Dobré ráno, dnes je středa 19.2.2020
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Možná na poslední chvíli, ale přece. Vedení prostějovského magistrátu na svém zasedání přistoupilo k novému rozmístění stánků při letošním vánočním jarmarku u mobilního kluziště. Kromě jiného si radní od těchto změn slibují větší komfort pro všechny a rovněž snížení hlučnosti.

„Doposud se stávalo, že v prostoru kuželny poblíž radnice bylo málo místa na stolky s občerstvením a lidé neměli dostatek prostoru k jídlu. To vyřeší přesun tohoto typu stánků blíže k budově radnice a soustředění občerstvení do jednoho celku. Tento krok by mohl být přínosem také pro prodejce z toho důvodu, že občerstvení bude blíže u pódia, kde se obvykle shromažďuje více lidí a kde bude probíhat ještě rozsáhlejší kulturní program než dosud,“ prozradila náměstkyně primátora Milada Sokolová.
Část kuželny, konkrétně na straně lavičky se sochou Jiřího Wolkera, bude zaplněna pouze po jedné straně, další část kuželny blíže ke kluzišti pak bude v klasickém osazení stánků. „Další změna tkví ve výměně stánků s občerstvením, které byly umístěny poblíž obchodního centra u kluziště, kde docházelo k velké koncentraci hluku na jednom místě, za místa pro obsluhu kluziště,“ doplnila další změnu Sokolová s tím, že chybět pochopitelně při jarmarku nebudou klasické stánky s rukodělnými výrobky a sociální zařízení včetně toalety s tekoucí teplou vodou poblíž muzea. 45 kluziste1

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments