Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z úspěchu se radují v Plumlově. Před šesti lety město odkoupilo pozemky v areálu ATC Žralok. V té době kemp skomíral a chátral. Nikdo netušil, co s ním bude. Díky nasazení i nadšení jeho správce Petra Piňose a kolektivu dalších lidí se v něm už řadu let pořádá nevídaný počet akcí. Nedávno byl kemp oceněn jako třetí nejlepší místo pro letní dovolenou u vody v kraji. Podařilo se mu přitom uspět v konkurenci turistických míst, do nichž byly investovány desítky milionů korun. Sám Žralok by se v dohledné době měl konečně dočkat napojení na kanalizaci.

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje byly vyhlášeny ve čtvrtek 10. října v Arcibiskupském paláci Olomouc. Ve třetím ročníku této přehlídky byly jednotlivé turistické cíle nominovány v celkem pěti kategoriích. Jednou z nich byla i cena pro „nejlepší místo pro letní dovolenou u vody“. Třetí místo si odnesl plumlovský autokemp Žralok. „Je to nádherná vizitka lidí, kteří na tom spolupracovali. Přestože kemp není úplně nejnovější, může se srovnávat s moderními zařízeními, jejichž vybudování stálo nemálo peněz,“ komentoval výsledek plumlovský místostarosta Martin Hyndrich. Ten má pod palcem klubové zařízení, jež se o provoz kempu stará.

Správce na svém místě

Správcem kempu je Petr Piňos, který vyniká jak vysokým pracovním nasazením, tak i přátelským přístupem k velkému množství pořadatelů nejrůznějších akcí. Díky tomu se v kempu Žralok pořádají tak různorodé akce, jako jsou oblíbené Pálení čarodějnic Spolku Plumlovských nadšenců, sraz majitelů trabantů, škodovek a celé řady dalších automobilových značek či třeba soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

„Koupu se celé léto“

Vzhledem k tomu, že kemp byl oceněn za nejlepší místo u vody, nevyhnuli jsme se otázce po kvalitě vody v blízkém Podhradském rybníku. „Řeči o přemnožení sinic jsou jen novinářské kachny. Já sám se bez problému v rybníku koupu ještě koncem srpna. Voda je stejná, jako bývala dříve, pouze lidé byli odolnější,“ reagoval na dotaz Večerníku Martin Hyndrich.

Kanalizace na etapy

Zatímco kvalita vody v rybníku v průběhu léta kolísá, zázemí kempu se pomalu, ale jistě daří obnovovat. V uplynulých letech byly opraveny toalety, sprchy, došlo na vybudování nové kuchyně s moderním vybavením. Tím ovšem v kempu rozhodně nekončí. „Neusínáme na vavřínech. Podařilo se nám získat dotaci sedm set tisíc od Olomouckého kraje na první etapu odkanalizování kempu a vybudování půjčovny elektrokol, která by zde od příští sezóny měla začít fungovat. Celkové náklady na tyto akce jsou 1,4 milionu korun, takže polovinu doplatí město,“ potvrdil Martin Hyndrich. První etapa odkanalizování by se měla týkat sociálního zařízení v kempu, samy chatky přijdou na řadu v té druhé. „S tou by se mohlo začít už v příštím roce,“ uzavřel Hyndrich.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-