Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by se konečně začalo něco dít? Poprvé od jara roku 2016, kdy poslední budovy bývalých jezdeckých kasáren v Prostějově padly k zemi, promluvili radní o budoucím možném využití rozsáhlé a nyní zcela volné plochy. Bývalá politická reprezentace města odpůrcům demolice slibovala, že na uvolněném místě postaví něco krásného, co tuto lokalitu určitě nebude hyzdit a bude ku prospěchu všech. Problém je v tom, že již právě tři a půl roku se nad plány pro další využití prostoru v Jezdecké ulici zavřela voda a pozemky dodnes leží ladem.

Přitom když se Večerník už na podzim roku 2016 ptal tehdejšího prvního náměstka primátorky Zdeňka Fišera na další využití placu po jezdeckých kasárnách, ten měl úplně jasno. „Souběžně s ubytovnou v ulici Šárka, které říkáme ‚Parlament', budou postaveny čtyři bytové domy sociálního charakteru s dotovaným nájemným. Uprostřed plochy vznikne velký park, který bude volně napojen na botanickou zahradu a dále na Spitznerovy sady. Vznikne tak obrovská zelená plocha, a to větší než současné Smetanovy sady,“ uvedl tehdy Fišer.
Po třech letech další nečinnosti se Večerník v březnu letošního roku ptal na tu samou záležitost nového vedení radnice. „Na využití prostoru po bývalých jezdeckých kasárnách bylo v minulosti vytvořeno několik studií. Vzhledem k současné situaci ohledně řešení budovy Společenského domu bude zřejmě o možnosti využití plochy v jezdecké ulici rozhodnuto následně v souladu s připravovanou koncepcí rozvoje města a v neposlední řadě možnostmi financování. Jakákoliv specifikace využití je v tuto chvíli opravdu předčasná,“ řekl Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Další osud uvolněných pozemků po jezdeckých kasárnách se začal znovu probírat na radě města v úterý 8. října. Jedním z bodů programu jednání byl totiž zastavovací plán s regulativy v ulici Jezdecká se zadáním formou výzvy jednomu dodavateli. Že by konečně světlo na konci tunelu?
„Než se u soudu rozhodlo o dalším osudu Společenského domu, uvažovali jsme o ploše po jezdeckých kasárnách jako o rezervním pozemku pro výstavbu nového kulturního domu. To nyní padlo, takže jsme nyní oprášili všechny možné studie ohledně využití plochy a projednali jsme plán, při kterém si necháme zpracovat analýzu možného zastavění. Chceme zde prostory pro veřejnost, nejvíce park, sportoviště a odpočinkové i relaxační zóny společně s bytovou zástavbou. Jakmile budeme mít analýzu zpracovanou, rozhodneme, co a jak dál,“ sdělil Večerníku horkou novinku primátorův náměstek Jiří Rozehnal.
Teď je jen otázkou, zda další rozhodování nebude magistrátu trvat další tři roky...

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-