Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Miláčku, udělám vše pro to, aby tě pustili. Až se dostaneš na svobodu, budeme už pořád jen spolu. Bez tebe to tady nedávám. Jestli se ale z vězení nedostaneš, tak se zabiju,“ prohlašovala paní Tatiana v telefonických hovorech s Michalem Šobrem.

Háček spočíval v tom, že muž by se do vězení nikdy nedostal, pokud by neustále nepronásledoval právě paní Tatianu! Jeho „zamilovaná“ přítelkyně na něj minimálně dvaatřicetkrít zavolala policisty. Sebezničující vztah dvou lidí dospěl minulé úterý před prostějovský tribunál. Večerník byl u toho!
Láska bývá nejen slepá, ale občas také pořádně hloupá. Hledat u ní nějakou logiku je asi stejné jako přesvědčovat Eskymáka o nutnosti dovozu písku na Saharu. Minimálně o tom svědčí případ obžalovaného Michala Šobra. Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi kvůli neustálému obtěžování své přítelkyně. Případ, o kterém už Večerník dvakrát informoval, pokračoval před tribunálem Okresního soudu v Prostějově minulé úterý 22. října. Vše jsme sledovali pěkně zblízka.

Michal Šobr si však nebyl ani tentokrát schopný připustit, že by ve vztahu k postižené dělal cokoliv špatného. Vše ospravedlňoval jediným: svojí nehynoucí láskou k ní. Zároveň byl přesvědčen, že i jeho vyvolená jej neustále miluje. To, že na něj opakovaně zavolala policisty a on dokonce skončil ve vazbě, bral jako něco nepodstatného, co k jejich vztahu tak nějak patří. Do svých dětinských hádek oba opakovaně zatáhli policii, státní zastupitelství i soud. Přesto jako by stále oba věřili, že jejich láska překoná vše. „Miláčku, nechci, abys byl ve vězení. Zítra tě půjdu navštívit. A jak tě uvidím, tak tě chytnu a už tě nikdy nepustím,“ rozplývala se mimo jiné do telefonu paní Tatiana v době, kdy byl její partner kvůli ní ve vězení. Její láskyplné vyznání mohlo mít i ryze pragmatické důvody, ostatně v telefonu se mimo jiné zajímala i o to, jak to bude s placením výživného na jejich společnou dceru.

Zoufalá obhajoba

Záznam z telefonických hovorů využil Šobr k obhajobě, aby dokázal, že jej jeho bývalá přítelkyně stále miluje. A to i přesto, že ženu pronásledoval, vulgárně jí nadával, opakovaně zvonil u bytu v Italské ulici, kde také bouchal na dveře, a když neotvírala, tak baterkou svítil do oken. Za to vše byl již podruhé postaven před soud. Činil tak totiž již po vyhlášení rozsudku, který jej za podobné excesy poslal na rok do vězení.
Faktem je, že s přibývajícími dny ve vězení vztah paní Tatiany k jejímu bývalému partnerovi začal ochlazovat. Vášnivá vyznání lásky vystřídaly výčitky za to, že před soudem zveřejnil jejich korespondenci a překvapivě i to, že se chce proti nepodmíněnému rozsudku odvolat. Přestože přehrávání telefonických hovorů zabralo při hlavním líčení více jak hodinu času, na rozhodnutí soudu nemohlo mít vliv. „Chápu, že u obžalovaného mohla tato manipulace ze strany poškozené vyvolat zmatek, nicméně to není podstatné. Důležité je, že opakovaně nerespektoval předchozí platné rozhodnutí soudu, čímž se dopustil trestného činu,“ konstatovala státní zástupkyně Naděžda Kezniklová.
Obhájkyně naopak upozorňovala, že její klient kromě sporů s přítelkyní nikdy nebyl trestán, chce pracovat a jako takový do vězení nepatří. „Mám zájem dále pokračovat ve vztahu,“ zopakoval ve své závěrečné řeči Michal Šobr, který tak jen dokázal, že „zaslepen láskou“ očividně nechápe, proč se k soudu a do vězení vlastně dostal. Přitom z posudku psychiatra vyplynulo, že kromě problémů s alkoholem a lehce podprůměrné inteligenci by měl být bez problémů schopen vnímat realitu.

„Musí změnit své chování“

Soudce Petr Vrtěl nakonec obžalovanému k předchozímu ročnímu trestu přidal další rok vězení. „Nebylo těžké prokázat, že se trestný čin stal, a tak soud nemůže rozhodnout jinak,“ konstatoval Vrtěl, který ovšem upozornil na nevyzrálost obou aktérů, kteří si několik let nebyli schopni připustit, že v jejich vztahu nemá cenu pokračovat. „Nejde o ojedinělou záležitost. Jen přestupková komise řešila tuto „italskou domácnost“ dvaatřicetkrát! Pak tu máme další případy, které se řešily u soudu. I přesto si z nich obžalovaný nevzal poučení. V takovém případě se nelze domnívat, že se jen tak snadno změní,“ vysvětlil Vrtěl, který na druhou stranu chápal, že se Šobr kvůli kombinaci vlivu alkoholu, stresu a zamilovanosti dostával do složitých situací. „Nicméně je měl řešit jinak. Způsob jeho chování nelze ničím ospravedlnit. Soud nikomu nechce bránit v jeho lásce, nicméně chování právě těchto partnerů se musí změnit. Oba musí do svých soukromých záležitostí přestat vtahovat státní orgány,“ odůvodnil na úplný závěr Petr Vrtěl.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůty pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-