Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z úspěchu se radují v Plumlově. Před šesti lety město odkoupilo pozemky v areálu ATC Žralok. V té době kemp skomíral a chátral. Nikdo netušil, co s ním bude. Díky nasazení i nadšení jeho správce Petra Piňose a kolektivu dalších lidí se v něm už řadu let pořádá nevídaný počet akcí. Nedávno byl kemp oceněn jako třetí nejlepší místo pro letní dovolenou u vody v kraji. Podařilo se mu přitom uspět v konkurenci turistických míst, do nichž byly investovány desítky milionů korun. Sám Žralok by se v dohledné době měl konečně dočkat napojení na kanalizaci.

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje byly vyhlášeny ve čtvrtek 10. října v Arcibiskupském paláci Olomouc. Ve třetím ročníku této přehlídky byly jednotlivé turistické cíle nominovány v celkem pěti kategoriích. Jednou z nich byla i cena pro „nejlepší místo pro letní dovolenou u vody“. Třetí místo si odnesl plumlovský autokemp Žralok. „Je to nádherná vizitka lidí, kteří na tom spolupracovali. Přestože kemp není úplně nejnovější, může se srovnávat s moderními zařízeními, jejichž vybudování stálo nemálo peněz,“ komentoval výsledek plumlovský místostarosta Martin Hyndrich. Ten má pod palcem klubové zařízení, jež se o provoz kempu stará.

Správce na svém místě

Správcem kempu je Petr Piňos, který vyniká jak vysokým pracovním nasazením, tak i přátelským přístupem k velkému množství pořadatelů nejrůznějších akcí. Díky tomu se v kempu Žralok pořádají tak různorodé akce, jako jsou oblíbené Pálení čarodějnic Spolku Plumlovských nadšenců, sraz majitelů trabantů, škodovek a celé řady dalších automobilových značek či třeba soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

„Koupu se celé léto“

Vzhledem k tomu, že kemp byl oceněn za nejlepší místo u vody, nevyhnuli jsme se otázce po kvalitě vody v blízkém Podhradském rybníku. „Řeči o přemnožení sinic jsou jen novinářské kachny. Já sám se bez problému v rybníku koupu ještě koncem srpna. Voda je stejná, jako bývala dříve, pouze lidé byli odolnější,“ reagoval na dotaz Večerníku Martin Hyndrich.

Kanalizace na etapy

Zatímco kvalita vody v rybníku v průběhu léta kolísá, zázemí kempu se pomalu, ale jistě daří obnovovat. V uplynulých letech byly opraveny toalety, sprchy, došlo na vybudování nové kuchyně s moderním vybavením. Tím ovšem v kempu rozhodně nekončí. „Neusínáme na vavřínech. Podařilo se nám získat dotaci sedm set tisíc od Olomouckého kraje na první etapu odkanalizování kempu a vybudování půjčovny elektrokol, která by zde od příští sezóny měla začít fungovat. Celkové náklady na tyto akce jsou 1,4 milionu korun, takže polovinu doplatí město,“ potvrdil Martin Hyndrich. První etapa odkanalizování by se měla týkat sociálního zařízení v kempu, samy chatky přijdou na řadu v té druhé. „S tou by se mohlo začít už v příštím roce,“ uzavřel Hyndrich.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments