Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Někdy to vypadalo, že Karel Gott tu s námi bude navždy. Nebude. Zpěvákova smrt a jeho následný pohřeb se staly zřejmě nejsledovanější událostí za poslední roky. S přehledem převálcovaly i letošní masové protesty proti premiéru Andreji Babišovi.


Gott, jak si jej můžeme pamatovat i z jeho prostějovských vystoupení, byl talentovaný a úspěšný profesionál připravený za všech okolností odvést maximální výkon. Lidé na něj vesměs vzpomínají také jako na velkého sympaťáka, jehož životním posláním bylo rozdávat radost. On sám pak miloval pozornost davu, o niž celý život usiloval. Šílenství, které se po jeho smrti strhlo, by mu snad lichotilo, nicméně asi by si ho nepřál ani on sám. Samozřejmě že se něco podobného dalo očekávat, přesto se už člověk poslední dobou bál otevřít skříň, aby z ní nevyskočil někdo truchlící po „božském Kájovi“. Přitom jeho poslední dny uprostřed rodinného kruhu by mu drtivá většina čím dál osamělejších Čechů mohla jen závidět.
Když už nic jiného, smrt Karla Gotta nám připomněla, jak rychle a neúprosně ten čas letí. Vždyť tento fenomén se v různé míře dotkl snad všech, ať už jsme byli jeho fanoušky, či nikoliv. Sám jsem si vzpomněl na jiného zpěváka stejného křestního jména, který sice lidem nerozdával tolik radosti, zato jeho písně psané nádhernou češtinou obsahovaly mnoho moudrosti i naděje, že jednou bude lépe.
Tento „malý muž s kytarou“ nevynikal v diplomacii, ani netoužil po uznání všech. Při projevech úcty ze strany některých představitelů našeho státu by jim pravděpodobně slovy jedné ze svých písní vzkázal: „Co tady čumíte, táhněte někam. Copak si myslíte, že na to čekám? Co tady civíte? Táhněte domů! Pomníky stavíte, prosím vás, komu?“
Takový ovšem Karel Gott nebyl. Přesto by se i on určitě snažil ono „státní smutnění“ mírnit. My všichni pak můžeme být vděčni za jednu zásadní věc: žijeme v báječné době, kdy je odchod osmdesátiletého zpěváka zásadní událostí pro celý národ. Přitom poslední podobnou událostí, která nás dokázala spojit, byla euforie ze zisku hokejového zlata na olympiádě v Naganu.
Z toho plyne, že už dlouho žijeme v době, kdy se můžeme hlavně bavit. Až si člověk říká, kdy a jak to jednou skutečně skončí...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-