Příjemnou noc, dnes je pátek 13.12.2019
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Takové manévry snad ještě nezažili! Téměř 150 hasičů, policistů i civilistů se zapojilo do pátrání po houbaři, který se uplynulou středu ztratil v lesích poblíž Laškova. Společně vytvořili rojnici dlouhou bezmála půl kilometru. Nakonec třiasedmdesátiletého Jana Štěrbu z Olomouce objevil hasič z Náměště na Hané. V tu chvíli již byl bohužel mrtvý.

Policisté společně s hasiči i civilisty od středečního odpoledne 16. října pátrali po třiasedmdesátiletém Janu Štěrbovi z Olomouce. Hledaný se ztratil v lesním prostoru mezi obcemi Kandia, Krakovec a Raková. Muž šel s rodinou na houby, ale nedorazil na domluvené místo srazu. „Naposledy jej jeho příbuzní viděli v 9:45 hodin. Dle domluvy se všichni měli znovu setkat na stejném místě v poledne. Pohřešovaný však nedorazil a nedal o sobě ani vědět,“ předeslal k nešťastné události František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Policisté společně s hasiči po muži pátrali od středeční páté hodiny odpolední. K pátrání v pozdních nočních hodinách použili vrtulník s termovizí. Od čtvrtečního rána se do něj zapojilo zhruba 150 policistů a hasičů včetně psovodů, civilních kynologů z celé Moravy a dalších specialistů. Pátrání komplikoval těžký terén a místy velice hustý lesní porost. Muž byl nakonec nalezen několik kilometrů od místa, kde pátrání začalo.
„Něco takového jsem ještě nezažil. Lidé vytvořili rojnici, rozestupy byly po třech metrech. Šlo se ve směru od Červeného kříže ke Kruhovskému mlýnu a zase zpět. Po třetí hodině odpolední pána objevil hasič z Náměště. Bohužel byl již v tu chvíli mrtvý,“ popsal Večerníku starosta Laškova Ladislav Jedlička.
Jak jsme dále zjistili, hledaný muž byl zdatný turista a do okolí Laškova mířil na houby pravidelně. „Obvykle jezdil autobusem. I proto jeho příbuzní doufali, že si pro návrat domů zvolil tento dopravní prostředek. To je důvod, proč jeho ztracení nahlásili až s časovým odstupem. Ale když na něj doma marně čekali, rozhodli se zavolat policii,“ prozradil Jedlička.
Co bylo příčinou smrti, prozradí až nařízená soudní pitva. „Určitě jej nikdo nezastřelil, pravděpodobně to byl infarkt. Ale mohl zemřít také na podchlazení, když byl nucen strávit v lese noc. Hlavně k ránu u nás byla pořádná zima,“ zauvažoval starosta Laškova.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments