Dobré ráno, dnes je středa 19.2.2020
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z úspěchu se radují v Plumlově. Před šesti lety město odkoupilo pozemky v areálu ATC Žralok. V té době kemp skomíral a chátral. Nikdo netušil, co s ním bude. Díky nasazení i nadšení jeho správce Petra Piňose a kolektivu dalších lidí se v něm už řadu let pořádá nevídaný počet akcí. Nedávno byl kemp oceněn jako třetí nejlepší místo pro letní dovolenou u vody v kraji. Podařilo se mu přitom uspět v konkurenci turistických míst, do nichž byly investovány desítky milionů korun. Sám Žralok by se v dohledné době měl konečně dočkat napojení na kanalizaci.

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje byly vyhlášeny ve čtvrtek 10. října v Arcibiskupském paláci Olomouc. Ve třetím ročníku této přehlídky byly jednotlivé turistické cíle nominovány v celkem pěti kategoriích. Jednou z nich byla i cena pro „nejlepší místo pro letní dovolenou u vody“. Třetí místo si odnesl plumlovský autokemp Žralok. „Je to nádherná vizitka lidí, kteří na tom spolupracovali. Přestože kemp není úplně nejnovější, může se srovnávat s moderními zařízeními, jejichž vybudování stálo nemálo peněz,“ komentoval výsledek plumlovský místostarosta Martin Hyndrich. Ten má pod palcem klubové zařízení, jež se o provoz kempu stará.

Správce na svém místě

Správcem kempu je Petr Piňos, který vyniká jak vysokým pracovním nasazením, tak i přátelským přístupem k velkému množství pořadatelů nejrůznějších akcí. Díky tomu se v kempu Žralok pořádají tak různorodé akce, jako jsou oblíbené Pálení čarodějnic Spolku Plumlovských nadšenců, sraz majitelů trabantů, škodovek a celé řady dalších automobilových značek či třeba soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

„Koupu se celé léto“

Vzhledem k tomu, že kemp byl oceněn za nejlepší místo u vody, nevyhnuli jsme se otázce po kvalitě vody v blízkém Podhradském rybníku. „Řeči o přemnožení sinic jsou jen novinářské kachny. Já sám se bez problému v rybníku koupu ještě koncem srpna. Voda je stejná, jako bývala dříve, pouze lidé byli odolnější,“ reagoval na dotaz Večerníku Martin Hyndrich.

Kanalizace na etapy

Zatímco kvalita vody v rybníku v průběhu léta kolísá, zázemí kempu se pomalu, ale jistě daří obnovovat. V uplynulých letech byly opraveny toalety, sprchy, došlo na vybudování nové kuchyně s moderním vybavením. Tím ovšem v kempu rozhodně nekončí. „Neusínáme na vavřínech. Podařilo se nám získat dotaci sedm set tisíc od Olomouckého kraje na první etapu odkanalizování kempu a vybudování půjčovny elektrokol, která by zde od příští sezóny měla začít fungovat. Celkové náklady na tyto akce jsou 1,4 milionu korun, takže polovinu doplatí město,“ potvrdil Martin Hyndrich. První etapa odkanalizování by se měla týkat sociálního zařízení v kempu, samy chatky přijdou na řadu v té druhé. „S tou by se mohlo začít už v příštím roce,“ uzavřel Hyndrich.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments