Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To musela být mela! Na Burčákový pochod vyrazily z Prostějova do Mutěnic desítky lidí. Populární akce měla tentokrát pořádně akční dohru. Skupina cestujících na nádraží nejprve slovně a pak i fyzicky napadla řidiče autobusu. Mladík, který se jej zastal, dostal taktéž naloženo a se zraněními musel být převezen do nemocnice. Důvodem vášnivé hádky se stala situace, kdy řidič odjížděl z Mutěnic přesně na čas. Přitom přes opakované výzvy odmítl zastavit a počkat na jednoho z cestujících, který si odskočil na toaletu...

Celou záležitost, o níž se v uplynulém týdnu po městě hodně můuvilo. vylíčila ve facebookové skupině Prostějov Bez Cenzury přímo „účastnice zájezdu“ na Burčákový pochod v Mutěnicích. Ta se na něj vypravila společně s manželem a dalšími asi dvaceti přáteli. Uživatelka si veřejně stěžovala zejména na přístup samotného řidiče společnosti FTL, který odmítl zastavit a počkat na jejího muže.
„Skončil pochod a odjezd autobusu byl naplánovaný na 17:30 hodin. Všichni jsme se dostavili pět minut před odjezdem, ale můj manžel potřeboval na toaletu. Než si odskočil, dal mi peněženku i mobil. Přesně o půl šesté se najednou začal autobus rozjíždět, utíkala jsem k řidiči a prosila jej, ať zastaví, že manžel tady bude za vteřinu, že musel na WC. Ale řidič jel dál. Křičela jsem, ať zastaví, že u sebe nemá peníze ani mobil a hned po příjezdu musíme vyzvednout tříletou dcerku. On však k našemu zděšení pořád zrychloval. Byla jsem v šoku a zachvátila mě panika. Přiběhli i moji přátelé a naléhali, aby zastavil. Řidič pouze několikrát arogantně řekl, že jej to nezajímá,“ popsala Kateřina Dostálová, která dle svých slov na rozdíl od svých přátel nepila, neboť měla na nádraží auto. „Představovala jsem si, jak musím jet tři hodiny zpátky pro manžela, se kterým se nemám jak spojit a nezvládnu vyzvednout dceru,“ zoufala si žena. Potíže se ovšem nakonec zdárně vyřešily. „Jednomu pánovi z autobusu se podařilo spojit s lidmi z jiného autobusu, kteří manžela našli a vzali jej s sebou,“ oddechla si.

Bitka na nádraží

Zde by se mohla celá záležitost o neochotném řidiči uzavřít. Jenže to se nestalo! Po příjezdu do Prostějova na nádraží se vše až nesmyslně vyhrotilo. „Naše skupina přišla k řidiči, který byl opět drzý a arogantní. Strhla se potyčka, do níž se připletla další skupina, která se porvala se skupinou našich přátel. Na místo byla přivolána policie,“ upozornila Dostálová, která nechápala, proč řidič nemohl na jejího muže počkat. „Nepomohl mi pláč, křik ani prosby. Nikdy na tento šílený zážitek nezapomenu,“ uzavřela žena, která se obrátila se stížností na vedení FTL.

Zastal se řidiče, přijela pro něj sanitka

Ve svém jinak celkem přesném popisu žena zapomněla zmínit jeden poměrně podstatný „detail“. Že totiž kromě policistů na nádraží zasahovala i sanitka. Ta musela ošetřit mladého muže, který se na místě řidiče zastal a dostal se do rvačky s přáteli paní Dostálové. Žena na přímý dotaz po příčinách zranění mladého muže odpověděla dosti nevybíravě. „To mě vůbec nezajímá, asi někdo spadl na hubu, jak byl ožralý. K tomu se snad nemusím vyjadřovat,“ vyjádřila se doslova Kateřina Dostálová.
Sám řidič měl být dle vlastních slov poplivaný a dostat od paní dvě facky a dvě rány pěstí od muže, který dle jeho slov ´dělá u udírny na splávku´. „Mnohem víc ale zbili toho klučinu,“ upozornil sám řidič. Bez zajímavosti není ani to, že ze zveřejněných fotografií vyplývá, jak si někteří z pasažérů vybili svoji frustraci nejen na řidiči a jeho zastáncích, ale také na autobusu.

FTL: Vše šetří policie

V celé záležitosti se Večerník obrátil na vedení FTL. Zajímalo nás například, zde jednal řidič v tomto případě správně a jaké mají jeho zaměstnanci pro podobné případy pokyny. Měl na přání cestující počkat, nebo bylo jeho úkolem odjet přesně včas? Konkrétní odpovědi jsme se však nedočkali. „Případné stížnosti, které se týkají provozu autobusů, řeším přímo se stěžovatelem,“ reagoval obecně Jiří Hloch, ředitel FTL-BUS, který se k záležitosti dále odmítl vyjádřit s poukazem na to, že ji šetří Policie ČR.
Přirozeně jsme se obrátili také na bezpečnostní orgán. Byl už v rámci šetření této události někdo obviněn ze spáchání trestného činu případně přestupku? A kolik lidí a jak bylo při incidentu zraněno? Naše otázky zaslané na e-mail tiskového mluvčího Krajského ředitelství Policie ČR pro Územní odbor Prostějov Františka Kořínka již ve středu před polednem, zůstaly do uzávěrky tohoto vydání bez odezvy. 

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments