Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Někdy to vypadalo, že Karel Gott tu s námi bude navždy. Nebude. Zpěvákova smrt a jeho následný pohřeb se staly zřejmě nejsledovanější událostí za poslední roky. S přehledem převálcovaly i letošní masové protesty proti premiéru Andreji Babišovi.


Gott, jak si jej můžeme pamatovat i z jeho prostějovských vystoupení, byl talentovaný a úspěšný profesionál připravený za všech okolností odvést maximální výkon. Lidé na něj vesměs vzpomínají také jako na velkého sympaťáka, jehož životním posláním bylo rozdávat radost. On sám pak miloval pozornost davu, o niž celý život usiloval. Šílenství, které se po jeho smrti strhlo, by mu snad lichotilo, nicméně asi by si ho nepřál ani on sám. Samozřejmě že se něco podobného dalo očekávat, přesto se už člověk poslední dobou bál otevřít skříň, aby z ní nevyskočil někdo truchlící po „božském Kájovi“. Přitom jeho poslední dny uprostřed rodinného kruhu by mu drtivá většina čím dál osamělejších Čechů mohla jen závidět.
Když už nic jiného, smrt Karla Gotta nám připomněla, jak rychle a neúprosně ten čas letí. Vždyť tento fenomén se v různé míře dotkl snad všech, ať už jsme byli jeho fanoušky, či nikoliv. Sám jsem si vzpomněl na jiného zpěváka stejného křestního jména, který sice lidem nerozdával tolik radosti, zato jeho písně psané nádhernou češtinou obsahovaly mnoho moudrosti i naděje, že jednou bude lépe.
Tento „malý muž s kytarou“ nevynikal v diplomacii, ani netoužil po uznání všech. Při projevech úcty ze strany některých představitelů našeho státu by jim pravděpodobně slovy jedné ze svých písní vzkázal: „Co tady čumíte, táhněte někam. Copak si myslíte, že na to čekám? Co tady civíte? Táhněte domů! Pomníky stavíte, prosím vás, komu?“
Takový ovšem Karel Gott nebyl. Přesto by se i on určitě snažil ono „státní smutnění“ mírnit. My všichni pak můžeme být vděčni za jednu zásadní věc: žijeme v báječné době, kdy je odchod osmdesátiletého zpěváka zásadní událostí pro celý národ. Přitom poslední podobnou událostí, která nás dokázala spojit, byla euforie ze zisku hokejového zlata na olympiádě v Naganu.
Z toho plyne, že už dlouho žijeme v době, kdy se můžeme hlavně bavit. Až si člověk říká, kdy a jak to jednou skutečně skončí...

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments