Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V zámeckých prostorách na Pernštýnském náměstí dochází k další změně. Dosavadní nájemkyně, která tam od listopadu loňského roku provozovala kavárnu, končí a dala magistrátu výpověď. Radní okamžitě vyhlásili nový záměr pronájmu a z něj vzešla jako vítěz firma, jež bude v zámku provozovat vinárnu.


Rada města Prostějova odsouhlasila pronájem zámecké kavárny. Její prostory budou sloužit jako vinotéka. „Před časem jsme vyhlásili záměr pronájmu dotčeného prostoru sloužícího k podnikání a přihlásil se jediný zájemce. Jeho nabídka se nám líbila. Tyto prostory budou nově sloužit jako vinárna,“ potvrdil prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).
Firmou, která bude provozovat vinárnu, je společnost Original Wines. „Provozovatel se mimo jiné zavázal, že umožní zpřístupnění městské galerie. Sbírky si tak budou lidé moci dále prohlížet od pondělí do soboty mezi třináctou a devatenáctou hodinou. Jsme rádi, že se podařilo najít nové využití těchto nádherně opravených prostor a že budou dále sloužit lidem,“ podotkla náměstkyně primátora Alena Rašková mající ve svém referátu záležitosti Domovní správy Prostějov, která se o zámecké prostory stará.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments