Dobré poledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už před letními prázdninami zadalo vedení prostějovského magistrátu urbanistickou soutěž o návrhy řešení budoucího uspořádání jižní části centra Prostějova. Soutěž byla již uzavřena a radním se sešlo hned jednadvacet návrhů od architektů z celé republiky. Konšelé ocenili tři z nich, ale chtějí, aby si k návrhům řekla své i veřejnost. K tomu bude sloužit výstava návrhů v kině Metro 70.


Urbanistická soutěž, která proběhla v souladu se soutěžním řádem České komory architektů, má představit možné architektonické řešení budoucího uspořádání jižní části centra města Prostějova. Konkrétně se jedná o prostor mezi náměstím T. G. Masaryka a ulicemi Koželuhova, Netušilova a Wolkerova.
„Soutěže o urbanistické řešení se zúčastnilo opravdu hodně architektů, obdrželi jsme jednadvacet návrhů. Už při vyhlášení soutěže jsme slíbili, že návrhy posoudí kromě odborníků také veřejnost. Proto nyní pořádáme výstavu a chceme, aby si i Prostějované k návrhům řekli své,“ podotkl prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).
Výstava návrhů budoucí tváře této oblasti, která se uskuteční ve foyer kina Metro 70, představí podobu veřejných prostranství a polohu některých významných staveb, jako je parkovací dům či městská tržnice. Vystaveno bude všech jedenadvacet obdržených návrhů včetně tří oceněných. Vernisáž proběhne již příští pondělí, tj. 11. listopadu, v 18.00 hodin za účasti vedení města Prostějova, zástupců z řad porotců a autorů návrhů. Následně bude výstava přístupná denně od 17.00 do 20.00 hodin do 1. prosince.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-