Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už zítra, v úterý 5. listopadu, bude v deset hodin zahájeno další jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov. Komunální politici mají přes sebou hned třiatřicet bodů, ale podle všeho by schůzi neměli protahovat do druhého dne.


„Po zprávě o vyřízení dotazů a podnětů zastupitelů a zprávě o činnosti rady města se budeme zabývat jmenováním členů správní a dozorčí rady Národního domu, vyhláškou o regulaci používání zábavní pyrotechniky a také odkupem akcií společnosti Vodovody a kanalizace,“ nastínil zřejmě ty nejdůležitější body programu František Jura (ANO 2011), primátor statutármního města Prostějova. Jeho náměstek Jiří Rozehnal pak bude zastupitele informovat o průběhu urbanistické soutěže na řešení jižní části centra Prostějova a zdůvodní i některá rozpočtová opatření na stavební investiční akce. Na pořadu jednání budou i majetkoprávní záležitosti, zejména výkupy a prodeje pozemků. „Pravidelným bodem programu jsou také záležitosti okolo společnosti Manthellan,“ připomněl ještě Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora.
Zastupitelstvo se koná tradičně v obřadní síni radnice a je pochopitelně přístupné veřejnosti. Navíc jako vždy můžete jeho přímý přenos sledovat na webových stránkách města. Večerník samozřejmě bude přímo u toho a v příštím vydání přinese svým čtenářů podrobné zpravodajství.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments