Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mezi Prostějovany stále oblíbenější sdílení kol mělo podle původní smlouvy se společnosti nextbike Czech Republic skončit pro letošní rok už tento čtvrtek a znovu začít až 1. března příštího roku. Zájem o tuto službu mezi veřejností je však enormní a na tuto skutečnost rychle zareagovali prostějovští radní. Na sdílených kolech budou moci Prostějované jezdit až do konce kalendářního roku.


„Už v září tohoto roku se na město obrátila společnost nextbike Czech Republic se žádostí o prodloužení provozu sdílených jízdních kol v roce 2019 o dva měsíce, tedy od 1. listopadu do 31. prosince. Jako rada souhlasíme s prodloužením provozu sdílených jízdních kol,“ potvrdil František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Smlouvu o provozování bikesharingu v Prostějově schválili radní již v dubnu, kdy rozhodli o výběru dodavatele veřejné zakázky a systém veřejného sdílení jízdních kol měl být zajišťován v období od 1. července do 31. října a dále pak od 1. března do 31. října 2020. „Rozšíření časového rozsahu poskytování služeb již také odsouhlasilo i Ministerstvo financí ČR, kde jsme nechali prověřit správnost žádosti z hlediska možných dopadů přijímaných závazků obsažených v návrhu změny smlouvy a jejich vlivu na ekonomickou situaci veřejného zadavatele a na mezinárodní závazky České republiky,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko) a přidal, že magistrát touto cestou podporuje zdravý pohyb a čistou mobilitu v Prostějově. „K dispozici jsou pevné a virtuální stanice. Pevné jsou stojany společnosti nextbike Czech Republic všechny ve stejném provedení, a najdete je například před budovou radnice na náměstí T. G. Masaryka. Virtuální tvoří městský mobiliář v podobě bezpečnostních stojanů, do kterých lidé mohou kolo odložit, případně si ho vypůjčit. Společnost zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo společnosti nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. Nelze ale zajistit, aby ve všech byl dostupné čtyřiadvacet hodin denně, jako je tomu u pevných stanic,“ doplnil k vysvětlení styl provozu a využívání stanic Jiří Pospíšil. 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-