Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by se konečně začalo něco dít? Poprvé od jara roku 2016, kdy poslední budovy bývalých jezdeckých kasáren v Prostějově padly k zemi, promluvili radní o budoucím možném využití rozsáhlé a nyní zcela volné plochy. Bývalá politická reprezentace města odpůrcům demolice slibovala, že na uvolněném místě postaví něco krásného, co tuto lokalitu určitě nebude hyzdit a bude ku prospěchu všech. Problém je v tom, že již právě tři a půl roku se nad plány pro další využití prostoru v Jezdecké ulici zavřela voda a pozemky dodnes leží ladem.

Přitom když se Večerník už na podzim roku 2016 ptal tehdejšího prvního náměstka primátorky Zdeňka Fišera na další využití placu po jezdeckých kasárnách, ten měl úplně jasno. „Souběžně s ubytovnou v ulici Šárka, které říkáme ‚Parlament', budou postaveny čtyři bytové domy sociálního charakteru s dotovaným nájemným. Uprostřed plochy vznikne velký park, který bude volně napojen na botanickou zahradu a dále na Spitznerovy sady. Vznikne tak obrovská zelená plocha, a to větší než současné Smetanovy sady,“ uvedl tehdy Fišer.
Po třech letech další nečinnosti se Večerník v březnu letošního roku ptal na tu samou záležitost nového vedení radnice. „Na využití prostoru po bývalých jezdeckých kasárnách bylo v minulosti vytvořeno několik studií. Vzhledem k současné situaci ohledně řešení budovy Společenského domu bude zřejmě o možnosti využití plochy v jezdecké ulici rozhodnuto následně v souladu s připravovanou koncepcí rozvoje města a v neposlední řadě možnostmi financování. Jakákoliv specifikace využití je v tuto chvíli opravdu předčasná,“ řekl Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Další osud uvolněných pozemků po jezdeckých kasárnách se začal znovu probírat na radě města v úterý 8. října. Jedním z bodů programu jednání byl totiž zastavovací plán s regulativy v ulici Jezdecká se zadáním formou výzvy jednomu dodavateli. Že by konečně světlo na konci tunelu?
„Než se u soudu rozhodlo o dalším osudu Společenského domu, uvažovali jsme o ploše po jezdeckých kasárnách jako o rezervním pozemku pro výstavbu nového kulturního domu. To nyní padlo, takže jsme nyní oprášili všechny možné studie ohledně využití plochy a projednali jsme plán, při kterém si necháme zpracovat analýzu možného zastavění. Chceme zde prostory pro veřejnost, nejvíce park, sportoviště a odpočinkové i relaxační zóny společně s bytovou zástavbou. Jakmile budeme mít analýzu zpracovanou, rozhodneme, co a jak dál,“ sdělil Večerníku horkou novinku primátorův náměstek Jiří Rozehnal.
Teď je jen otázkou, zda další rozhodování nebude magistrátu trvat další tři roky...

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments