Dobré ráno, dnes je středa 19.2.2020
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mezi Prostějovany stále oblíbenější sdílení kol mělo podle původní smlouvy se společnosti nextbike Czech Republic skončit pro letošní rok už tento čtvrtek a znovu začít až 1. března příštího roku. Zájem o tuto službu mezi veřejností je však enormní a na tuto skutečnost rychle zareagovali prostějovští radní. Na sdílených kolech budou moci Prostějované jezdit až do konce kalendářního roku.


„Už v září tohoto roku se na město obrátila společnost nextbike Czech Republic se žádostí o prodloužení provozu sdílených jízdních kol v roce 2019 o dva měsíce, tedy od 1. listopadu do 31. prosince. Jako rada souhlasíme s prodloužením provozu sdílených jízdních kol,“ potvrdil František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Smlouvu o provozování bikesharingu v Prostějově schválili radní již v dubnu, kdy rozhodli o výběru dodavatele veřejné zakázky a systém veřejného sdílení jízdních kol měl být zajišťován v období od 1. července do 31. října a dále pak od 1. března do 31. října 2020. „Rozšíření časového rozsahu poskytování služeb již také odsouhlasilo i Ministerstvo financí ČR, kde jsme nechali prověřit správnost žádosti z hlediska možných dopadů přijímaných závazků obsažených v návrhu změny smlouvy a jejich vlivu na ekonomickou situaci veřejného zadavatele a na mezinárodní závazky České republiky,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko) a přidal, že magistrát touto cestou podporuje zdravý pohyb a čistou mobilitu v Prostějově. „K dispozici jsou pevné a virtuální stanice. Pevné jsou stojany společnosti nextbike Czech Republic všechny ve stejném provedení, a najdete je například před budovou radnice na náměstí T. G. Masaryka. Virtuální tvoří městský mobiliář v podobě bezpečnostních stojanů, do kterých lidé mohou kolo odložit, případně si ho vypůjčit. Společnost zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo společnosti nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. Nelze ale zajistit, aby ve všech byl dostupné čtyřiadvacet hodin denně, jako je tomu u pevných stanic,“ doplnil k vysvětlení styl provozu a využívání stanic Jiří Pospíšil. 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments