Dobrý večer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už před letními prázdninami zadalo vedení prostějovského magistrátu urbanistickou soutěž o návrhy řešení budoucího uspořádání jižní části centra Prostějova. Soutěž byla již uzavřena a radním se sešlo hned jednadvacet návrhů od architektů z celé republiky. Konšelé ocenili tři z nich, ale chtějí, aby si k návrhům řekla své i veřejnost. K tomu bude sloužit výstava návrhů v kině Metro 70.


Urbanistická soutěž, která proběhla v souladu se soutěžním řádem České komory architektů, má představit možné architektonické řešení budoucího uspořádání jižní části centra města Prostějova. Konkrétně se jedná o prostor mezi náměstím T. G. Masaryka a ulicemi Koželuhova, Netušilova a Wolkerova.
„Soutěže o urbanistické řešení se zúčastnilo opravdu hodně architektů, obdrželi jsme jednadvacet návrhů. Už při vyhlášení soutěže jsme slíbili, že návrhy posoudí kromě odborníků také veřejnost. Proto nyní pořádáme výstavu a chceme, aby si i Prostějované k návrhům řekli své,“ podotkl prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).
Výstava návrhů budoucí tváře této oblasti, která se uskuteční ve foyer kina Metro 70, představí podobu veřejných prostranství a polohu některých významných staveb, jako je parkovací dům či městská tržnice. Vystaveno bude všech jedenadvacet obdržených návrhů včetně tří oceněných. Vernisáž proběhne již příští pondělí, tj. 11. listopadu, v 18.00 hodin za účasti vedení města Prostějova, zástupců z řad porotců a autorů návrhů. Následně bude výstava přístupná denně od 17.00 do 20.00 hodin do 1. prosince.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments