Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už před letními prázdninami zadalo vedení prostějovského magistrátu urbanistickou soutěž o návrhy řešení budoucího uspořádání jižní části centra Prostějova. Soutěž byla již uzavřena a radním se sešlo hned jednadvacet návrhů od architektů z celé republiky. Konšelé ocenili tři z nich, ale chtějí, aby si k návrhům řekla své i veřejnost. K tomu bude sloužit výstava návrhů v kině Metro 70.


Urbanistická soutěž, která proběhla v souladu se soutěžním řádem České komory architektů, má představit možné architektonické řešení budoucího uspořádání jižní části centra města Prostějova. Konkrétně se jedná o prostor mezi náměstím T. G. Masaryka a ulicemi Koželuhova, Netušilova a Wolkerova.
„Soutěže o urbanistické řešení se zúčastnilo opravdu hodně architektů, obdrželi jsme jednadvacet návrhů. Už při vyhlášení soutěže jsme slíbili, že návrhy posoudí kromě odborníků také veřejnost. Proto nyní pořádáme výstavu a chceme, aby si i Prostějované k návrhům řekli své,“ podotkl prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).
Výstava návrhů budoucí tváře této oblasti, která se uskuteční ve foyer kina Metro 70, představí podobu veřejných prostranství a polohu některých významných staveb, jako je parkovací dům či městská tržnice. Vystaveno bude všech jedenadvacet obdržených návrhů včetně tří oceněných. Vernisáž proběhne již příští pondělí, tj. 11. listopadu, v 18.00 hodin za účasti vedení města Prostějova, zástupců z řad porotců a autorů návrhů. Následně bude výstava přístupná denně od 17.00 do 20.00 hodin do 1. prosince.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments