Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Zrekonstruovaná Plumlovská ulice je už týden v provozu, ovšem minulý pátek 1. listopadu dopoledne komunikaci slavnostně otevřely krajské i městské politické celebrity, zástupci stavební firmy a další hosté. Přestřižením pásky se udělala definitivní tečka za nákladnou opravou, na které se podílelo statutární město Prostějov i Olomoucký kraj.Zásadní rekonstrukcí prošla v uplynulých měsících jedna z prostějovských páteřních komunikací. Plumlovská ulice, která odvádí dopravu z centra města směrem na Boskovice a Blansko, je znovu průjezdná. Kompletní akce spolkla zhruba 25 milionů korun. „Dvanáct a půl milionu korun jsme vyčlenili z krajského rozpočtu a jsme rádi, že se z Plumlovské ulice v Prostějově stala moderní ulice. Když jsem v průběhu rekonstrukce tudy projížděl, registroval jsem, jaké dopravní komplikace tato stavební akce přinesla na vnitřním okruhu města. O to víc jsem rád, že to má Prostějov už za sebou a celá investice se povedla,“ uvedl při slavnostním otevření Ladislav Okleštěk (ANO 2011), hejtman Olomouckého kraje.
Obdobnou částkou přispěl k renovaci i magistrát. „Jsem rád, že můžeme slavnostně otevřít zrekonstruovanou Plumlovskou ulici. Jedná se o jednu z nejfrekventovanějších dopravních tepen v Prostějově. Šlo o náročnou investiční akci, která byla rozdělena do dvou etap,“ pochvaloval si při páteční slavnosti František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
V rámci rekonstrukce a stavebních prací byly vybudovány nové autobusové zálivy, vjezdy, chodníky, parkovací místa, ostrůvky pro přechody, došlo k sadovým úpravám a občané se také dočkají nové zeleně. „Chtěl bych poděkovat investorovi a zhotoviteli za realizaci, ale také řidičům nebo obchodníkům, kteří mají v Plumlovské ulici své obchody, že celou tuto náročnou rekonstrukci přečkali a vydrželi. Věřím, že nově zrekonstruovaná komunikace přispěje ke zvýšení efektivity dopravního provozu,“ doplnil Jura.
Práce byly zahájeny v listopadu 2018, kdy Správa silnic Olomouckého kraje zrekonstruovala zhruba 200 metrů dlouhou část Plumlovské ulice s napojením na okružní křižovatku ulic Josefa Lady a Anglická. Na jaře tohoto roku pak město Prostějov zahájilo opravy inženýrských sítí, chodníků, veřejného osvětlení, parkovacích ploch a úpravy veřejné zeleně. „Na tyto práce navázala správa silnic v říjnu a opravila vozovku v délce 1,15 kilometru. Celková investice kraje přesáhla dvanáct miliónů korun,“ potvrdil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček. Rekonstrukce 1,3 kilometru dlouhé ulice probíhala do konce října. „Nově opravená silnice i její okolí vypadá skvěle. Věřím, že řidičům se po ní bude dobře a hlavně bezpečně jezdit,“ pousmál se hejtman Ladislav Okleštěk.
Správa silnic Olomouckého kraje navíc v rámci stavby opravila komunikaci v Blahoslavově ulici. Díky tomu došlo k propojení zrekonstruovaných úseků v Plumlovské ulici, Jiráskova náměstí a terminálu veřejné dopravy právě v Blahoslavově ulici.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments