Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Možná na poslední chvíli, ale přece. Vedení prostějovského magistrátu na svém zasedání přistoupilo k novému rozmístění stánků při letošním vánočním jarmarku u mobilního kluziště. Kromě jiného si radní od těchto změn slibují větší komfort pro všechny a rovněž snížení hlučnosti.

„Doposud se stávalo, že v prostoru kuželny poblíž radnice bylo málo místa na stolky s občerstvením a lidé neměli dostatek prostoru k jídlu. To vyřeší přesun tohoto typu stánků blíže k budově radnice a soustředění občerstvení do jednoho celku. Tento krok by mohl být přínosem také pro prodejce z toho důvodu, že občerstvení bude blíže u pódia, kde se obvykle shromažďuje více lidí a kde bude probíhat ještě rozsáhlejší kulturní program než dosud,“ prozradila náměstkyně primátora Milada Sokolová.
Část kuželny, konkrétně na straně lavičky se sochou Jiřího Wolkera, bude zaplněna pouze po jedné straně, další část kuželny blíže ke kluzišti pak bude v klasickém osazení stánků. „Další změna tkví ve výměně stánků s občerstvením, které byly umístěny poblíž obchodního centra u kluziště, kde docházelo k velké koncentraci hluku na jednom místě, za místa pro obsluhu kluziště,“ doplnila další změnu Sokolová s tím, že chybět pochopitelně při jarmarku nebudou klasické stánky s rukodělnými výrobky a sociální zařízení včetně toalety s tekoucí teplou vodou poblíž muzea. 45 kluziste1

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-