Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To musela být mela! Na Burčákový pochod vyrazily z Prostějova do Mutěnic desítky lidí. Populární akce měla tentokrát pořádně akční dohru. Skupina cestujících na nádraží nejprve slovně a pak i fyzicky napadla řidiče autobusu. Mladík, který se jej zastal, dostal taktéž naloženo a se zraněními musel být převezen do nemocnice. Důvodem vášnivé hádky se stala situace, kdy řidič odjížděl z Mutěnic přesně na čas. Přitom přes opakované výzvy odmítl zastavit a počkat na jednoho z cestujících, který si odskočil na toaletu...

Celou záležitost, o níž se v uplynulém týdnu po městě hodně můuvilo. vylíčila ve facebookové skupině Prostějov Bez Cenzury přímo „účastnice zájezdu“ na Burčákový pochod v Mutěnicích. Ta se na něj vypravila společně s manželem a dalšími asi dvaceti přáteli. Uživatelka si veřejně stěžovala zejména na přístup samotného řidiče společnosti FTL, který odmítl zastavit a počkat na jejího muže.
„Skončil pochod a odjezd autobusu byl naplánovaný na 17:30 hodin. Všichni jsme se dostavili pět minut před odjezdem, ale můj manžel potřeboval na toaletu. Než si odskočil, dal mi peněženku i mobil. Přesně o půl šesté se najednou začal autobus rozjíždět, utíkala jsem k řidiči a prosila jej, ať zastaví, že manžel tady bude za vteřinu, že musel na WC. Ale řidič jel dál. Křičela jsem, ať zastaví, že u sebe nemá peníze ani mobil a hned po příjezdu musíme vyzvednout tříletou dcerku. On však k našemu zděšení pořád zrychloval. Byla jsem v šoku a zachvátila mě panika. Přiběhli i moji přátelé a naléhali, aby zastavil. Řidič pouze několikrát arogantně řekl, že jej to nezajímá,“ popsala Kateřina Dostálová, která dle svých slov na rozdíl od svých přátel nepila, neboť měla na nádraží auto. „Představovala jsem si, jak musím jet tři hodiny zpátky pro manžela, se kterým se nemám jak spojit a nezvládnu vyzvednout dceru,“ zoufala si žena. Potíže se ovšem nakonec zdárně vyřešily. „Jednomu pánovi z autobusu se podařilo spojit s lidmi z jiného autobusu, kteří manžela našli a vzali jej s sebou,“ oddechla si.

Bitka na nádraží

Zde by se mohla celá záležitost o neochotném řidiči uzavřít. Jenže to se nestalo! Po příjezdu do Prostějova na nádraží se vše až nesmyslně vyhrotilo. „Naše skupina přišla k řidiči, který byl opět drzý a arogantní. Strhla se potyčka, do níž se připletla další skupina, která se porvala se skupinou našich přátel. Na místo byla přivolána policie,“ upozornila Dostálová, která nechápala, proč řidič nemohl na jejího muže počkat. „Nepomohl mi pláč, křik ani prosby. Nikdy na tento šílený zážitek nezapomenu,“ uzavřela žena, která se obrátila se stížností na vedení FTL.

Zastal se řidiče, přijela pro něj sanitka

Ve svém jinak celkem přesném popisu žena zapomněla zmínit jeden poměrně podstatný „detail“. Že totiž kromě policistů na nádraží zasahovala i sanitka. Ta musela ošetřit mladého muže, který se na místě řidiče zastal a dostal se do rvačky s přáteli paní Dostálové. Žena na přímý dotaz po příčinách zranění mladého muže odpověděla dosti nevybíravě. „To mě vůbec nezajímá, asi někdo spadl na hubu, jak byl ožralý. K tomu se snad nemusím vyjadřovat,“ vyjádřila se doslova Kateřina Dostálová.
Sám řidič měl být dle vlastních slov poplivaný a dostat od paní dvě facky a dvě rány pěstí od muže, který dle jeho slov ´dělá u udírny na splávku´. „Mnohem víc ale zbili toho klučinu,“ upozornil sám řidič. Bez zajímavosti není ani to, že ze zveřejněných fotografií vyplývá, jak si někteří z pasažérů vybili svoji frustraci nejen na řidiči a jeho zastáncích, ale také na autobusu.

FTL: Vše šetří policie

V celé záležitosti se Večerník obrátil na vedení FTL. Zajímalo nás například, zde jednal řidič v tomto případě správně a jaké mají jeho zaměstnanci pro podobné případy pokyny. Měl na přání cestující počkat, nebo bylo jeho úkolem odjet přesně včas? Konkrétní odpovědi jsme se však nedočkali. „Případné stížnosti, které se týkají provozu autobusů, řeším přímo se stěžovatelem,“ reagoval obecně Jiří Hloch, ředitel FTL-BUS, který se k záležitosti dále odmítl vyjádřit s poukazem na to, že ji šetří Policie ČR.
Přirozeně jsme se obrátili také na bezpečnostní orgán. Byl už v rámci šetření této události někdo obviněn ze spáchání trestného činu případně přestupku? A kolik lidí a jak bylo při incidentu zraněno? Naše otázky zaslané na e-mail tiskového mluvčího Krajského ředitelství Policie ČR pro Územní odbor Prostějov Františka Kořínka již ve středu před polednem, zůstaly do uzávěrky tohoto vydání bez odezvy. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-