Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.7.2020
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Případů okradených lidí sedících či dokonce spících na lavičkách v různých lokalitách Prostějova neutěšeně přibývá. Nově se policisté zabývají případy z předminulé neděle 13. října a následujícího úterního odpoledne. V tom prvním se chlapík odevral do „věčných lovišť“ ve veřejném prostoru a stálo jej to skoro osm tisíc korun, ve druhém pak využil nepozornosti ženy v Olomoucké ulici zloděj, který si z lavičky svévolně vzal kabelku s cennými věcmi.

„V úterý 15. října během odpoledních hodin využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti osmačtyřicetileté ženy. Ta si svou kabelku odložila na lavičku v Olomoucké ulici a po celou půlhodinu se svému majetku nijak nevěnovala, za což zaplatila ztrátou. S odcizenou kabelkou přišla i o platební kartu, osobní doklady, finanční hotovost šest tisíc korun a mobilní telefon typu iPhone 7S. Celkem způsobenou škodu vyčíslila na bezmála čtyřicet tisíc korun,“ oznámil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Za uvedené pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval mluvčí prostějovské policie.
Další podobný případ, kterých je pak v poslední době v Prostějově stále víc a víc, se odehrál předminulou neděli 13. října v době od osmi do devíti hodin. „Právě v tuto dobu využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti šestatřicetiletého muže, který se znaven uložil ke spánku na lavičce přilehlého Sídliště Svobody v Prostějově. Zloděj spáče prohledal a z kapes oděvu mu odcizil mobilní telefon i peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 2 300 korun. Poškozený vyčíslil způsobenou škodu na celkem 7 790 korun,“ popsal událost František Kořínek. „V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-