Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mezi Prostějovany stále oblíbenější sdílení kol mělo podle původní smlouvy se společnosti nextbike Czech Republic skončit pro letošní rok už tento čtvrtek a znovu začít až 1. března příštího roku. Zájem o tuto službu mezi veřejností je však enormní a na tuto skutečnost rychle zareagovali prostějovští radní. Na sdílených kolech budou moci Prostějované jezdit až do konce kalendářního roku.


„Už v září tohoto roku se na město obrátila společnost nextbike Czech Republic se žádostí o prodloužení provozu sdílených jízdních kol v roce 2019 o dva měsíce, tedy od 1. listopadu do 31. prosince. Jako rada souhlasíme s prodloužením provozu sdílených jízdních kol,“ potvrdil František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Smlouvu o provozování bikesharingu v Prostějově schválili radní již v dubnu, kdy rozhodli o výběru dodavatele veřejné zakázky a systém veřejného sdílení jízdních kol měl být zajišťován v období od 1. července do 31. října a dále pak od 1. března do 31. října 2020. „Rozšíření časového rozsahu poskytování služeb již také odsouhlasilo i Ministerstvo financí ČR, kde jsme nechali prověřit správnost žádosti z hlediska možných dopadů přijímaných závazků obsažených v návrhu změny smlouvy a jejich vlivu na ekonomickou situaci veřejného zadavatele a na mezinárodní závazky České republiky,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko) a přidal, že magistrát touto cestou podporuje zdravý pohyb a čistou mobilitu v Prostějově. „K dispozici jsou pevné a virtuální stanice. Pevné jsou stojany společnosti nextbike Czech Republic všechny ve stejném provedení, a najdete je například před budovou radnice na náměstí T. G. Masaryka. Virtuální tvoří městský mobiliář v podobě bezpečnostních stojanů, do kterých lidé mohou kolo odložit, případně si ho vypůjčit. Společnost zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo společnosti nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. Nelze ale zajistit, aby ve všech byl dostupné čtyřiadvacet hodin denně, jako je tomu u pevných stanic,“ doplnil k vysvětlení styl provozu a využívání stanic Jiří Pospíšil. 

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments