Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.7.2020
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Takové manévry snad ještě nezažili! Téměř 150 hasičů, policistů i civilistů se zapojilo do pátrání po houbaři, který se uplynulou středu ztratil v lesích poblíž Laškova. Společně vytvořili rojnici dlouhou bezmála půl kilometru. Nakonec třiasedmdesátiletého Jana Štěrbu z Olomouce objevil hasič z Náměště na Hané. V tu chvíli již byl bohužel mrtvý.

Policisté společně s hasiči i civilisty od středečního odpoledne 16. října pátrali po třiasedmdesátiletém Janu Štěrbovi z Olomouce. Hledaný se ztratil v lesním prostoru mezi obcemi Kandia, Krakovec a Raková. Muž šel s rodinou na houby, ale nedorazil na domluvené místo srazu. „Naposledy jej jeho příbuzní viděli v 9:45 hodin. Dle domluvy se všichni měli znovu setkat na stejném místě v poledne. Pohřešovaný však nedorazil a nedal o sobě ani vědět,“ předeslal k nešťastné události František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Policisté společně s hasiči po muži pátrali od středeční páté hodiny odpolední. K pátrání v pozdních nočních hodinách použili vrtulník s termovizí. Od čtvrtečního rána se do něj zapojilo zhruba 150 policistů a hasičů včetně psovodů, civilních kynologů z celé Moravy a dalších specialistů. Pátrání komplikoval těžký terén a místy velice hustý lesní porost. Muž byl nakonec nalezen několik kilometrů od místa, kde pátrání začalo.
„Něco takového jsem ještě nezažil. Lidé vytvořili rojnici, rozestupy byly po třech metrech. Šlo se ve směru od Červeného kříže ke Kruhovskému mlýnu a zase zpět. Po třetí hodině odpolední pána objevil hasič z Náměště. Bohužel byl již v tu chvíli mrtvý,“ popsal Večerníku starosta Laškova Ladislav Jedlička.
Jak jsme dále zjistili, hledaný muž byl zdatný turista a do okolí Laškova mířil na houby pravidelně. „Obvykle jezdil autobusem. I proto jeho příbuzní doufali, že si pro návrat domů zvolil tento dopravní prostředek. To je důvod, proč jeho ztracení nahlásili až s časovým odstupem. Ale když na něj doma marně čekali, rozhodli se zavolat policii,“ prozradil Jedlička.
Co bylo příčinou smrti, prozradí až nařízená soudní pitva. „Určitě jej nikdo nezastřelil, pravděpodobně to byl infarkt. Ale mohl zemřít také na podchlazení, když byl nucen strávit v lese noc. Hlavně k ránu u nás byla pořádná zima,“ zauvažoval starosta Laškova.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-