Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V zámeckých prostorách na Pernštýnském náměstí dochází k další změně. Dosavadní nájemkyně, která tam od listopadu loňského roku provozovala kavárnu, končí a dala magistrátu výpověď. Radní okamžitě vyhlásili nový záměr pronájmu a z něj vzešla jako vítěz firma, jež bude v zámku provozovat vinárnu.


Rada města Prostějova odsouhlasila pronájem zámecké kavárny. Její prostory budou sloužit jako vinotéka. „Před časem jsme vyhlásili záměr pronájmu dotčeného prostoru sloužícího k podnikání a přihlásil se jediný zájemce. Jeho nabídka se nám líbila. Tyto prostory budou nově sloužit jako vinárna,“ potvrdil prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).
Firmou, která bude provozovat vinárnu, je společnost Original Wines. „Provozovatel se mimo jiné zavázal, že umožní zpřístupnění městské galerie. Sbírky si tak budou lidé moci dále prohlížet od pondělí do soboty mezi třináctou a devatenáctou hodinou. Jsme rádi, že se podařilo najít nové využití těchto nádherně opravených prostor a že budou dále sloužit lidem,“ podotkla náměstkyně primátora Alena Rašková mající ve svém referátu záležitosti Domovní správy Prostějov, která se o zámecké prostory stará.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-