešlo, v domě byly nalezeny stopy po chemických látkách, které jsou běžně prodejné, ale ze kterých se zábavní pyrotechnika dá vyrobit,“ potvrdil.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-