Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by se konečně začalo něco dít? Poprvé od jara roku 2016, kdy poslední budovy bývalých jezdeckých kasáren v Prostějově padly k zemi, promluvili radní o budoucím možném využití rozsáhlé a nyní zcela volné plochy. Bývalá politická reprezentace města odpůrcům demolice slibovala, že na uvolněném místě postaví něco krásného, co tuto lokalitu určitě nebude hyzdit a bude ku prospěchu všech. Problém je v tom, že již právě tři a půl roku se nad plány pro další využití prostoru v Jezdecké ulici zavřela voda a pozemky dodnes leží ladem.

Přitom když se Večerník už na podzim roku 2016 ptal tehdejšího prvního náměstka primátorky Zdeňka Fišera na další využití placu po jezdeckých kasárnách, ten měl úplně jasno. „Souběžně s ubytovnou v ulici Šárka, které říkáme ‚Parlament', budou postaveny čtyři bytové domy sociálního charakteru s dotovaným nájemným. Uprostřed plochy vznikne velký park, který bude volně napojen na botanickou zahradu a dále na Spitznerovy sady. Vznikne tak obrovská zelená plocha, a to větší než současné Smetanovy sady,“ uvedl tehdy Fišer.
Po třech letech další nečinnosti se Večerník v březnu letošního roku ptal na tu samou záležitost nového vedení radnice. „Na využití prostoru po bývalých jezdeckých kasárnách bylo v minulosti vytvořeno několik studií. Vzhledem k současné situaci ohledně řešení budovy Společenského domu bude zřejmě o možnosti využití plochy v jezdecké ulici rozhodnuto následně v souladu s připravovanou koncepcí rozvoje města a v neposlední řadě možnostmi financování. Jakákoliv specifikace využití je v tuto chvíli opravdu předčasná,“ řekl Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Další osud uvolněných pozemků po jezdeckých kasárnách se začal znovu probírat na radě města v úterý 8. října. Jedním z bodů programu jednání byl totiž zastavovací plán s regulativy v ulici Jezdecká se zadáním formou výzvy jednomu dodavateli. Že by konečně světlo na konci tunelu?
„Než se u soudu rozhodlo o dalším osudu Společenského domu, uvažovali jsme o ploše po jezdeckých kasárnách jako o rezervním pozemku pro výstavbu nového kulturního domu. To nyní padlo, takže jsme nyní oprášili všechny možné studie ohledně využití plochy a projednali jsme plán, při kterém si necháme zpracovat analýzu možného zastavění. Chceme zde prostory pro veřejnost, nejvíce park, sportoviště a odpočinkové i relaxační zóny společně s bytovou zástavbou. Jakmile budeme mít analýzu zpracovanou, rozhodneme, co a jak dál,“ sdělil Večerníku horkou novinku primátorův náměstek Jiří Rozehnal.
Teď je jen otázkou, zda další rozhodování nebude magistrátu trvat další tři roky...

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments